SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Narciarstwo klasyczne, narciarstwo zjazdowe - Blog SnowSport.pl
70
archive,category,category-narciarstwo-narty-klasyczne,category-70,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Narciarstwo

Sezon narciarski 2020/2021

 Sezon narciarski 2020/2021 tuż tuż, a Wy pewnie zastanawiacie się jak będzie wyglądał??!!!
To pytanie zadaje sobie wiele osób – jednak my mamy dla was bardzo dobre informacje!

Większość kurortów narciarskich jest doskonale przygotowana na sezon narciarski 2020/2021.

Nadarza się więc niepowtarzalna okazja żeby nacieszyć się narciarstwem i górami w wyjątkowo korzystnych warunkach. Bez tłoku, bez pośpiechu, bez walki o wolne miejsca w szczycie sezonu. To naprawdę świetne informacje, wiec warto skorzystać i wybrać się właśnie w tym sezonie na fajny wyjazd narciarski.

sezon narciarski 2020/2021
Sezon narciarski 2020/2021

Poniżej kilka ARGUMENTÓW ZA aby to właśnie sezon narciarski 2020/2021 wykorzystać na narciarski wyjazd:

 • Ośrodki narciarskie w całej Europie już czekają na turystów w pełni przygotowane do sezonu narciarskiego 2020/2021
 • W sezonie narciarskim 2020/2021 będzie mniejszy ruch więc to oznacza brak kolejek i możliwość jazdy non stop
 • Ceny wyjazdów narciarskich, apartamentów są w tym sezonie znacznie niższe niż zazwyczaj
 • Ceny karnetów będą bardziej przystępne a zamawiając je internetowo można jeszcze liczyć na dodatkowy rabat
 • Nawet w szczycie sezonu, jak Święta Bożego Narodzenia, Sylwester czy ferie szkolne nie będzie problemów ze zdobyciem miejsca w atrakcyjnych lokalizacjach narciarskich i to w super cenach
 • Wiele kurortów narciarskich aby przyciągnąć narciarzy przygotowały dodatkowe atrakcje. Ogólnodostępne demo kursy, pokazy feestyle i jazda na tyczkach czy też darmowe testy sprzętu narciarskiego z najnowszych kolekcji (https://snowsport.pl/index.php?a=lista-produktow&fraza=narty%202021) to tylko kilka z tych atrakcji
 • Narciarstwo to aktywność indywidualna, na świeżym powietrzu gdzie ryzyko zakażenia jest minimalne, to nie jest przecież zatłoczona siłownia czy hala do gier zespołowych – tam ryzyko jest faktycznie znacznie większe
 • Ośrodki narciarskie do karnetów dodawać będą gadżet narciarski -chusta/ komin typu buff, którego zadaniem będzie ochrona dróg oddechowych. Będzie to praktyczna pamiątka z wyjazdu narciarskiego na wiele sezonów o wartości kilkunastu Euro.
 • Dzięki wcześniejszym godzinom otwarcia stoków będzie można dłużej pojeździć na nartach w tej samej cenie
 • Dojazd do kurortów narciarskich nie zajmie nam aż tyle czasu jak zazwyczaj. W sezonie narciarskim 2020/2021 na pewno nikt nie będzie stał w korkach jadąc w Alpy.
 • Zamówienie jedzenia bezpośrednio do pokoju w swoim apartamencie nigdy nie było tak proste jak teraz. Nawet tradycyjne alpejskie restauracje będą świadczyły taką usługę.

Wniosek jest prosty – na pewno warto wykorzystać ten specyficzny czas. Zanim znów zrobi się w górach tłoczno i drogo.
Kto tak zrobi – będzie zadowolony.

A jak przygotowania na sezon narciarski 2020/2021 wyglądają w poszczególnych alpejskich krajach?

sezon narciarski 2020/2021

Sezon narciarski 2020/2021 w Austrii zapowiada się doskonale. Austriackie Alpy to dla wielu Polaków najczęściej wybierany teren narciarski. Cieszy nas więc wszystkich przygotowanie Tyrolczyków na sezon narciarski 2020/2021.

Cieszy nas wszystkich przygotowanie Tyrolczyków na sezon narciarski 2020/2021.


Ci z was, którzy już jeździli na narty https://snowsport.pl/narty_zjazdowe-k386.html do Austrii wiedzą co oznacza apres-ski. Dla tych, którzy nie mieli tej przyjemności już spieszę wyjaśnić, że w wolnym tłumaczeniu oznacza to zajęcia po nartach. W tym sezonie slogan austriackiego rządu brzmi: “Narty bez apres-ski”, ponieważ jedzenie oraz napoje będzie można otrzymać jedynie przy stolikach. Będzie obowiązywało osłanianie ust i nosa w gondolach kolejek górskich. Aby narciarze czuli się bezpiecznie obsługa kurortów na sezon narciarski 2020/2021  będzie regularnie przechodziła testy.  Kilka ośrodków narciarskich gwarantuje zwrot kosztów przy zakupie karnetów w sytuacji gdyby ponownie zablokowano ruch turystyczny i narciarski w Austrii.

