SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

7041
post-template-default,single,single-post,postid-7041,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Narty z GoPro – o czym trzeba pamiętać?

Narty z GoPro – o czym trzeba pamiętać?

Olbrzymia popularność kamer GoPro przyczyniła się do wykreowania nowego i zarazem naprawdę ekstremalnego oblicza wielu dyscyplin sportowych. Właśnie dlatego filmy tworzone przez sportowców przy użyciu tych kamer biją rekordy popularności. Są one bowiem znakomitym sposobem na uchwycenie adrenaliny oraz emocji związanych z uprawianiem danej dyscypliny Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z takich kamer. Czy snowboard lub narty z GoPro to dobry pomysł? Oczywiście, ale tylko pod warunkiem przestrzegania kilku istotnych zasad!

narty z GoPro i nagrywanie na stoku

Snowboard i narty z GoPro – bezpieczeństwo przede wszystkim!

 

Korzystanie z kamery GoPro na stoku zapewnia możliwość nagrania niepowtarzalnych ujęć, które po latach będą znakomitą pamiątką. Jednak to nie oznacza, że należy koncentrować się wyłącznie na tym aspekcie. Podczas jazdy na stoku trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo! Dotyczy to zarówno naszego bezpieczeństwa, jak i bezpieczeństwa innych użytkowników danej trasy.

 

Toteż warto pamiętać o podstawowej zasadzie – nie wolno trzymać kamery GoPro w dłoni podczas jazdy! Takie ostrzeżenie wynika z dwóch istotnych czynników. Po pierwsze, większość osób nagrywających swoją jazdę w ten sposób będzie mimowolnie zerkać na kamerę. Jest to pewne przyzwyczajenie, które stanowi efekt częstego korzystania np. ze smartfonów. Niestety, prowadzi ono do odwrócenia uwagi i tym samym zwiększa ryzyko wypadku. Po drugie, trzymanie GoPro w dłoni praktycznie uniemożliwi poprawne korzystanie z kijków narciarskich. To z kolei poważnie ogranicza komfort w trakcie jazdy.

 

Narty z GoPro? Tylko przy wykorzystaniu specjalnego uchwytu!

 

Innym problemem dotyczącym wspomnianego sposobu nagrywania jest to, że kamera może po prostu wypaść z ręki. Taka sytuacja wiąże się nie tylko z ryzykiem uszkodzenia sprzętu, ale także prowadzi do niebezpiecznych sytuacji na stoku. Dlaczego? Ponieważ właściciel kamery GoPro najprawdopodobniej zatrzyma się na środku trasy i zacznie szukać swojego sprzętu. Wówczas naprawdę nietrudno o wypadek lub zderzenie…

narty z GoPro

Na szczęście istnieje prosty przepis na bezpieczne narty z GoPro! Rozwiązaniem wszelkich opisanych problemów będzie zakup specjalnego uchwytu na kamerę! Dzięki niemu narciarz uzyska możliwość uruchomienia i przypięcia GoPro do swojego wyposażenia. Takie ustawienie kamery pozwoli nagrywać równie dobre ujęcia, ale zarazem nie będzie utrudniać jazdy!

 

SnowSport wychodzi naprzeciw oczekiwaniom narciarzy, którzy chcieliby uwiecznić swoje najlepsze momenty na stoku. W naszym sklepie można znaleźć wspomniane uchwyty służące do bezpiecznego zamontowania GoPro na posiadanym wyposażeniu. Ponadto prowadzimy sprzedaż różnych akcesoriów dodatkowych do tych kamer. Aktualny asortyment SnowSport obejmuje:

Razem zadbajmy o większy komfort na stoku oraz o bezpieczniejsze narty z GoPro! 🙂

No Comments

Post a Comment