SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5841
post-template-default,single,single-post,postid-5841,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Odzież ochronna na narty – bądź bezpieczny na stoku!

odzież ochronna

Odzież ochronna na narty – bądź bezpieczny na stoku!

Uprawianie praktycznie każdej dyscypliny sportowej wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem doznania kontuzji. W przypadku narciarstwa i snowboardingu urazy powstają najczęściej na skutek upadków podczas jazdy. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na stoku. Jest nim specjalna odzież ochronna na narty i snowboard. Jakie akcesoria są szczególnie polecane sportowcom i dlaczego warto zaopatrzyć się w taką odzież?

Jaką funkcję pełni odzież ochronna na narty?

Podstawową funkcją wszelkich ochraniaczy jest zapewnienie sportowcowi ochrony przed potencjalnymi urazami. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że odzież ochronna na narty gwarantuje korzyści na kilku różnych płaszczyznach. Przede wszystkim musi ona absorbować siłę uderzenia podczas upadku. Dzięki temu ciało narciarza nie jest poddawane tak dużym przeciążeniom, co zmniejsza ryzyko odniesienia kontuzji. Ponadto na rynku można znaleźć specjalne ochraniacze, które zabezpieczają newralgiczne części ciała (np. nadgarstki, kostki, żebra). Warto także wspomnieć o kwestii samego komfortu psychicznego. Odzież ochronna na narty ma więc szczególnie duże znaczenie dla początkujących narciarzy. Adepci narciarstwa zyskują w ten sposób poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie – większą swobodę podczas nauki.

Przegląd najciekawszych modeli ochraniaczy dla narciarzy

Kamizelka Atomic LIVE SHIELD VEST Black/Grey 2019

Firma Atomic stworzyła znakomite rozwiązanie dla narciarzy, którzy szukają sposobu na ochronę pleców, a jednocześnie chcą zachować pełną swobodę ruchów. Kamizelka Atomic LIVE SHIELD VEST została stworzona przy użyciu materiałów cechujących się wyjątkową lekkością. Takie rozwiązanie pozytywnie przekłada się na komfort narciarza, gdyż kamizelka w żaden sposób nie ogranicza jego motoryki. Co istotne, opisywany model LIVE SHIELD VEST jest dostępny zarówno w wersji dla kobiet (W), jak i dla mężczyzn (M). Cena kamizelki Atomic wynosi około 580 złotych.

odzież ochronna na narty – kamizelka Atomic 2019

Ochraniacze nadgarstków Dakine Wristguard Mens Black 2019

Nie ulega wątpliwości, że podczas upadków to właśnie nadgarstki są szczególnie narażone na ryzyko powstania urazu. Dlatego też firma Dakine postanowiła zadbać o ochronę tej części ciała. Ochraniacze Dakine Wristguard Mens Black 2019 z pewnością przydadzą się każdemu miłośnikowi sportów zimowych. Dużym atutem tego modelu jest fakt, że zabezpiecza on nie tylko nadgarstek, ale również wewnętrzną część dłoni. Z kolei taśmy ściągające umożliwiają szybkie i wygodne dopasowanie ochraniacza. Cena opisywanego modelu to 79 złotych.

odzież ochronna na narty – ochraniacze Dakine na nadgarstki

Ochraniacze na kijki HEAD Worldcup SL Protector WC 2019

Zdecydowana większość narciarzy korzysta w trakcie jazdy z kijków. Niestety, ewentualny upadek z kijkami może skończyć się niebezpieczną kontuzją dłoni. Z tego względu miłośnicy narciarstwa powinni zaopatrzyć się w specjalne osłony, które zabezpieczą ich dłonie przed urazami. Model HEAD Worldcup SL Protector WC 2019 to gardy stworzone dla najbardziej wymagających narciarzy. Zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa nawet przy szybkiej i ekstremalnej jeździe. Ich cena wynosi 169 złotych.

ochraniacze na kijki Head

No Comments

Post a Comment