Austriacy bardzo dobrze się w tym sezonie przygotowali, więc jest prawie pewne, że do tego nie dojdzie:-)

Austriacy zadbali o bezpieczeństwo wprowadzając szereg profilaktycznych działań:
1) W wielu kurortach narciarskich do karnetów dostaniemy materiałowe kominy, które skutecznie osłaniają usta i nos.
2) Sprzedaż karnetów możliwa będzie w Internecie tak aby do minimum ograniczyć ruch przy kasach. Pozwoli to określić natężenia ruchu narciarskiego na sezon narciarski 2020/2021.
3) W austriackich ośrodkach narciarskich wprowadzono obowiązek rejestracji/meldunku. Nie wpuszcza się nikogo bez rejestracji.
4) Bary i restauracje czynne są do godziny 22. Nocne balangi zostały przeniesione na lepsze czasy:-)
5) Wyciągi będą zaczynały działać już o godzinę wcześniej tak aby rozładować poranne “korki” wśród narciarzy dostających się na tereny narciarskie
6) Większość barów i restauracji w austriackim kurortach będzie świadczyła usługi sprzedaży posiłków z dowozem do pokoju. Można więc będzie można zamówić Pizzę czy Winner Schnitzel bezpośrednio do swojego apartamentu

Dodatkowo Austria przyprószona śniegiem już jest gotowa nas przywitać białym puchem na stokach!

sezon narciarski 2020/2021
Sezon narciarski 2020/2021

We Francji, bardzo elastyczne są warunki rezerwacji. Można anulować wyjazd na narty https://blog.snowsport.pl/wyjazd-narty-go-zorganizowac/ w niektórych przypadkach nawet bez podawania konkretnego powodu. W lokalnych francuskich ofertach pojawiają się takie skróty jak D-10, D-15O. Oznacza to na ile dni przed przyjazdem możemy odwołać rezerwację bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Tak więc w sezonie 2020/2021 możemy spokojnie zaplanować swój urlop z możliwością odwołania w ostatniej chwili.
Czyż nie jest to doskonałe rozwiązanie na sezon narciarski 20/21?

Na wyciągach narciarskich, również zadbano o to, aby turyści czuli się bezpiecznie.
Dezynfekcja kabin, dystans społeczny to są rzeczy, które mają nam dać poczucie bezpieczeństwa. Maseczki obowiązują wszystkich powyżej 11 roku życia, oczywiście z wyjątkiem wyciągów talerzykowych na których porusza się w pojedynkę.

Szwajcaria na sezon narciarski 2020/2021 nastawiła się bardzo optymistycznie.

Oprócz tego, że będzie obowiązek zasłaniania ust i nosa w zamkniętych środkach transportu, trzeba będzie pamiętać o dystansie. Szwajcaria gwarantuje, że nie będzie żadnych innych zmian w porównaniu do poprzednich sezonów. Zachowując szwajcarski ład i porządek na pewno zmniejsza się ryzyko jakichkolwiek problemów. W Austrii apres-ski odgrywa bardzo istotną rolę, a w Szwajcarii większą rolę odgrywa sport i gastronomia.

Podobnie jak we Francji i innych narciarskich europejskich potęgach wygląda sytuacja we Włoszech. Sezon narciarski 2020/2021 przy stosowaniu się do zasad, które nakładają poszczególne Państwa, można spędzić na nartach bardzo przyjemnie.

Na sezon narciarski 2020/2021 nie przewiduje się takiego natężenia ruchu jak w latach poprzednich co naszym zdaniem jest zdecydowanie plusem. Można będzie więc do woli pojeździć na nartach czy na desce snowboardowej. I ominie nas konieczność stania w długich kolejkach pod wyciągiem czy przepychanie się na stoku.
Brak kolejek w kasach, w wypożyczalniach, w barach – czyż może być lepiej?

To w jaki sposób spędzimy sezon narciarski 2020/2021 zależy wyłącznie od nas.
Czy skorzystamy z tak świetnej okazji jaką daje nam sezon narciarski 2020/2021 to też kwestia naszego wyboru. Ale podejmując ostateczną decyzję warto też wziąć powyższą argumentację pod uwagę.
Taki sezon i taka okazja nie powtórzy się już pewnie nigdy. Ci którzy z niej skorzystają jeszcze przez długie lata będą wspominali właśnie ten sezon.

