SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 2
2308
post-template-default,single,single-post,postid-2308,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 2

Sztuka tworzenia deski snowboardowej

W dobrych rękach: Sztuka tworzenia deski snowboardowej | Część 2

Część 2 artykułu o procesie powstawania najlepszych, ręcznie wykonywanych desek snowboardowych – prawdziwa sztuka tworzenia deski.

 

Tkaniny z włókna szklanego stanowi dwie warstwy snowboardu, z drewnianym rdzeniem w pomiędzy nimi. Rodzaje użytego włókna szklanego są nieskończone, bo nawet rodzaj splotu włókien wpływa na jazdę. Dodajmy nici węgla i całośc zyskuje jeszcze więcej smaku, w zależności od tego, co lubisz. Jeśli sztuka tworzenia deski snowboardowej zakłada że rdzeń jest mięsem, szkło stanowi ser i przyprawy.

 

 

Między każdą warstwą znajduje się ręcznie rozprowadzana miarka epoksydu. W ciągu ostatnich kilku lat testowano trwałość bio-eko-epoksydów i wdrażano je do produkcji. To więcej niż tylko klej, przydaje desce jej siłę i charakter.

 

 

Rdzeń pokrywa się z formą przed layupem. Zostaje ukształtowany i wyprofilowany dla cieńszych i grubszych sekcji (np. Pro-Tip™, Squeezebox, Off-Axis, Filet-o-Flex). Tekstura drewna jest projektowana inżynieryjnie z ogromną precyzją – po prostu jeszcze jedna zmienna.

 

 

Po położeniu drugiej warstwy szkła (ledwo widoczna, po tym jak żywica epoksydowa zostaje rozprowadzona), górny arkusz jest gotowy. Choć nie jest to najbardziej elegancka i nowatorska część procesu, to jest to najważniejsze, kiedy nadchodzi czas wyboru. Nie da się temu zaprzeczyć.

 

 

Od początku do końca. Forma aluminiowa jest wyposażona w pokrywę do zamknięcia całości, zanim deska wjedzie pod prasę, gdzie temperatura i nacisk zadziałają jak grillowanie. Tam powstanie wygięcie deski.

Solidny wytwórca może złożyć 25 desek snowboardowych w ciągu jednego dnia. Czasem trochę mniej, lub więcej. Choć proces jest dość powtarzalny, zmienne odgrywają ważną rolę – i ludzie stojący za ich tworzeniem rozumieją, co trochę więcej przypraw może zrobić dla smaku deski.

W końcu tak naprawdę wszystko leży w ich rękach.

 

Aby zobaczyć ciąg dalszy procesu powstawania deski snowboardowej, sprawdź Część 1.

 

 

Brak komentarzy

Skomentuj