SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Trening narciarski - jak się przygotować do sezonu? - Blog SnowSport.pl
3644
post-template-default,single,single-post,postid-3644,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Trening narciarski – jak się przygotować do sezonu?

Trening narciarski – jak się przygotować do sezonu?

Trening narciarski pomoże w dobrym przygotowaniu do sezonu. Dobra kondycja i silne nogi to dłuższa zabawa na stoku, bez kontuzji i urazów.

Wprowadzenie

Przygotowanie do sezonu narciarskiego warto zacząć, tak naprawdę, zaraz po zakończeniu poprzedniego. Namawiam Was do utrzymywania, a najlepiej do stałego podnoszenia sprawności fizycznej. Wtedy łatwiej będzie wejść w sezon. Obędzie się bez drastycznych diet i powrotu do formy, ponieważ cały czas w niej będzie. Pozostanie tylko przygotowanie specjalistyczne pod kątem przeciążeń jakie występują podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Lepsze przygotowanie do sezonu to z kolei pewniejsza jazda i zmniejszenie ryzyka kontuzji.

Rozgrzewka

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności ruchowej, zachęcamy do wykonania rozgrzewki. Wprowadzi ona nasz organizm w odpowiedni stan przed wykonaniem właściwego treningu i zabezpieczy przed kontuzjami wynikającymi z nagłym wysiłkiem. Podniesie temperaturę ciała. Może to być lekki trucht, z krążeniami i wymachami ramion, skipy itp. Rozgrzewamy całe ciało z ukierunkowaniem na części ciała, które będą najbardziej obciążone podczas treningu.

trening narciarski

Trening narciarski

Planując trening narciarski skupiamy się przede wszystkim na dolnych partiach ciała, jednak nie można zapominać o jego górnych częściach, ponieważ w trakcie zjazdu pracuje całe ciało. Pracując ze sztangą dobierajmy tak obciążenie, aby wykonać 15-30 powtórzeń w 3 seriach. Wykonując trening starajmy się nie przekroczyć liczby 12-15 serii. Wśród ćwiczeń przeważać powinny przysiady w różnych modyfikacjach np. ze sztangą, ze sztangielkami, w zachwianej równowadze na piłce bosu i wiele innych.

Streching

Po zakończonym treningu nie zapominajmy o krótkim strechingu. Rozciąganie mięśni poprawia elastyczność mięśni, zapobiega przykurczom, a co za tym idzie zmniejszonej ruchomości w stawach oraz pomaga w usuwanie kwasu mlekowego z organizmu, zmniejszając efekt tzw. zakwasów.

Ciekawe formy treningu

Wskazówki treningowe od Chrisa Rubensa i Grega Hilla do przygotowań do sezonu narciarskiego.

  1. Baw się dobrze.
  2. Trenuj w parze z kolegą/koleżanką, który motywuje do cięższej pracy, ale nie bierze tego zbyt poważnie.
  3. Wybieraj partnera, który ma inne atuty niż Ty. Będzie Cię wspierać w trudnych momentach.
  4. Stawiaj sobie cele. Ważne jest to by dążyć do czegoś np. przebiec 10 km w mniej niż godzinę.
  5. Kup zestaw do biegania Salomona. Poczujesz się szybszy aniżeli jesteś.

 

Polecamy również ciekawe publikacje, aby jeszcze lepiej przygotować się do sezonu i poprawić technikę jazdy na nartach czy snowboardzie w różnych warunkach na sztruksie, w parku czy poza trasami.

dla Snowboard średnio-zaawansowanych i Książka początkujących Ćwiczenia równowagę zimowego. siłę, skoczność Przygotowanie Książka sezonu i na dokażdego narciarza Freeride. Książka Marzenie

zaawansowanych stromizny - karwing Narciarstwo dla puch muldy Książka

Brak komentarzy

Skomentuj