Gwarantujemy Wam , że nie ma nic bardziej przyjemnego i uzdrawiającego dla ciała niż aktywność fizyczna i jazda na nartach Poza tym możemy bardzo pozytywnie spędzić czas na świeżym powietrzu 🙂

Sezon narciarski 2020/2021 uważamy za otwarty – Tak więc w drogę!!!!

Nowości sprzętowe na sezon 20/21 sprawdź na snowsport.pl.
Przeczytaj także nasz artykuł o nartach Salomon: “Narty Salomon S/Force 2021 – dla koneserów!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty dla kobiet Rossignol Nova 2021

Narty dla kobiet Rossignol Nova 2021!

Narty dla kobiet Rossignol Nova z sezonu 2021 to grupa niezwykle starannie zaprojektowanych i wykonanych desek zjazdowych renomowanego producenta rodem z Francji. Prezentują się niezwykle dostojnie. Niewątpliwie dodadzą dużo szyku już samą obecnością na stoku. Ponadczasowa kolorystyka laminatów nigdy się nie zestarzeje, a tym samym nie wyjdzie z mody.

W konstrukcji uwzględniają kobiecy styl jazdy. Projektanci za swój główny cel przy tworzeniu tej serii nart dla kobiet obrali przede wszystkim to by możliwie jak najbardziej ułatwić paniom przechodzenie z krawędzi na krawędź. W wyniku tego powstały deski, które słuchają się prędko poleceń. Mając wszystko pod kontrolą narciarki poczują się stabilnie i komfortowo. Te odczucia będą kolejno wpływać na uprzyjemnienie szusowania i łatwego, naturalnego doskonalenie swoich umiejętności. W artykule przedstawiamy modele, które będą najbardziej popularne podczas tego sezonu!

Narty dla kobiet Rossignol Nova 8 CA

Narty dla kobiet Rossignol Nova 8 CA
Rossignol Nova 8 CA

Nova 8 CA to sprzęt przeznaczony przede wszystkim dla dobrze jeżdżących technicznie narciarek. Zapakowane w nad wyraz elegancką formę. Klasyczna biel jest ponadczasowa i zawsze będzie na samym szczycie stokowej mody. Jest to eleganckie połączenie precyzji, zwinności, a także odważnego kobiecego stylu jazdy.

Nova
Narty dla kobiet Rossignol Nova

Konstrukcja nart taka sama jak w nartach wyczynowych. Zastosowanie Carbon Alloy Matrix z responsywnym flexem przede wszystkim zapewnia swobodną kontrolę. W rezultacie niebywale ułatwione zostało płynne przechodzenie od krawędzi do krawędzi. Narta, która tak dobrze się prowadzi przyczyni się do tego, że prędko wypracujesz idealne pokonywanie kolejnych wiraży w trakcie jazdy carvingowej.

Profil On-Trail Rocker niezwykle sprawnie łączy błyskawiczną inicjację skrętu z nietuzinkową dynamiką i wzorowym trzymaniem krawędzi.

Narty dla kobiet Rossignol Nova 6

Narty dla kobiet Rossignol Nova 6
Rossignol Nova 6

Czy chciała byś, aby Twój każdy wyjazd na stok stał się niezapomnianą przygodą? Będą doskonałe już od średnio zaawansowanych narciarek. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim dlatego, że oferują intuicyjną kontrolę nad krawędzią desek co przyczynia się do ułatwienia poprawnej jazdy carvingowej.

Responsywny flex, w który zostały wyposażone te deski przyczynia się również do płynnego przechodzenia z krawędzi na krawędź. Sprzyja to przede wszystkim szlifowaniu techniki. Nauczyć się ciąć z nimi doskonałe łuki.

Nova
Narty dla kobiet Rossignol Nova

Dla dostarczenia stabilnej jazdy zainstalowano w nich technologię LCT, czyli Line Control Technology. Przyczynia się ona do redukcji odkształceń, co w rezultacie powoduje poczucie większej kontroli. Kolor desek spodoba się panią, które stawiają na elegancję!

Narty dla kobiet Rossignol Nova 4

Narty dla kobiet Rossignol Nova 4
Rossignol Nova 4

Chcesz być mistrzynią carvingowej jazdy? Z nowym modelem nart dla kobiec Rossignol Nova 4 jest to jak najbardziej możliwe! Zapakowane w niezwykle gustowną formę. Spodobają się one wszystkim paniom. Będą najbardziej trafionym wyborem dla średnio zaawansowanych entuzjastek jazdy po przygotowanych trasach. Skonstruowane w taki sposób by jak najbardziej upłynnić przechodzenie od krawędzi do krawędź.

