SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

6598
post-template-default,single,single-post,postid-6598,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Ubezpieczenie na stoku – dlaczego jest tak ważne?

ubezpieczenie na stoku

Ubezpieczenie na stoku – dlaczego jest tak ważne?

Uprawianie sportów zimowych jest nierozerwalnie związane z podejmowaniem ryzyka. Niestety, upadki w trakcie jazdy na nartach i snowboardzie zdarzają się stosunkowo często. Co więcej, każdy nieszczęśliwy upadek może spowodować mniej lub bardziej poważną kontuzję. Właśnie dlatego narciarze oraz snowboardziści powinni zastanowić się nad zakupem specjalnego ubezpieczenia. Taka polisa pozwoli między innymi uzyskać odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu. Jakie jeszcze korzyści zapewnia ubezpieczenie na stoku?

Ubezpieczenie na stoku – dlaczego warto je kupić?
Ubezpieczenie na stoku – dlaczego warto je zakupić?

Czasami zwykła chwila nieuwagi albo prosty błąd techniczny może prowadzić do upadku. Sytuacja staje się szczególnie niebezpieczna, jeżeli do tego upadku dojdzie w trakcie wyjątkowo szybkiej jazdy na nartach lub desce. Prędkość działa wówczas na niekorzyść sportowca, ponieważ jego ciało uderza w ziemię ze zdwojoną siłą. To z kolei znacząco zwiększa ryzyko odniesienia kontuzji. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, ubezpieczenie na stoku może okazać się naprawdę przydatne.

 

Każdy narciarz i snowboardzista jest narażony na upadki i tym samym kontuzje w trakcie uprawiania sportu. Oczywiście prawdopodobieństwo takiego zdarzenia zależy od wielu czynników, takich jak: doświadczenie sportowca, jego umiejętności oraz np. preferowany styl jazdy. Jednakże dużą rolę odgrywają tutaj także czynniki losowe, a przed nimi trudno jest się uchronić. To właśnie z tego powodu warto zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie na stoku. Dobrze dopasowana polisa zapewni odszkodowanie i szybszy dostęp do opieki medycznej.

 

O czym powinieneś wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia?

Ubezpieczenie na stoku zapewnia refundację kosztów ratownictwa!

Przy zakupie każdej polisy należy zwracać największą uwagę na zakres ochrony. Zazwyczaj droższe ubezpieczenia gwarantują znacznie szerszą i zarazem bardziej kompleksową ochronę, ale od tej reguły są też wyjątki. Dlatego też każdy sportowiec przed zakupem polisy powinien zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W tym miejscu zawarte są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zakresu udzielanej ochrony.

 

Jakie aspekty są tutaj szczególnie istotne? Będą to między innymi:

  • wysokość odszkodowania – każde ubezpieczenie ma pewien limit dotyczący odszkodowania, które może zostać wypłacone. Im wyższa będzie podana kwota, tym lepiej.
  • zwrot kosztów leczenia – jeżeli do wypadku dojdzie na zagranicznym stoku, wówczas leczenie szpitalne może być w pełni odpłatne. Co gorsza, ceny w zachodnich szpitalach są dużo wyższe niż koszty analogicznej opieki lekarskiej w Polsce. Z tego względu kompleksowe ubezpieczenie powinno zapewnić zwrot poniesionych kosztów leczenia.
  • zwrot kosztów ratownictwa medycznego – przy szczególnie niebezpiecznych wypadkach na stoku w akcję ratunkową często angażowane są specjalne służby ratownicze. Niestety, ratownictwo górskie w wielu krajach, podobnie jak opieka zdrowotna, pozostaje w pełni odpłatne dla turystów. Dlatego warto dokładnie sprawdzić, czy wybrane ubezpieczenie zapewnia refundację kosztów związanych z ratownictwem.

 

Oczywiście trzeba również pamiętać o tym, że ubezpieczenie na stoku stanowi jedynie dodatkową ochronę. Każdy sportowiec powinien przede wszystkim samodzielnie zadbać o własne bezpieczeństwo. Pod tym względem ważne jest zarówno zachowanie rozsądku podczas jazdy, jak i posiadanie odpowiednich akcesoriów ochronnych (np. kasku).

No Comments

Post a Comment