SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Niezbędne elementy stroju narciarskiego - Blog SnowSport.pl
1516
post-template-default,single,single-post,postid-1516,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Niezbędne elementy stroju narciarskiego

elementy stroju narciarskiego

Niezbędne elementy stroju narciarskiego

Od wyboru stroju narciarskiego zaczyna się każda wyprawa na stok. Przed pierwszym dniem na nartach lub snowboardzie musisz ubierać się w coś, co sprawia, że czujesz się świetnie. Niewłaściwy ekwipunek sprawi, że twój wypad na stok skończysz w o wiele gorszym humorze. Wiele osób ma skłonność do myślenia że należy pracować z tym co jest pod ręką, ale w tym przypadku zdecydowanie warto zwiększyć wkład w przygotowania. Oto przewodnik po częściach stroju narciarskiego, bez których się nie obejdzie na stoku, wraz z kilkoma wskazówkami na temat tego na co trzeba uważać:

Zostaw bawełnę w domu i trzymaj się wełny lub tkanin syntetycznych. Kiedy bawełna zmoknie, od potu lub śniegu, nie wysycha tak łatwo, pozostawiając wilgoć i zimno.

Zacznij od góry

1.Kask – niezbędny element stroju narciarskiego

Zawsze noś kask. Sporty zimowe to nie to samo co zabawa na kanapie, są fizycznie wymagającymi aktywnościami, a to oznacza, że możesz upaść. Kaski zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia urazu głowy o 30-50%. Kask może stanowić różnicę między upadkiem, który po prostu naderwie twoje ego i tym, który wyśle cię do szpitala. Dlatego zaopatrz się w niego już teraz.

 

2.Gogle

elementy stroju narciarskiego

Jazda idzie lepiej, kiedy możesz widzieć. To takie proste. Na dużych wysokościach promienie UV są intensywniejsze i odbijają się od białego śniegu. Może to doprowadzić do stanu znanego jako ślepota śniegu. Dodatkowo, potrzebujesz ochrony przed lecącym śniegu i zanieczyszczeniami, które mogą podrażniać oczy. Dlatego okulary przeciwsłoneczne nie są dobrą opcją. Jeśli twoje oczy zaszły łzami w temperaturze zamarzania, łzy zamarzną, jeszcze bardziej drażniąc oczy. Możesz je kupić tutaj.

3.Bielizna

Wybierz bieliznę termoaktywną wykonaną z szybkoschnącej, syntetycznej tkaniny. Ważne, aby przylegała bezpośrednio do ciała, w ten sposób ciepło naturalnie wytworzone przez twój organizm będzie działać na twoją korzyść. Zaopatrz się w nią tutaj.

elementy stroju narciarskiego

4.Warstwa podstawowa

Twoja warstwa podstawowa powinna być wełniana lub syntetyczna. Postaw na gruby sweter, lub polar zapinany na zamek, który będzie można ściągnąć w każdej chwili. Zawsze zwracaj uwagę na warunki pogodowe.

5.Skarpety, oraz buty

Wysokiej jakości skarpety dokładnie przylegają do nogi i są wyższe niż zwykłe skarpetki, co czyni je dobrym wyborem idąc w parze z butami narciarskimi lub snowboardowymi. Nie chcesz, aby skarpetki zsunęły się do butów narciarskich. Nie wahaj się przed kupnem droższych, ale lepszych skarpet wykonanych z oddychającej tkaniny, na przykład wełny. Jeśli szukasz dobrych skarpet termoaktywnych sprawdź tutaj.

6.Spodnie

Spodnie to jeden z najważniejszych elementów stroju narciarskiego, szukaj spodni, które nie są zwężane i są wodoodporne. Jako początkujący narciarz lub snowboardzista spędzisz dużo czasu na śniegu. Niektóre spodnie są izolowane, podczas gdy inne stanowią tylko powłokę. Możesz je znaleźć tutaj.

7.Kurtka

Ponownie poszukaj wygodnego dopasowania połączonego z wodoodporną tkaniną. Zarówno izolacja, jak i powłoka są świetne, ale poszukaj zamków błyskawicznych, aby mieć możliwość się ochłodzić, jeśli się przegrzejesz. Zaletą będzie też wiele kieszeni, szczególnie wewnątrz, gdzie najbardziej niezbędne rzeczy nie zamarzną. Możesz takie znaleźć tutaj.

8.Rękawice

elementy stroju narciarskiego

Rękawiczki mogą zadecydować czy pobyt na stoku będzie zabawą czy torturą. Są również ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa – odmrożenie nie jest żartem. Nie potrzeba wiele czasu, aby palce zaczęły drętwieć w tanich rękawiczkach w mroźnej pogodzie. Wybierz rękawice, które będą uzupełnieniem twojego stroju narciarskiego, wykonane w celu użytkowania w bardzo niskich temperaturach i są wodoodporne, na przykład takie jak te.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz przczytać ten artkuł.

Brak komentarzy

Skomentuj