Poczucie niebywałego komfortu to zasługa przede wszystkim umiarkwoanego flexu i dodaniem do konstrukcji włókien węglowych. W rezultacie narciarki zyskają nie tylko wygodę zjazdów z nimi, ale otrzymają także zapas mocy podczas skrętów. Takie odczucia zdecydowanie uprzyjemnią każdy wyjazd w góry na narty.

Zobacz też naszą ofertę innych damskich nart w niezwykle atrakcyjnej cenie https://snowsport.pl/tag/narty_damskie-43.html.

Narty dla kobiet Rossignol Nova do kupienia na SnowSport.pl!

Narty dla kobiet

Te narty dla kobiet tego uznanego francuskiego producenta desek zjazdowych do kupienia w naszym zimowym sklepie na snowsport.pl. Zachęcamy także do lektury naszego wpisu o nartach Rossignol z grupy race “Narty Rossignol Hero 2021 – Zostań Bohaterem Stoku!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty Rossignol Hero 2021

Narty Rossignol Hero 2021 – zostań bohaterem stoku!

Narty Rossignol Hero z sezonu 20/21 to iście bohaterska linia nart. Stworzone dla herosów, którzy nie boją się dynamicznej jazdy i nie odpuszczają, nawet jeżeli linia stoku przebiega prosto, pionowo w dół. Dla entuzjastów adrenaliny, którzy nie lubią nudy.

Narty Rossignol Hero

Rossigniol dzięki tej serii udowadnia, że nawet narty tak naprawdę stworzone dla wyczynowców, nie muszą iść na kompromis pomiędzy rewelacyjnymi osiągami, a dostarczeniem kontroli i stabilną jazdą. Z tymi deskami szybkie, carvingowe skręty będą należeć do Ciebie. W artykule przedstawiamy najciekawsze pozycje z sezonu zimowego 2021.

Narty Rossignol Hero Elite LT TI 2021

Narty Rossignol Narty Rossignol Hero Elite LT TI
Hero Elite LT TI 2021

Model Hero Elite LT TI to deski dla wielkich entuzjastów prędkiego szusowania po stoku. Jeżeli Twoja technika i czasy przejazdu depczą po piętach nart wyczynowcom, to właśnie te narty będą dla Twoich wysokich potrzeb należytym wyborem.

Narty klasy GS, które rzeczywiście będą najlepsze przede wszystkim do technicznej jazdy. Jesteś miłośnikiem mocy i wysokich prędkości? Jeżeli tak to te narty w pełni Ciebie zadowolą. Skonstruowane w taki sposób, aby do każdego przejazdu dodać ogrom dynamiki. Błyskawicznie będziesz się bujać na nich od jednej krawędzi do drugiej. Pomimo zawrotnych prędkości da się z nimi dokładnie kontrolować trasę przejazdu.

Nowa technologia Line Control Technology (LCT) z węższą talią 71-milimetrów i wydłużonym taliowaniem zapewniają wspomnianą już precyzję, moc i tak błyskawiczne przechodzenie z krawędzi na krawędź. Eliminując odkształcenia gwarantuje jednoczenie ogromną stabilność i najlepszą trajektorię.

Deski nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami.

Narty Rossignol Hero Elite ST TI

Narty Rossignol Hero Elite ST TI
Hero Elite ST TI 2021

Deski Hero Elite ST TI to również model przede wszystkim dla entuzjastów jak najszybszych przejażdżek. Jeżeli lubisz zawrotną prędkość, czuć dreszczyk emocji i adrenaliny to Rossignol przygotował sprzęt specjalnie dla Ciebie.

To znakomite slalomówki tego francuskiego producenta zaprojektowane do technicznej jazdy po przygotowanych, dobrych jakościowo trasach. Wąska talia mierząca zaledwie 68 milimetrów, krótsze taliowanie są gwarantem dynamiki, wypełnienia energią każdego zjazdu.

Jesionowy rdzeń sprawia, że pokonywanie kolejnych metrów, nawet z wysokimi prędkościami będzie płynne i responsywne. Jesion sprawia, że nawet po wielu kolejnych sezonach deski będą tak samo żywotne jak w chwili kupienia.

To bardzo lekki narty, które natychmiast reagują na każdą inicjację skrętu. Flex nart doskonale tłumi drgania i gwarantuje znakomity przekaz energii na krawędzie.

Narty Rossignol Hero Elite Plus TI

Narty Rossignol Hero Elite Plus TI
Hero Elite Plus TI 2021

W modelu Elite Plus Ti tak jak zresztą w całej serii Hero możemy liczyć na doznania prędkości na przygotowanych trasach po wpięciu się w wiązania tych nart. Jeżeli preferujesz slalomową, techniczną jazdę to możesz wybrać właśnie te deski.

