SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Systemy wiązań wg Burton Snowboard - porównanie - Blog SnowSport.pl
2646
post-template-default,single,single-post,postid-2646,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Systemy wiązań wg Burton Snowboard – porównanie

Systemy wiązań wg Burton Snowboard – porównanie

Burton Snowboard produkuje wiązania w dwóch systemach. Flagowym patentem są wiązania z system EST. Drugim sposobem mocowania wiązań jest system RE:FLEX. W poniższym wpisie spróbujemy porównać i wytłumaczyć sposoby działania tych systemów

burton snowboard

System EST

Wiązania o konstrukcji EST są szczytowym osiągnięciem marki Burton Snowboard w zakresie wygody i efektywności. Tego typu platforma umożliwia riderowi doskonałe wyczucie terenu pod nogami i pozwala na korzystanie z pełnego, naturalnego flexu deski. Również dzięki punktom montażowym nie jesteśmy już ograniczeni do 3-stopniowej regulacji stance’u. Możemy ustawić go dokładnie tak, jak chcemy.

Przeniesiono miejsca montażowe na zewnątrz płyty wiązania. Dzięki temu wyeliminowano wszystkie solidne materiały znajdujące się pod stopami. Zapewnia to najwyższy komfort i funkcjonalność. Twarde tworzywa sztuczne zastępuje się miękką pianką EVA, poprawiającą czucie podłoża.

Zamontuj wiązania EST na dowolnym snowboardzie marki Burton Snowboard wyposażonym w system Channel i uwolnij z deski optymalny flex, a zyskasz wrażenie, że rider rzeczywiście staje się jednością ze sprzętem. System EST oferuje większą elastyczność i lepsze czucie deski, zwiększoną amortyzację oraz mikro regulację, pozwalającą idealnie ustawić swoją pozycję stania na desce.

Burton Snowboard

 

System RE:FLEX

Wiązania o konstrukcji Re:Flex™ zapewniają większą elastyczność, lepsze czucie deski i amortyzację niż tradycyjne wiązania z dyskami montażowym. Re:Flex są kompatybilne ze wszystkimi współczesnymi systemami mocowań stosowanymi w snowboardach: 4×4, 3D® i The Channel™. Minimalistyczna płyta podstawy z dyskiem w systemie Living Hinge™ nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ciężaru wiązań i powierzchni styku z deską (tzw. footprint), ale też pozwala uzyskać bardziej naturalny flex i wysoki poziom czucia deski.

Poprzez zmniejszenie ilości materiału pod stopami wiązania Re:Flex mogą swobodniej wyginać się wraz z deską, co sprawia też, że „uwalnia” się jej naturalny flex. Również odczucia z jazdy są intensywniejsze, ponieważ pod wiązaniami nie ma już twardego tworzywa sztucznego „izolującego” od podłoża, więc rider ma lepsze wyczucie, co dzieje się pod stopami.

Wiele poświęcamy czasu, aby zaprojektować odpowiedni flex deski, a następnie ograniczamy część tych zalet poprzez zastosowanie sztywnej konstrukcji wiązań. Konstrukcja Re:Flex eliminuje „martwy punkt” pod stopami, generowany przez tradycyjne wiązania, i pozwala na bardziej naturalne wyginanie się deski. Wiązania Re:Flex są też kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami montażowymi spotykanymi na rynku.

Burton Snowboard

 

Brak komentarzy

Skomentuj