SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Pierwsza jazda na snowboardzie - co warto wiedzieć? - Blog SnowSport.pl
2051
post-template-default,single,single-post,postid-2051,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Pierwsza jazda na snowboardzie – co warto wiedzieć?

Pierwsza jazda na snowboardzie – co warto wiedzieć?

Pierwsza jazda na snowboardzie zawsze jest w towarzystwie dużej dozy wrażeń narastających razem z nabywanym przez nas doświadczeniem. Wrażenia zmieniają się w świetny relaks płynący z jazdy. Jak przygotować się na pierwszy wyjazd snowboardowy?

 

Pierwsza jazda na snowboardzie nie jest prostą czynnością, podobnie wygląda jednak nauka właściwie wszystkich nowych dyscyplin sportowych. Duża część początkujących snowboardzistów może samodzielnie przejechać cały stok  po jednym, bądź dwóch dniach nauki. Następne  przejechane metry będą powodem wielkiej dumy. Istotną rolę w trakcie pierwszego wyjazdu na snowboard pełni właściwe przygotowanie. Należy pamiętać, iż odpowiednie dopasowanie sprzętu oraz niektóre gadżety nie tylko ułatwią nam pierwsze zjazdy na desce, ale również zagwarantują błyskawiczne opanowanie niektórych manewrów.

Kask – Zawsze należy o nim pamiętać!

jazda na snowboardzie

Kask jest bez cienia wątpienia kluczowym elementem odzieży, który musimy mieć na sobie podczas wszystkich zjazdów, a najlepszym miejscem do jego zakupu jest nasz sklep posiadający ogromny wybór. Jego zastosowanie jest sprecyzowane. Chroni on głowę przed niebezpiecznymi urazami, mogącymi wydarzyć się podczas przewrócenia się lub kolizji z inną osobą zjeżdżającą. Jeżeli zdecydujemy się na kupno kasku musimy pamiętać o jego dokładnym dopasowaniu. Dobrze byłoby, aby przylegał do głowy, w czym pomaga wbudowana regulacja. Istotne jest, żeby podczas jazdy nie przesuwał się, ponieważ w ten sposób mógłby ograniczyć nam pole widzenia albo odsłonić głowę, sprawiając, że będzie narażona na stłuczenia. Wskazana jest duża ostrożność. Jeśli kask po kilku minutach noszenia zaczyna sprawiać nam dyskomfort, na pewno nie będzie sprzętem, w którym będziemy mogli jeździć kilka godzin po stoku. Optymalnym wyjściem jest wybór oryginalnego sprzętu posiadającego certyfikaty. Pomimo, iż ich koszt jest trochę większy, nie możemy oszczędzać na własnym bezpieczeństwie.

Jazda na snowboardzie – deska, buty i wiązania

Jazda na snowboardzie bez zaprezentowanego sprzętu jest niemożliwa, mimo że dużą część z nich w początkowej fazie bardzo trudno wybrać. Dobrze jest poradzić się  bardziej doświadczonej osoby, która pomoże w dokonaniu wyboru. Tym bardziej, że jazda na snowboardzie z zakupem nowej deski snowboardowej, to dość kosztowna zabawa. Idealnym rozwiązaniem jest wypożyczenie sprzętu. Punktów oferujących wypożyczanie sprzętu jest zawsze kilka w pobliżu stoku. Profesjonalny sprzęt można wypożyczyć również w większych miastach. Ten sposób jest bardzo dobry zwłaszcza dla początkujących snowboardzistów, dla  których inwestycja zbyt dużych pieniędzy w sprzęt przed pierwszym wyjazdem jest ryzykownym przedsięwzięciem. Jeśli chodzi o snowboard ważna jest także dominująca noga, która będzie odpowiadała za sterowanie podczas jazdy. Najważniejsze jest jednak to, że kiedy nie mamy kogo poprosić o dobranie sprzętu, obsługa wypożyczalni dobierze cały ekwipunek niezależnie od płci, wzrostu, czy masy ciała lub umiejętności, jednak jeżeli wolimy działać indywidualnie, na naszym blogu znajduje się dwuczęściowy artykuł, o odpowiednim dobieraniu sprzętu. (część 1, część 2)

 

Kurtka oraz spodni.

 

jazda na snowboardzie

Nierzadko na stokach możemy natrafić na narciarzy i snowboarderów w designerskich ubraniach uznanych producentów. Oczywiście, prawie wszyscy lubią zakładać modną i klasową odzież, jednak przed pierwszym wyjazdem na snowboard, nie ta kwestia jest najważniejsza. Tym samym trzeba decydować się na zakupy produktów najwyższej klasy, sukcesywnie odnajdziemy kurtkę oraz spodnie właściwej jakości w promocji czy na wyprzedaży. Cena dwóch elementów to suma około 150 zł. Z pewnością będzie to właściwy ubiór idealny na pierwszy raz na stoku. Decydując się na dany model istotne są parametry oraz materiał wykonania. To w najwyższym stopniu pokazuje użyteczność kurtki bądź spodni. Nie mogą one tamować naszych ruchów, ponieważ podczas nauki jazdy bardzo ważna jest swoboda, która zagwarantuje nam wyczucie deski snowboardowej oraz zgłębienie danych tajników jazdy. Na ekstrawaganckie modele bogate w barwne kolory, duże ilości kieszeni oraz gadżety nadejdzie jeszcze czas, tym niemniej, że skompletowanie całego sprzętu snowboardowego (analogicznie jak ze sprzętem narciarskim) zajmuje zazwyczaj parę sezonów.

Dokumenty i leki

W związku z dużym roztargnieniem będącym konsekwencją pierwszego wyjazdu snowboardowego łatwo zapomnieć o podstawowych kwestiach,  szczególnie podczas zagranicznych wycieczek. Najważniejsze oczywiście są dokumenty. Najlepiej mieć przy sobie dowód osobisty i prawo jazdy, ważna  także karta płatnicza. Niezbędne jest także stałe posiadanie skipassów uprawniających do zjazdów na konkretnym stoku. Należałoby również zabrać ze sobą kilka kluczowych leków. Podczas jazdy na stoku bardzo łatwo o przeziębienie czy grypę, co bardzo skomplikuje (lub całkowicie uniemożliwi) trenowanie swoich umiejętności na desce. Wizyta u lekarza może być się bardzo trudna, a błyskawiczna reakcja we własnym zakresie może zwalczyć rozwijającą się i niezbyt poważną chorobę.

 

Brak komentarzy

Skomentuj