SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1586
post-template-default,single,single-post,postid-1586,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Snowklinika

SnowKlinika

Snowklinika

Snowklinika – w tej części naszego bloga poświęciliśmy trochę miejsca przeciwdziałaniu nałogom i ich leczeniu w Snowklinice. Pacjenci, u których zaobserwowano pierwsze objawy uzależnienia od śniegu nie mogli lepiej trafić. Są jednak pewne ograniczenia, o których lojalnie uprzedzamy. Jesteśmy placówką wysoce wyspecjalizowaną, stąd reguła „4 x niestety”, której ściśle przestrzegamy:

snowklinika

Snowklinika Snowsportu

1. Niestety leczymy tylko pozytywnie zakręconych na punkcie jednej deski, co wcale nie znaczy, że narciarze nie znajdą tutaj nic ciekawego dla siebie.
2. Niestety leczymy przypadki dobrze rokujące, co oznacza, że nie mamy lekarstwa dla pacjentów w stanie agonalnym. Nie pomożemy starym wyjadaczom, którzy pół życia spędzili przypięci do deski.
3. Niestety nie odwalimy za Was czarnej roboty. Sama teoretyczna papka, którą tutaj znajdziecie nie zastąpi praktyki, czyli… jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz.
4. Niestety nie wypisujemy druków L-4 ani „żółtych papierów”. Kiedy w górach pojawi się świeży puch, a urlop się skończył musisz jakoś sam sobie radzić.

Co to oznacza w praktyce? Każdy, kto jeszcze nigdy nie miał do czynienia ze snowboardem, albo już próbował ale jeszcze nie potrafi dokładnie ogarnąć o co w tym biega, znajdzie na tych stronach trochę materiałów ułatwiających przeżycie na stoku. Udzielimy odpowiedzi na kilka istotnych pytań, które zazwyczaj nurtują lamerów. Na pozostałe niestety będziecie musieli sami sobie odpowiedzieć stojąc w kolejce do kolejki na Kasprowy, Skrzyczne i Szrenicę lub w snowparku na lodowcu Hintertux, na trasach Trzech Dolin o łącznej długości 600 km, czy zjeżdżając Sarenne najdłuższą czarną nartostradą w Europie o długości 16km i przewyższeniu ponad 2 km.

SPIS

TREŚCI

Str. 1
Historia
snowboardu w pigułce
Nikt tak dokładnie nie wie kto wpadł na ten głupi pomysł żeby zjeżdżać po śniegu na jednej desce. Są pewne przypuszczenia na ten temat. O tym i o kamieniach milowych w historii snowboardu przeczytasz tutaj.
Str. 2
Mitologia
Pomimo, że snowboard jest sportem masowym, niektórzy nadal mają fałszywe wyobrażenie o nim. Dotyczy to zwłaszcza narciarzy. O tym tutaj.
Str. 3
Jak i co
kupować
Jak dobrać dla siebie sprzęt, na co zwrócić uwagę kupując buty, wiązania, deski, majtki i inne ciuchy na snowboard. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o doborze sprzętu, a wstydzicie się zapytać tutaj.
Str. 4
Setup
Wszyscy wiedzą, że wiązania snowboardowe przykręca się śrubokrętem, ale nie wszyscy początkujący wiedzą, w które inserty je wkręcić, jaki kąt ustawić. To i parę innych wskazówek dotyczących śrubkologii tutaj.

 

No Comments

Post a Comment