SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1788
post-template-default,single,single-post,postid-1788,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Wybór butów snowboardowych i na co zwrócić uwagę?

Wybór butów snowboardowych

Wybór butów snowboardowych i na co zwrócić uwagę?

Innowacje wprowadzane w czasie produkcji butów snowboardowych cały czas są dopracowywane, a ilość jedynych w swoim rodzaju zastosowań wciąż ulega poszerzeniu. Zanim zdecydujemy się na wybór butów snowboardowych warto przemyśleć, jakie zalety są dla nas szczególnie ważne. Postaramy się również doradzić, czym się sugerować dokonując wyboru.

Co powinno przyciągnąć naszą uwagę

 

Wybór butów snowboardowych

Najlepiej, aby buty snowboardowe były nowe, gdyż bardzo dobrze dopasowują się do stopy. Jeżeli używała ich zaś inna osoba, but może być odkształcony, w efekcie stanie się niewygodny, nie przedstawiając żadnej wartości dla kolejnego nabywcy. W czasie kupowania butów należy pamiętać, iż obuwie musi być na styk lub pół rozmiaru mniejsze, niż nosimy zwykle, ponieważ wyrabia się i rozciąga. Wyłącznie właściwie wybrane buty nie spowodują urazów lub otarć. Wielkość wybiera się po zasznurowaniu butów – w tym momencie sprawdza się jak układają się stopy. Pięty muszą być usztywnione, jeżeli więc mamy możliwość oderwania ich od wkładek, możemy być pewni, iż obuwie jest za duże. Jeżeli będziemy się wahać, najlepszym wyjściem będzie założenie kolejnej pary. Jest to bezpieczniejsze od zakupu modelu, który nie zagwarantuje nam właściwego standardu użytkowania.

Należy skupić się na tym, czy materiał, z którego zrobione są buty jest nieprzemakalny i stopy nie marzną. Bardzo ważna jest także podeszwa antypoślizgowa (zwłaszcza jeżeli chodzi o najmłodszych). Obuwie ma być wygodne, musi trzymać kostkę i wpasowywać się w wiązania deski. Dobrze jest decydować się na wybór butów snowboardowych i wiązania jednego producenta. Daje nam to gwarancję, że te dwa elementy będą do siebie pasowały. Cena butów snowboardowych plasuje się od 200 do 1500 zł – wszystko zależne jest od marki, modelu i dodatkowych zalet.

Wybór butów snowboardowych – typy obuwia

 

Obuwie snowboardowe możemy podzielić na dwie kluczowe kategorie: twarde i miękkie. Posiadają one jedyną w swoim rodzaju 10-stopniową skalę twardości określaną jako flexindex. Im większy jest współczynnik, tym obuwie jest bardziej twarde. Wybierając twardość obuwia należy wziąć pod uwagę nasz talent oraz temperament jazdy, (im bardziej twarde jest nasze obuwie, tym efektowniejsze wyczucie deski).

Twarde obuwie jest ochoczo wybierane przez snowboardzistów z dużym bagażem doświadczeń. Posiadająca specjalne wiązania deska również musi być specjalistyczna. Przemieszczanie się w twardym obuwiu nie jest łatwe, gdyż nie jest zbyt poręczne, jednak gwarantuje dobre panowanie nad deską. Buty te muszą posiadać co najmniej 3-4 klamry zapinające, aby usztywniały nogę, za sprawą czego staw skokowy i kości śródstopia zostaną optymalnie chronione (nawet dwukrotnie skuteczniej niż w miękkim obuwiu).

Miękkie obuwie perfekcyjnie sprawdza się swobodnej jeździe, która nie jest zbyt wymagająca. Z tego względu początkujący snowboardziści bardzo chętnie je kupują. Ten rodzaj butów gwarantuje właściwą stabilizację stopom oraz kostkom, będąc przy tym konstrukcją o niewielkiej masie i dużej elastyczności. Odpowiednio dopasowane miękkie buty pozwalają na komfortowe manewry deską. Bardzo istotne jest również to, że chodzenie nie sprawia nam żadnych trudności. Obuwie  zależnie od poziomu twardości, jest kierowane dla kobiet oraz dzieci (flexindex 1-4), albo dla mężczyzn (flexindex 5-10).

Typy obuwia pojawiają w dwóch wersjach – step-in (pozwala na „wpięcie” buta w deskę na zasadzie stąpnięcia stopy na właściwe miejsce) oraz technologię wymagającą włożenia buta do specjalnych mocowań z klamrami.

No Comments

Post a Comment