SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Narty Head Supershape i.Titan 2020 - opinie testowe - Blog SnowSport.pl
6759
post-template-default,single,single-post,postid-6759,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Narty Head Supershape i.Titan 2020 – opinie testowe

narty head supershape i.titan 2020

Narty Head Supershape i.Titan 2020 – opinie testowe

Narty Head Supershape i.Titan – to model nart coraz częściej wybierany przez Polskich narciarzy. Sprzedaż nart w ostatnich sezonach dobitnie pokazuje wyraźny trend sprzedażowy jakim jest zakup coraz szerszych i dłuższych nart. Na świecie ta tendencja jest już widoczna od dawna. Teraz również Polacy dojrzeli do tego aby kupować narty o odpowiedniej geometrii (szerokości pod butem) do warunków śniegowych w jakich jeżdżą najczęściej.  Również długość nart zaczęto dobierać bardziej prawidłowo do swojej wagi i wzrostu. Wygoda, uniwersalność, wszechstronność i niezawodność – to zaczęło mieć największe znaczenie przy wyborze nart. Narty Head i.Titan spełniają te wszystkie kryteria wprost idealnie. Oto parę słów o nich…

Narty Head Supershape i.Titan, model 2020 – co to za narty ?

Ogólnie o całej linii nart Head Supershape 2020 przeczytać można w poprzednim naszym artykule na ten temat: Narty Head Supershape 2020
My skupimy się na, zdaniem wielu, najbardziej udanych nartach z tej grupy – czyli Head SuperShape i.Titan.

Narty Head Supershape Titan 2020

Narty i.Titan to doskonała konstrukcja desek, które na rynku nart all-moutain królują już od ładnych kilku lat. Co roku jednak konstruktorzy Head wprowadzają drobniejsze lub grubsze zmiany, które powodują, że obecny model 2020 jest już naprawdę bliski doskonałości.

specyfikacja techniczna nart SuperShape i.Titan 2020

Dokładną specyfikacje techniczna tych nart znajdziecie w tabeli poniżej

Narty Head Supershape Titan 2020


Head Supershape iTitan są to najszersze narty z grupy Head Supershape.
Te 80 milimetrów pod butem daje wytrawnym narciarzom wiele możliwości na stoku.


Nowe narty i.Titan są trochę jak „mała czarna”, pasują wszędzie i na każdą okazję.
Każdy zaawansowany narciarz znajdzie w nich coś dla siebie. A wielu “po ich skosztowaniu” nie będzie już chciało się z nimi rozstać. Skąd aż takie uwielbienie dla tych desek? Postaramy się odpowiedzieć na to poniżej.

Uniwersalność i wszechstronność to ich drugie imię…

Masz ochotę potrenować szybkie zjazdy i skręty na wyratrakowanym stoku, bo właśnie z tego powodu wstałeś wcześnie rano aby kolejka linowa wywiozła Cię na niczym niezmącony „sztruks”?
Mamy dobrą wiadomość, iTitan sprawdzą się idealnie.

Jeśli jednak wolisz badać nowy teren i od czasu do czasu wypuszczać się daleko poza trasą i siatką asekuracyjną, a Twoje drugie imię to „Free Ride”?
Spoko, odpowiedzią jest narta Supershape i.Titan.

Jak to możliwe ?
To proste…
Head Supershape i.Titan to narty wyczynowe na każdy warun.
Nie straszne są im wiosenne śniegi, miękki puch czy oblodzona trasa narciarska, właśnie wtedy narty „będą w swoim żywiole”. Zaskoczy Cię pełna kontrola nad nimi nawet w głębokim i miękkim śniegu. Wreszcie już nie będziesz dąsał się, że warunki w ciągu dnia znacznie się pogorszyły, bo dzięki i.Titan odczujesz frajdę przy każdej pogodzie na stoku.

Head Supershape i.Titan czyli dwie narty w jednym

Śmiało można powiedzieć, że Supershape iTitan to narty 2 w 1, deski z iście all-mountainowym charakterem będące jednocześnie nartami na przygotowane trasy.

Idealnie wpisują się one w najnowszy trend występujący w narciarstwie. Narty typu All-moutain o szerokości ok 80mm pod butem to obecnie najlepiej się sprzedający segment nart. Czasy wąskich nart, wymagających super przygotowanej trasy, odchodzą w zapomnienie. Coraz więcej narciarzy zaczyna doceniać uniwersalność i wszechstronność nart tego typu, a Supershape i.Titan to jedna z najlepszych konstrukcji 80-tek na rynku.
Nie tylko sama szerokość talii powoduje, że narty dosłownie przecinają każda trasę, to również sama konstrukcja Worldcup Sandwich Cap a także wysokiej jakości materiały użyte do produkcji desek (drewniany rdzeń i Grafen) pozwoliły na obniżenie masy narty przy jednoczesnym zwiększeniu stabilności i elastyczności.
Naszpikowane technologicznymi nowinkami najszersze narty z grupy Head Supershape to produkt do całodziennego użytku. Ich wszechstronność powoduje, że niezależnie od warunków śniegowych i pogodowych, będziesz czuł się na nich bardzo pewnie, stabilnie i bezpiecznie.

