SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Trickboard - ćwicz równowagę! - Blog SnowSport.pl
6276
post-template-default,single,single-post,postid-6276,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Trickboard – ćwicz równowagę!

trickboard

Trickboard – ćwicz równowagę!

Trickboard to narzędzie służące do wykonywania ćwiczeń rozwijających koordynację nerwowo-mięśniową. Nadaje się on dla każdego, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania. Korzystają z niego amatorzy bardzo wielu dyscyplin – od narciarstwa i snowboardingu poprzez windsurfing i wakeboarding aż po sztuki walki, tenis oraz inne dziedziny. Bardzo często trenują z nim także osoby nieuprawiające żadnego sportu, które chcą się po prostu dobrze bawić lub poćwiczyć równowagę.

Czy chcesz do nich dołączyć?

Czym dokładnie jest trickboard oraz jakie znajdziemy jego rodzaje? Tego dowiesz się, zaglądając do jednego z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem: https://blog.snowsport.pl/trickboard/ !

W tym artykule chcielibyśmy się skupić na typach ćwiczeń, jakie można wykonywać na trickboardzie, a także na korzyściach, jakie one dają. A zatem przejdźmy do konkretów!

trickboard

Trickboard – ćwiczenia

 1. Stanie na desce – klasycznym, podstawowym ćwiczeniem jest stanięcie w poprzek deski tak, aby utrzymać równowagę. Nogi powinny być wówczas rozstawione szeroko, a kolana ugięte.
 2. Pompki – z wykorzystaniem trickboardu można wykonywać również pompki. Należy wówczas umieścić ręce na końcach deski i po prostu trenować! Dzięki temu zmuszamy mięśnie rąk, przedramion oraz pleców do większego wysiłku w celu utrzymania odpowiedniej równowagi.
 3. Przysiady – innym ćwiczeniem jest z kolei stanięcie na trickboardzie, złapanie równowagi i wykonanie przysiadów z rękami rozłożonymi po bokach. Większy stopień trudności stanowi natomiast stawianie nóg coraz bliżej środka deski, a na końcu złączenie ich oraz wykonanie przysiadu.
 4. Podskoki – kolejne ćwiczenie polega na niewielkich podskokach na desce, a następnie na próbie stanięcia na niej. Nie jest to zbyt łatwe zadanie, ale znacznie ułatwia koordynację!
 5. Balansowanie – jeśli umiesz już całkiem nieźle balansować na desce, stojąc w jej poprzek, warto spróbować balansowania wzdłuż deski, aby zaangażować do pracy mięśnie łydek. Można również klęknąć na desce, a także oprzeć ręce na jednym końcu deski oraz stopy na drugim końcu.
 6. Przejście po desce – to już dość trudne ćwiczenie, przeznaczone raczej dla osób, które opanowały już podstawowe ćwiczenia na trickboardzie. Polega ono na szuraniu stopą po desce w taki sposób, aby przesuwać po mału wałek i “przechodzeniu” po desce.
 7. Ćwiczenia z wałkiem – można również odstawić deskę i spróbować wykonać parę ćwiczeń na równowagę z samą deską. Należy wówczas stanąć na wałku na części śródstopia, a następnie zacząć powoli “maszerować” na nim, aby mógł się toczyć. Inną alternatywą jest stanięcie na wałku na jednej nodze i spróbowanie utrzymania stabilności.
 8. Stanie na rękach – jeśli potrafisz stanąć na rękach na stabilnym podłożu, możesz też spróbować w miarę możliwości stanąć na desce. Pamiętaj jednak, aby robić to ostrożnie!
 9. Ćwiczenia z piłką – umiesz już utrzymać równowagę, stojąc dwoma nogami na obu końcach deski? Ciekawe, jak sobie poradzisz, stojąc na niej i jednocześnie rzucając piłkę do drugiej osoby albo żonglując kilkoma piłkami!

trickboard

Zalety

Jakie są jednak zalety z wykonywania ćwiczeń z trickboardem, który w praktyce okazuje się nie taki prosty, jak by się mogło wydawać? Wymieniamy kilka z nich!

 • Trickboard polepsza koordynację ruchową.
 • Zapewnia świetną zabawę i urozmaicenie do standardowych treningów.
 • Pozwala ćwiczyć mięśnie nóg czy też klatki piersiowej.
 • Gwarantuje efektywny trening proprioreceptywny, który pomaga lepiej “odczuwać” własne ciało.
 • Trickboard wspomaga dietę.
 • Zastępuje ćwiczenia korekcyjne na kręgosłup.
 • Poprawia pracę mózgu – dzięki ćwiczeniom z trickboardem mózg rozwija nowe połączenia neuronowe, co sprawia, że działa on sprawniej.
 • Ze trickboardem można ćwiczyć w domu.
 • Jest on łatwy w przenoszeniu z miejsca na miejsce.

 

Czy przekonaliśmy Cię do trickboardu? Mamy nadzieję, że tak! Na stronie internetowej naszego sklepu znajdziesz szeroką gamę różych zestawów trickboardowych oraz akcesoria do nich: https://snowsport.pl/index.php?a=lista-produktow&fraza=trickboard.

Brak komentarzy

Skomentuj