SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

1313
post-template-default,single,single-post,postid-1313,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Poznaj wszystkie typy nart – narty dla początkujących cz.1

jakie są rodzaje nart

Poznaj wszystkie typy nart – narty dla początkujących cz.1

Kiedy ktoś lubi aktywnie spędzać czas a zbliża się zima najczęściej myśli się o nartach lub snowboardzie. Jednak, co zrobić gdy na stok wybierasz się pierwszy raz w życiu a nart nigdy nie miałeś na nogach ? Narty dla początkujących to nie lada wyzwanie,  warto przed podjęciem takiej decyzji i zakupem zapoznać się z typami wszystkich nart.  Artykuł ten pomoże również tym, którzy już pierwsze lekcje mają za sobą w wyborze odpowiedniego stylu dla siebie.

Ponieważ temat jest dość obszerny a typów nart jest dużo jest więc to pierwsza z dwóch części artykułu, część kolejną zobaczysz klikając tutaj.

Zacznijmy może od jednych z popularniejszych nart i ogólnie dostępnych nart taliowanych, czyli  carvingowych.

Narty carvingowe

Narty carvingowe zaprojektowane są w ten sposób, że narta jest węższa pośrodku niż na końcach. Jeździ się na krawędzi narty i dzięki temu skręt nie powoduje utraty prędkości.

Easy carver

Następny model to narty dla początkujących, czyli easy carver. Przeznaczone dla osób, które nie opanowały jeszcze jazdy na nartach, są one lekkie, miękkie i łatwo dają się wprowadzać w skręt. Głównie polecane do jazdy niskim lub średnim tempem.

Allround

Narty dla średniozaawansowanych i tych co dobrze jeżdżą na nartach. Są sztywniejsze od nart dla początkujących, łatwo utrzymują się w skręcie. Można na nich bezpiecznie i bez większego wysiłku zjeżdżać po stoku.

All mountain

Narty przeznaczone do każdych warunków, na miękkim śniegu, muldach czy po dobrze przygotowanym stoku. Są szersze, mają dużą wyporność i są idealne dla tych, którzy dobrze jeżdżą na nartach.

Race

Dynamiczne narty dla zaawansowanych. Dla tych, co lubią szybką jazdę, ale na dobrze ubitym stoku. Są szybkie pod warunkiem, że dołożymy w to sporo siły. Wśród tego typu wyróżniamy narty slalomowe oraz gigantowe. Slalomowe lubią wąskie i szybkie skręty, gigantowe są stabilne podczas skrętów o dużym promieniu. W wersji race mamy także Crosscarver, które są mniej twarde i dzięki temu wymagają mniejszego nakładu siły do uzyskania większej prędkości.

Jak widać, każdy może wybrać coś dla siebie, zaczynając od prostej jazdy na nartach po już ekstremalną, w następnej części napiszemy, które narty nadają się do turystyki górskiej i nie tylko.

Przejdź do części 2 artykułu “Poznaj wszystkie typy nart. Wybierz odpowiedni styl dla siebie cz.2”

 

No Comments

Post a Comment