SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1318
post-template-default,single,single-post,postid-1318,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Typy nart – wybierz odpowiedni styl dla siebie cz.2

typy nart wybierz odpowiedni styl dla siebie

Typy nart – wybierz odpowiedni styl dla siebie cz.2

Jest to druga części artykułu o typach nart, która pozwoli Ci wybrać odpowiedni styl dla siebie, również odpowiednio dopasowany do twoich umiejętności.

Jeśli chcesz zobaczyć pierwszą część kliknij tutaj.

W poprzedniej części skończyliśmy na opisie dynamicznych nart typu race, czyli nart dla osób z dużymi umiejętnościami, które nie raz były na stoku. Tutaj będziemy kontynuować opisy typów nart dla zaawansowanych grup.

Narty Freeride

Zaczniemy od Freeride, czyli narty do głębokiego puchu, są bardzo szerokie i przez to nie zapadają się w śniegu. Dostępne są również w tej wersji narty z podniesionym tyłem, dzięki temu można jeździć na nich do przodu i do tyłu. Idealne do ekstremalnej jazdy na nartach.

Narty Twintip-Freestyle

Kolejne narty dla wymagających oraz tych którzy lubią zabawę np. w snow parku to Twintip-Freestyle, krótkie, lekkie z podniesionymi końcami, dzięki czemu jest możliwa również jazda tyłem. Idealne do dobrej zabawy dla profesjonalnych narciarzy.

Narty skiturowe (skitour)

Pod koniec doszliśmy do turystyki narciarskiej i mamy specjalnie przeznaczone do tego narty skitourowe. Umożliwiają przemieszczanie się po terenach górskich z płaskimi odcinkami, stromymi podejściami i zjazdami. Narty skiturowe są lekkie i posiadają wiązania turowe, które sztywno mocują piętę buta do narty lub sam przód buta.

Narty Damskie

Kobiety również zostały wyróżnione w tej tematyce i można kupić specjalne narty damskie, które na pewno różnią się wyglądem od nart męskich, są często atrakcyjniejsze. Są również lżejsze i często łatwiejsze w prowadzeniu. Niektóre narty mają mocowane wiązania bardziej z przodu, co ułatwia ich skręcanie.

Narty dziecięce / młodzieżowe

Na końcu napiszemy kilka słów o nartach młodzieżowych. Jak można się domyślać na pewno są one krótsze i lżejsze od tych dla dorosłych. Producenci także tutaj zadbali o to aby dziewczęta mogły się wyróżnić w tym temacie i są dostępne wersje bardziej pastelowe nart, na które zwróci uwagę każda młoda kobietka.

Mam nadzieję, że przybliżyliśmy Wam nieco świat nart i łatwiej będzie się teraz zdecydować na ich zakup.

No Comments

Post a Comment