SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Wiązania SP Fastec – wyjątkowy system zapinania - Blog SnowSport.pl
5107
post-template-default,single,single-post,postid-5107,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Wiązania SP Fastec – wyjątkowy system zapinania

Wiązania SP Fastec – wyjątkowy system zapinania

Wiązania snowboardowe produkowane przez firmę SP już dawno zyskały miano trwałych i niezawodnych konstrukcji. Jednakże austriacki producent nie przestaje ulepszać swoich produktów, czego dowodem było powstanie rewolucyjnych zapinania Fastec. Wiązania SP Fastec zostały stworzone na podstawie zupełnie nowego projektu, który szybko okazał się prawdziwym przełomem. Jakie właściwości mają te wiązania i dlaczego są one uznawane za tak wyjątkowe?

Wiązania SP Fastec – nowatorski system zapięć

Oczywiście wysoka jakość wykonania jest wręcz standardem w przypadku produktów sygnowanych marką SP. Dlatego to nie ona zadecydowała o tym, że nowy typ wiązań zdobył tak dużą popularność. Sekretem zapięć Fastec okazały się bowiem zastosowane zmiany konstrukcyjne. Ich podstawą został nowy system Auto RS, który automatycznie unosi strap wiązania po odchyleniu łyżki.

Największą zaletą takiego rozwiązania jest łatwiejsze wpinanie i wypinanie buta. Snowboardzista musi jedynie odbezpieczyć i odchylić łyżkę, a następnie umieścić buta w wiązaniu. Później wystarczy tylko podnieść łyżkę, założyć mechanizm zabezpieczający oraz naciągnąć strapa przy użyciu dźwigni Auto RS. Cały proces jest więc naprawdę prosty, dzięki czemu każdy snowboardzista szybko zrozumie sposób działania mechanizmu. Co więcej, założenie wiązania SP Fastec trwa dosłownie kilkanaście sekund. Podsumowując, duża użyteczność i wygoda użytkowania są bardzo istotnymi cechami w przypadku sprzętu snowboardowego. Nic więc dziwnego, że wiązania Fastec zostały uznane za najlepiej dopasowaną serię pod względem szybkiego wpinania. W związku z tym można polecić je wszystkim snowboardzistom, którzy stawiają na sprzęt najwyższej klasy.

Przegląd modeli wiązań z systemem Fastec

Wprowadzenie nowego systemu zapinania okazało się ogromnym sukcesem. Z tego względu firma SP postanowiła rozwijać swoją technologię i co ważniejsze – uwzględnić ją w przyszłych projektach. Efektem tej decyzji okazało się powstanie wielu nowych modeli wiązań, które zawierają system Fastec.

Wiązania SP Fastec sLAB Moutain to idealna propozycja dla najbardziej wymagających snowboardzistów. Poza zapięciami Fastec warto tutaj wyróżnić specjalną płytę sLAB. Została ona zaprojektowana przy użyciu wyjątkowej odmiany aluminium, dzięki czemu wiązanie stało się dużo lżejsze, ale zachowało swoje właściwości. Trzeba również wspomnieć o ulepszonej płycie amortyzującej, która zapewnia wysoką ochronę stóp i kostek podczas dynamicznej jazdy. Jedynym problemem dla niektórych snowboardzistów może okazać się wysoka cena tych wiązań. Niemniej w tym przypadku należy stwierdzić, że cena idzie w parze z jakością.

Wiązania SP Fastec

Tańszą alternatywą dla opisanych wiązań sLAB Mountain mogą stać się wiązania SP Fastec Private. Co prawda, ten model nie zawiera tak licznych udogodnień, jednakże wciąż jest to solidny i godny uwagi produkt. Niepodważalnymi atutami wiązań Private są: wysoka trwałość, szeroki zakres regulacji oraz oczywiście sam system Fastec.

Wiązania SP Fastec

Oczywiście każdy snowboardzista powinien pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem jazdy należy odpowiednio ustawić wiązania. Poradnik dotyczący tego zagadnienia został niedawno opublikowany na naszym blogu – ZOBACZ!

Brak komentarzy

Skomentuj