Charakteryzują się idealnym wyważeniem i relatywnie niską masą. technologicznie bardzo zbliżone do nart dla zawodowców, które jednak potrafią obdarzyć komfortem szusowanie po przygotowanych trasach. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą nieco szerszej talii, która wynosi w tym modelu 78 mm. Konstrukcja wspierana przez rozwiązanie z titanalem. Jesion nadaje narcia właściwej sprężystości. Narta nawet po latach będzie wykazywać się optymalną responsywnością. Inicjację skrętu wspiera tutaj również technologia LCT.

To sprzęt dla dobrze jeżdżących narciarzy. Dostarczą Tobie ogromnych dawek adrenaliny.

Narty Rossignol Hero Elite MT CA

Elite MT CA
Hero Elite MT CA 2021

Deski Rossigniol Hero Elite MT Ca z sezonu 2021 to sprzęt, z którym niestraszne zawrotne prędkości. W tym modelu usztywniający i wzmacniający deski titanal został zastąpiony Carbonem. Doskonałą kontrolę nad nartami wspiera Line Control Technology. To właśnie ona odpowiada za doskonałą kontrolę w trakcie tych najszybszych przejazdów. Jest to wyraźnie odczuwalne. Ponadto dzięki temu narciarz zyskuje wysoką sterowność, moc i poczucie komfortowej stabilności.

Wyposażone w szeroką talię 74 m, która właśnie daje tak dokładną i łatwą możliwość skręcania. Deski zostały usztywnione włóknem węglowym. W rezultacie są one jednocześnie lekkie i sztywne. W wyniku swojej wysokiej sztywności korzystnie wpływa na dynamikę i prędkość transferu energii. Ten materiał przyczynia się przede wszystkim do ich niskiej masy i wysokiej skuteczności.

Rdzeń z drewna topoli niewątpliwie przyczynia się do równowagi pomiędzy masą, a optymalną elastycznością. W rezultacie uzyskano tak uniwersalne deski z ogromną mocą kiedy trzeba przycisnąć i polecieć na kreskę prosto w dół.

Możesz też zawsze ustrzelić dobre narty na naszej wyprzedaży https://snowsport.pl/tag/narty_wyprzedaz-64.html.

Narty Rossignol Hero 2021 do kupienia na SnowSport.pl!

Hero

Jeżeli chcesz zostać bohaterem stoku i wyprzedzić na nim wszystkim to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu na  snowsport.pl. Zachęcamy także do lektury naszego wpisu o nartach skiturowych “Narty Skiturowe K2 – Poznaj Prawdziwe Piękno Gór!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Jak wybrać narty skiturowe? - poradnik

Jak wybrać narty skiturowe? – poradnik

Jak wybrać narty skiturowe? – to pytanie często pojawia się zwłaszcza pośród tych mniej doświadczonych narciarzy, którzy zdecydowali przesiąść się ze zjazdówek, bądź biegówek by rozpocząć zupełnie nową przygodę ku poczuciu wolności z dwoma deskami… Tutaj szczególnie liczy się nasza forma aktywności – touring, bądz freeride – względem takich parametrów jak długość, szerokość, promień skrętu, czy sztywność. Jaki zatem dobrać sprzęt do naszych potrzeb tak by w pełnie być z niego zadowolonym? W naszym poradniku szczegółowo podpowiadamy jak zrobić to właściwie.

Jak wybrać narty skiturowe? - poradnik

Jakie jest nasze podeście do skituru?

Jak wybrać narty skiturowe?
Jak wybrać narty skiturowe? – poradnik

Przy doborze nart skiturowych musimy brać wiele parametrów i czynników. Należy zwrócić uwagę na szerokość, ciężar, ale przede wszystkim na nasze patrzenie na ten odmianę zimowej aktywności. Ważne jest tutaj to, czy wolimy szybsze podejścia i kolejno zjazdy z wysoką prędkością, czy bliżej nam jednak do freeridowych poczynań? Czy targetujemy się na samym skituringu, czy potrzebujemy sprzętu, który poradzi sobie również dobrze na stoku? To bardzo ważne pytania, na które musimy znać odpowiedź by dobrać odpowiedni sprzęt.

Jakiej długości narty skiturowe wybrać?

Jak wybrać narty skiturowe?
Jak wybrać narty skiturowe?

Tutaj reguła doboru wygląda inaczej niż w nartach zjazdowych. Stawiamy deski na sztorc. Jeżeli ich dzioby mieszczą się pomiędzy ustawi, a nosem wówczas to oznacza, że to właściwy rozmiar dla nas. Taka długość pozwoli nam na komfortowe zjazdy, także poza trasą. Jednocześnie obdarzą nas sporym komfortem w trakcie podchodzenia.

