SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Skarpety X-socks - zafunduj sobie odrobinę luksusu - Blog SnowSport.pl
5122
post-template-default,single,single-post,postid-5122,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Skarpety X-socks – zafunduj sobie odrobinę luksusu

Skarpety X-socks – zafunduj sobie odrobinę luksusu

Przy uprawianiu sportów zimowych duże znaczenie ma nie tylko to, jakiego sprzętu używamy, ale także jaką odzież nosimy na sobie. A kiedy mowa o odzieży, ważne jest również to czego nie widać, czyli bielizna i skarpety. Szukając tych drugich, warto zwrócić uwagę na skarpety X-Socks.

Bolesne obtarcia, przepocone stopy i nieprzyjemny zapach to coś, czego chcemy uniknąć w każdej życiowej sytuacji – również podczas zabawy na stoku. Aby nie doświadczyć kompromitujących i budzących dyskomfort sytuacji, warto zainwestować w dedykowane sportowcom skarpety.

Skarpety do sportów zimowych

Dobre skarpety na narty i snowboard mają za zadanie chronić nasze stopy przed otarciami i nadmierną potliwością. Wysokiej jakości skarpety powinny chronić naszą skórę, mięśnie i ścięgna, ale bez nadmiernego uciskania stopy.

Skarpety do sportów zimowych mają specjalną konstrukcję, która wyposażona jest w ochraniacze nasady palców, pięty, podbicia, ścięgna, łydki i golenia.  To między innymi te elementy odróżniają skarpety sportowe od tych zwykłych. Dzięki odpowiednim skarpetom, jazda na desce bądź nartach staje się zdecydowanie bardziej komfortowa.

Liderzy w swojej klasie

Gdy już wiemy, jaką rolę pełnią skarpety sportowe, warto rozejrzeć się za tymi najlepszymi. W tym przypadku dobrym wyborem będą skarpety X-Socks, produkowane przez tych samych specjalistów, co bielizna X-Bionic. To ugruntowana marka, chętnie wybierana przez amatorów sportów zimowych na całym świecie.

Skarpetki X-Socks, podobnie jak bielizna X-Bionic,  powstają w oparciu o innowacyjne technologie, które opracowano w wartym 12 mln euro laboratorium X-Technology w Szwajcarii. Za sukcesem tych produktów stoi zespół szwajcarskich naukowców z profesorem Bodo W. Lambertzem na czele. Dbałość o najmniejsze detale i dążenie do spełnienia nawet najbardziej surowych norm europejskich powodują, że skarpety X-Socks należą to czołówki w swojej klasie.

Skarpety X-Socks – technologia

Podczas wysiłku fizycznego klasyczna skarpeta zatrzymuje powietrze, co powoduje pocenie się stopy i zmiękcza naskórek. W ten sposób stopa staje się również bardziej podatna na otarcia. Skarpety X-Socks posiadają natomiast sieć kanałów wentylacyjnych, które odprowadzają powietrze na zewnątrz i pozwalają zachować stopie suchość i świeżość.

Skarpety X-Socks wyposażone są także w autorską technologię SKIN NODOR®. Pod wpływem wzrostu temperatury skarpety uwalniają składnik antybakteryjny pod postacią jonów, dzięki czemu hamuje wzrost mikroorganizmów.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o technologii X-Cross, której nie uświadczymy w skarpetach innych producentów. Jest to specjalna opaska w skarpecie, która usztywnia i stabilizuje okolice kostki, przy jednoczesnym zachowaniu swobody ruchów.

To dzięki takim rozwiązaniom skarpety X-Socks w opinii wielu sportowców nie mają sobie równych.  Jeśli chcesz samemu się przekonać o jakości tych skarpet, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu i… zafunduj sobie odrobinę komfortu!

Brak komentarzy

Skomentuj