 

A jak wypadają narty Head Supershape i.Titan 2020 w testach – wybrane opinie

Okazja do przetestowania tych nart nadarzyła się podczas testów zorganizowanych przez markę Head dla polskich sklepów sprzedających ich narty. Impreza testowa odbyła się w resorcie narciarskim Chopok usytuowanym na Słowacji. Pogoda dopisała a zróżnicowane stoki Chopoka dały możliwość do potestowania najnowszych konstrukcji Head 2020 oraz najlepszej linii w tej kolekcji, czyli narty SuperShape 2020 w zróżnicowanych warunkach, jeśli chodzi o trudność i nachylenie stoku jak i warunków śniegowych. Zebrane poniżej opinie na temat najnowszych nart Supershape i.Titan 2020 pochodzą właśnie od uczestników tej imprezy.

opinie testowe testy Head i.Titan supershape 2020

 

opinia testowa - Head Supershape 2020Irek lat 38 Kraków
“Narty Titan 177cm zadziwiająco dobrze, jak na taką szerokość, narty te trzymały się trasy podczas porannej jazdy po twardym i zmrożonym śniegu. Nie odpuszczały nic z krawędzi nawet przy agresywnych, niskich skrętach”

 

opinia testowa - Head Supershape 2020Waldek lat 42 Zielona Góra
“Jak na narty Supershape przystało są to świetne technicznie narty. Pewność, stabilność, tłumienie drgań są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ja osobiście wolę narty o bardziej sportowym charakterze ale te deski i.Titan zachwyciły mnie swoja uniwersalnością. Zarówno w krótkim jak i dłuższym skręcie radziły sobie bez zarzutu. Świetnie szły zarówno po twardej, oblodzonej trasie jak i bo zbrylonym twardym śniegu oraz miękkich nawianych łatach świeżego.”

opinia testowa - Head Supershape 2020Marek lat 26 Chorzów
“Supershape Titan to moje ulubione narty z całej tej linii. Wole jazdę po miękkim niż po betonie a takie właśnie warunki to domena tych nart. Jadąc na nich bokiem trasy, wzdłuż linii drzew zawsze znajdowałem pasy bardziej miękkiego śniegu i tam można było pojechać na nich na prawdę w pełni all-moutainowo. Super wyjeżdżają na powierzchnie i dają wystarczający wypór żeby nie kopać się w śniegu.”

opinia testowa - Head Supershape 2020Jacek lat 24 Wrocław
“To są bez wątpienia narty trasowe ale za to na bardzo różne warunki na tej trasie. Kilka razy zjechałem też na nich poza trasę w miękki śnieg, żeby pojeździć sobie między choinkami. Nie jestem ciężkim narciarzem wiec miałem tam fun nawet przy tych 80mm pod butem. Generalnie bardzo polecam te deski.”

opinia testowa - Head Supershape 2020Piotrek lat 32 Jelenia Góra
“Fajne nartki do pojeżdżenia w różnych warunkach. Nie są tak lajtowe jak inne deski all-moutain o szerokości 80mm i trzeba się do nich trochę przyłożyć ale za to jazda na nich daje wtedy niesamowita frajdę.”

Testy i opinie – podsumowanie

Takich pochlebnych opinii o nartach SuperShape Titan można było usłyszeć więcej na stoku. Podczas testów model Supershape i.Titan na prawdę ciężko było znaleźć kogokolwiek komu “nie siedziałaby” te narty. Tylko chyba fani komórkowych nart typu race byli początkowo sceptycznie nastawieni do nart sportowych o takiej szerokości. Ale i oni pod koniec dnia docenili ich uniwersalność i wszechstronność. Kiedy ich deski przestały już sobie radzić z gorszymi warunkami na trasie – sięgali po i.Titan. Kiedy ich uda zaczęły przypiekać od jazdy na piekielnie twardych nartach zawodniczych znowu to te deski dawały wytchnienie i możliwość pojeżdżenia się nie patrząc pod nogi.
Narty Head Supershape i.Titan po raz kolejny okazały się jednym z hitów tych testów.

Brak komentarzy

Skomentuj