Warto jednak zaznaczyć, że na ostateczną długość nart należy dobrać również pod względem planowanej aktywności z takim rodzajem dwóch desek. Jeżeli jesteś skoncentrowany na freeride to powinieneś brać pod uwagę narty nieco dłuższe i to nawet od swojego wzrostu, a szerokość w talii powinna być 105+ mm. Takie właściwości pozwolą na zachowanie większej stabilności w trakcie zjazdów w niekonwencjonalnym środowisku. Tak znaczna szerokość nart zdecydowanie jednak utrudni nam podchodzenie. Narty w wyniku swojej geometrii są cięższe i przez to trudniej zrobić nimi zakosy. Na długie tury taki sprzęt raczej się nie nadaje.

Jeżeli koncentrujemy się na speed-touringu wybieramy wówczas odwrotnie niż powyżej. W wyniku tego powinniśmy wybrać narty, które będą mniejsze od naszego wzrostu o około 10-15 cm. Jako, że narty mają dobrze spisywać się przede wszystkim w trakcie podejść, toteż są one bardzo lekkie. Parametry talii i krótka długość wpływają jednak niekorzystnie na komfort zjazdów. Należy tutaj dodać fakt, że jeżeli ktoś jeździ słabo, to może wybrać jeszcze krótsze deski.

Jak wybrać narty skiturowe – szerokość pod butem ma znaczenie?

Jak wybrać narty skiturowe?
Jak wybrać narty skiturowe?

Wspomniana szerokość pod butem tuż obok, a nawet na równi z długością nart powinna być podstawowym parametrem w trakcie kupowania nart skiturowych. Jeszcze do niedawna panował trend zakładający częstszy wybór węższych desek. Ta właściwość jest również zależna od podejmowanej formy aktywności z nurtami skiturowymi. Jeżeli chcemy kupić deski dość uniwersalne, a nasze podejścia i zjazdy będą rozkładać się w proporcji pół na pół to wybieramy wówczas narty, które pod butem będą oscylować pomiędzy 80, a 90 mm.

Wcale też nie jest tak, że im szersze tym lepsze. Te szersze narty będą oczywiście doskonale spisywać się w puchu. Nadmieńmy jednak, że w polskich, czy też alpejskim klimacie takie dni zdarzają się raczej incydentalnie. Podejmując ten rodzaj aktywności zimowej spotkamy się najczęściej ze zmrożonym, czy też opadłym śniegiem.

Jaki promień skrętu będzie najlepszy?

Jak wybrać narty skiturowe?
Jak wybrać narty skiturowe?

Promień skrętu jest również jednym z kluczowym elementów poprawnie skompletowanego zestawu. W deskach stworzonych do skituru możemy spotkać się z naprawdę przeróżnym promieniem skrętu. Możemy natrafić na slalomowy wynoszący 13-14 m, aż po 20 metrów. Chcąc zachować komfort w trakcie jazdy poza trasą, narta musi nas się słuchać i zachowywać przewidywalnie bez żadnych zbędnych ruchów. Jest to niezwykle istotne, gdyż w trenie deski prowadzi się zgoła odmiennie i bardziej wymagające, niż na przygotowanych trasach. W takim środowisku wykorzystujemy częściej skręt ślizgowy.

Optymalnym promieniem skrętu wydaje się być 17-18 metrów. Jest to w sam raz. Niektórzy preferują jednak większy promień, sięgający wartości rzędu 22-23 metrów. Kiedy Twoje umiejętności zjazdowe są nieco słabsze to powinniśmy wybrać promień skrętu podobny do tego jaki znajdziemy w nartach all-mountain, czyli 14 m i nieco bardziej podniesiony rocker. Nie będą one jednak najlepsze na stromych zjazdach.

Tutaj znajdziesz nasze narty do Backcuntry https://snowsport.pl/tag/narciarstwo_backcountry-155.html.

Sztywne, czy bardziej elastyczne deskie?

Przy wyborze nart skiturowwych zwracajmy uwagę również na ich sztywność. To prawda, że deski sztywne będą bardziej odpowiednie dla dobrych technicznie narciarzy. Będą lepiej zachowywać się tym samy w wymagających środowisku śniegowym i terenowym. Te bardziej elastyczne będą właściwe naturalnie dla mniej doświadczonych. Dadzą więcej komfortu w nierównym terenie i wybaczą wiele błędów.

Narty skiturowe do kupienia na SnowSport.pl!

Narty Atomic Backland 85
Narty Atomic Backland 85 – skitury

Jeżeli już wiesz jak wybrać narty skiturowe odpowiednie dla siebie to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu na snowsport.pl. Zachęcamy również do lektury naszego wcześniejszego tekstu o skiturach “Narty skiturowe – na czym to polega?” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty skiturowe K2 - poznaj prawdziwe piękno gór!

Narty skiturowe K2 – poznaj prawdziwe piękno gór!

