SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1435
post-template-default,single,single-post,postid-1435,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Co wybrać gogle czy okulary? Ochrona oczu na stoku

Gogle narciarskie Head

Co wybrać gogle czy okulary? Ochrona oczu na stoku

Wybierając się na stok należy pamiętać o wielu rzeczach, ale nie zapominajmy o jednej z najważniejszych, czyli ochronie naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV w obszarach górskich. Ochrona oczu na stoku jest bardzo ważna, ale co wybrać gogle, czy okulary?

Promieniowanie UV a wysokość

Ochrona oczu na stoku jest niezwykle ważna. Intensywność promieniowania ultrafioletowego wzrasta wraz z wysokością, tak więc w obszarach górskich jest ono niezwykle szkodliwe. Najniekorzystniejszym warunkiem dla naszych oczu jest piękna, słoneczna pogoda z przejrzystym niebem, brak chmur to również brak naturalnych filtrów UV. Warto zabezpieczyć swoje oczy przed słońcem i w swoim wyposażeniu mieć okulary narciarskie bądź gogle.

Gogle, czy okulary narciarskie?

Gogle jedno z niezbędnych akcesoriów narciarskich i snowboardowych. Gogle są mniej wygodne od okularów lecz przede wszystkim mają za zadanie chronić nasze oczy przed śniegiem, wiatrem i promieniowaniem UV, które na terenie obszarów górskich jest bardzo intensywne. Gogle dzięki mocowaniom przy pomocy tylnej gumki bardzo dobrze trzymają się głowy, dzięki czemu nawet przy szybkiej, agresywnej jeździe możesz mieć pewność, że ich nie zgubisz. Większość gogli posiada system ani-fog, czyli ochronę przed parowaniem i ograniczeniem widzialności. Kolejną zaletą gogli jest pojedyncza szyba, która zwiększa szerokość pola widzenia. Jeśli masz wadę wzroku możesz kupić gogle, które posiadają funkcjonalność doczepiania soczewek korekcyjnych, co jest bardzo przydatne i ważne w takich przypadkach.

Okulary narciarskie na pewno są lżejsze od gogli, co jest ich zaletą, jednak przez swoje wykonanie są mniej wytrzymałe. Są na pewno uniwersalne, gdyż po zdjęciu gumy mocującej można je nosić na co dzień. Soczewki okularów zapewniają nam ochronę przed światłem słonecznym i dobrą widoczność, jednak nie tak dobrze jak gogle. Na koniec należy dodać, że są zdecydowanie tańsze od gogli, jednak najważniejsza jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowanie, a gogle w tej kwestii na pewno wygrywają.

Gogle, czy okulary narciarskie? Teraz wybór należy już do ciebie, czy ważna jest dla Ciebie funkcjonalność i wygoda, czy może trochę większy dyskomfort, ale jednak lepsza ochrona oczu.

No Comments

Post a Comment