SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Narty Head SuperShape Titan 2018 - opinie Blog SnowSport.pl
1219
post-template-default,single,single-post,postid-1219,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Narty Head SuperShape Titan 2018 – opinie, test, dane techniczne

Head Supershape Titan, iSupershape, iTitan, i-Titan

Narty Head SuperShape Titan 2018 – opinie, test, dane techniczne

Modele nart Head SuperShape 2018  już pojawiły się w sklep ach dlatego w poniższym opracowaniu postaramy się przedstawić jak najwięcej informacji o najszerszym modelu z linii Head iSupershape 2018 – SuperShape Titan 2018 . Co zmieniło się w tych nartach w porównaniu do sezonu 2017? Jakie maja opinie? Jak są zbudowane? Dla kogo są przeznaczone?

Narty te  występują w długościach: 156, 163, 170 i 177cm i są najszersze w grupie Supershape 2018. Promień skrętu tych nart wynosi 14,1 przy długości  170cm co nie odbiega znacząco od parametrów innych nart z tej linii. Model SuperShape Titan w porównaniu do pozostałych 3 modeli SuperShape posiada jednak znacznie większy Tip Rocker. Najbardziej zbliżona nartą do modelu iTitan w linii SuperShape jest druga w kolejności pod względem szerokości narta SuperShape Rally 2018. Również ta narta jest najbardziej zbliżona do Titan pod względem innych cech i parametrów jezdnych choć na pewno jest już bardziej wymagająca pod względem przygotowania trasy niż i SuperShape Titan 2018.

Opisując oba te modele jednym zdaniem można powiedzieć, że obie te narty pojadą wszędzie i po wszystkim ale gdy Supershape Rally 2018 chętniej wraca na przygotowana trasę Supershape Titan 2018 chętniej z niej ucieka 😊

Poniżej dokładniejsza charakterystyka nart SuperShape Titan 2018:

Head i-Supershape Titan  w sezonie 2018 wyposażone zostały w bardzo dobrej jakości wiązania PRD12, których skala DIN jest w zakresie 3-12.  Titan 2018 przeznaczony jest dla narciarzy, którzy lubią agresywną, szybką jazdę typu speed carving tak zmienną jak zmieniają się różne warunki i tereny po których Ci narciarze jeżdżą. Pomyśl o Titanie jak o wysokiej jakości nartach high performance, które otrzymały szerszą talie. Szerokość pod butem SuperShape Titan 2018 – czyli: 80 mm zapewnia dostateczną stabilność na twardej trasie, a ten dodatkowy wypór jakie daje szersza talia powoduje że narty te wprost płyną w warunkach miękkiego śniegu i gorzej przygotowanej trasy. Z tych właśnie względów jest to najchętniej wybierana szerokość jeśli chodzi o narty all-mointain.

Supershape Titan 2018

Technologie nart Supershape Titan 2018:

KERS – system odzyskiwania energii kinetycznej :

Technologia KERS działa jak turbosprężarka, która zapewnia dodatkową moc i przyspieszenie, usztywniając końce nart przy wyjściu ze skretu. To powoduje że narciarz jest wprost wyrzucany w kolejny skręt jak za pomocą sprężyny.

ERA 3.0:

ERA 3.0 S to kombinacja wszystkich najnowszych technologii występujących w all mountain carving jak i race technology oraz nowego podejścia do mechaniki w narciarstwie. Teraz z 10% rockerem / 90% camberem, nowe narty V Shape mają dać narciarzowi unikalne wrażenia narciarskie. Dodatkowa warstwa włókien inteligentnych zapewnia wybuchową moc, kontrolę i większą reaktywność nart.

Technologia Tri Flex Base:

Po raz pierwszy system FreeFlex jest zintegrowany w nowo zaprojektowanej płycie bazowej. Podstawa Tri Flex zapewnia możliwość wyrównywania ugięcia nart z przodu, z tyłu i podstawy w celu uzyskania bardziej naturalnego i równomiernego ugięcia całych nart podczas jazdy. System Dynamic Rebound System ma 2 sprężyny mocy, które po każdym wygięciu wymuszają odprężenie czyli powrót narty do pozycji wyjściowej i umożliwiają szybsze przejście z krawędzi na krawędź, co umożliwia szybszą jazdę na najwyższym poziomie!

 

Wymiary nart i-SuperShape Titan 2018 przy długości 170cm wynoszą odpowiednio dziób/talia/piętka – 137/80/117 a promień skrętu – 14,1 m.

Pozostałe dane techniczne – Head SuperShape Titan 2018:

 • Kod Producenta: 310287 SuperShape i.Titan SW MFPR
 • Konstrukcja Sandwich –  Worldcup
 • Race Structured UHM C Base
 • TriFlex Base Plate
 • Speed ​​Rocker
 • Szybkość: narta szybka
 • Umiejętność: najlepsi narciarze
 • Teren: wszechstronny: 70% zadbane stoki, 30% off piste / poza trasą
 • Styl: doskonała technika narciarska
 • Promień: 14,1 @ 170
 • Cena detaliczna: 3100 pln

narty Supershape Titan 2018

Test Titan 2018 – jak wypadają te narty?
Jakie są opinie o SuperShape Titan 2018?

Jeśli chodzi o narty o podobnych parametrach z innych marek z kolekcji 2018 jak Atomic Vantage 80 CTI, Fischer MTN 80 Ti, czy Salomon XDR 80 Ti – narty SuperShape Titan 2018 wydają się dominować co ma odzwierciedlenie zarówno w testach World Ski Test i opiniach rasowych, zawodowych narciarzy jak i szerokiego grona rekreacyjnych odbiorców narciarstwa. Testerzy szczególnie cenią sobie uniwersalność tych nart oraz ich wszechstronność jeśli chodzi o zachowanie nart w różnorodnym terenie.

Brak komentarzy

Skomentuj