Narty skiturowe K2 2021 to sprzęt dzięki, któremu będziesz mógł odkryć turystykę wysokogórską. Czym ona jest? Otóż jest to dyscyplina łącząca narciarstwo zjazdowe z elementami typowymi dla nart biegowych i do tego z opcją pokonywania stromych wzniesień. Amerykańska firma K2 słynie z produkcji perfekcyjnie dopracowanych nart skiturowych. Jeżeli zastanawiasz się jaki model wybrać dla siebie to w naszej publikacji przedstawiamy kilka najbardziej popularnych modeli tej marki. Przesiądź się na skitury i poznaj ciszę jaka panuje zimową aurą w górach. Nie lubisz zatłoczonych stoków, oczekujesz nowych wrażeń z każdej wypraw w góry? No to już wiesz jakie rodzaj nart na sezon 2020/21 powinieneś wybrać!

Narty skiturowe K2

Narty siturowe K2 Wayback 80

Narty K2 Wayback 80 2020
Narty K2 Wayback 80 2020

Te jedne z najlżejszych nart skiturowych K2. Skonstruowane w taki sposób, aby sprawdzić się przede wszystkim na długich i szybkich podejściach pod zbocza. Odznaczają się nie tylko wyjątkowo niską wagą, ale również nową konstrukcją T3. Oznacza to dokładnie Titana Touring Technology. Bazuje ona na tytanowej podkładce, która odpowiada za wzmocnienie nart w miejscu gdzie znajdują się wiązania.

Marzysz o zdobyciu nieodkrytych szlaków?

Skitury
Narty skiturowe K2

Z nartami skiturowymi K2 Wayback jest to do zrobienia! Dziewiczy, dostępny tylko dla nielicznych krajobraz leży teraz w zasięgu Twoich możliwości. Odkrywanie nieznanych zimowych krain będzie teraz łatwiejsze, bo te narty nie męczą na podejściach! Dobrze radzą sobie na miękkim i zmrożonym śniegu.

W tym modelu znajdziemy największą ilość carbonu spośród skiturowych nart tej marki. Specjalna wstawka TiSpyne w centralnej części przyczynia się do niskiej wagi nart, a ponadto nadje im przyzwoitych właściwości jezdnych.

Narty skiturowe K2 Wayback 96 2020

Narty K2 Wayback 96 2020
Narty K2 Wayback 96

To genialne deski stworzone do współczesnego skituringu. Szczycą się odpowiednio wycieniowanym tipem i tailem, a także optymalnym rockerem. To deski do zadań ściśle specjalnych od ubitego śniegu po sypki puch.

Ten model będzie odpowiedni do długich, typowo skiturowych podejść po freeridowe zjazdy. W tym roku jeszcze lżejsze. Nie ma co się dziwić, gdyż przez wiele godzin nad ich konstrukcją pracowali eksperci z teamu K2. Łamią one wszelkie stereotypu budowy nart skiturowych.

W konstrukcji tych nart skiturowych K2 znajdziemy specjalną metalową obręcz, która jest uprzednio wprasowana i zlaminowana. W rezultacie takiej budowy udało się podnieść odporność nart na przeciążenia mechaniczne i nadać pożądaną stabilność. Ten komfort przyda się przede wszystkim podczas zjazdów w surowym terenie gdzie może nas na trasie zaskoczyć wiele przeszkód i nierówności terenu.

Czy jesteś dobrym narciarzem?

Wayback 96 to model dla zaawansowanych narciarzy skiturowych. Tylko oni bowiem poprawnie wykorzystają wyraźnie uniesiony rocker. Ponadto drewno Paulownia będzie za sprawą swoich cech przede wszystkim dodawać sztywności, która jest odpowiednia dla tej grupy narciarzy.

Narty skiturowe K2 Wayback 96 2020

Narty K2 Wayback 88 2020
Narty K2 Wayback 88

Model 96 na sezon 20/21 został całkowicie przebudowany. Jaki jest tego rezultat? Otóż efektem są niemalże idealne deski dla skiturowców. Zastosowane w budowie rdzenia drewno Paulowna Lite Tour. Te deski pozwolą prędko i bez przesadnego wysiłku dostać się Tobie na szczyt i po jego zdobyciu pomknąć w dół w pełni zachowując stabilność i kontrolę nad nartami. Nie ma tutaj przede wszystkim mowy o kompromisie pomiędzy wchodzenie, a zjeżdżaniem. To jedne z nielicznych skiturów, które tak dobrze dają sobie radę w trakcie podchodzenia i zjazdów poza wyznaczonymi szlakami.

Przygotowane przez eksperów!

Narty skiturowe K2 96 to iście już kultowy model z kolekcji amerykańskiej marki. Co sezon zespół ekspertów pracuje nad nimi by były możliwie jak najbardziej ulepszone i doskonałe. Efektem tych prac jest m.in. wyjątkowo niska waga i płynne prowadzenie w różnych warunkach terenowych. Doświadczeni jeźdźcy będą naprawdę zadowoleni.

Zapoznaj się również z naszą atrakcyjną ofertą nart Backcuntry https://snowsport.pl/tag/narciarstwo_backcountry-155.html.

Narty skiturowe K2 do kupienia na SnowSport.pl!

Skitury

Te perfekcyjnie skonstruowane narty skiturowe K2 do kupienia w naszym zimowym sklepie na snowsport.pl. Zapraszamy również do przeczytania naszej publikacji również o skiturach “Jak wybrać narty skiturowe? – poradnik” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty Head Worldcup Rebels i.SL - Testowali Ze SnowSport

Narty Head Worldcup Rebels i.SL – Testowali Ze SnowSport!

Narty Head Worldcup Rebels i.SL to jak Samsung Galaxy S w linii topowych koreańskich telefonów. Te deski od Head podobnie jak przytoczony w analogii smartfon, są flagowym przedstawicielem slalomowych nart tejże uznanej w narciarskim świecie marki. Dedykowane przede wszystkim dla narciarzy przepadającymi za skrętami. Promień skrętu oscylujący na poziomie 11.5 m pomoże Tobie w tym, abyś nie ominął żadnej tyczki na drodze!

Narty Head Worldcup Rebels i.SL

Wzmocnione lekkim i dość sztywnym materiałem jakim jest grafen. Te narty to istna gwarancja profesjonalnego prouszania się slalomem. Wydajne i baaardzooo prędkie 🙂 Pozwolą Tobie przemierzyć stok możliwie jak najkrótszymi skrętami z błyskawiczną zmianą kierunku jazdy. Skonstruowane również w taki sposób, aby z łatwością można było wyhamować na krótkim odcinku nawet najbardziej dynamiczny przejazd.

Narty Head Worldcup Rebels i.SL – jak wypadły w testach?

Worldcup Rebels

Na pierwszy test nart pojechałam na Ski – Grúniky, ponieważ gwarantuje bez wyjątku znakomite warunki narciarskie. Dopisała również pogoda- błękit nieba przeszywały ciepłe promienie słoneczne. Termometr wskazywał dwa stopnie poniej zera. Śnieg na stoku był ubity, gładki, bez grudek, poddający się nartom. Jedynie w kilku miejscach w cieniu rzucanym przez drzewa występował lód.

Head Worldcup Rebels i.SL prezentuje różnorodność technologii, w tym KERS i Intelligence. Narty wyróżniają się kształtem predysponującym do slalomu. Nie ograniczają się jednakże tylko do tej dyscypliny. Ich wszechstronność polega na dostosowywaniu się do każdego stylu jeżdżenia. Są niezwykle skrętne, harmonizują się z wolą użytkownika i jednocześnie wspomagają jazdę.

Chcesz lekko skręcać?

Narty Head Worldcup Rebels i.SL
Narty Head Worldcup Rebels i.SL

Nauka nabiera znaczenia wtedy, gdy znajduje praktyczne zastosowanie, a te narty są idealnym przykładem połączenia wiedzy z różnych dziedzin z jej urzeczywistnianiem. Zespołowi pracującemu nad sprzętem Head należy się ukłon uznania, a także gromkie podziękowania. Wrażenia po pierwszym zjeździe przywołały same pozytywne epitety. Przepełniło mnie uczucie zadowolenia i zdumienia, że narty mogą wręcz płynąć po śniegu, niwelując opory ruchu i hamujące siły tarcia. Potwierdzam informacje na stronie producenta, że narty są skrętne. Niezaprzeczalnie z łatwością można nimi sterować, a ciekawszym wydaje się fakt, iż przy tym maja właściwości stabilizujące. Zasługa jest system Intelligence, dzięki któremu narty wiedzą, co mają robić.

Zauważyłam, iż do tego, by w zupełności wykorzystać innowacyjność i potencjał nart Head Worldcup Rebels i.SL 2020, trzeba przyłożyć się do jazdy. Rozbudziło to we mnie, czyli pasjonatce tego sportu jeszcze większą chęć nauki i ewoluowania Narty zapewniają samą przyjemność jeżdżenia, a także są odpowiednie do szlifowania techniki. Rozwija się na nich spore prędkości, gwarantują rozrywkę i podnoszą poziom uskrzydlającej adrenaliny.

Przypatrzmy się grafenowi…

Marka Head sięga po najlepsze materiały. Jednym z nich jest grafen, któremu postanowiłam się bliżej przypatrzeć. Grafen ma znakomite właściwości mechaniczne. Jest znacznie mocniejszy niż stal, a przy tym elastyczny. Zajmuje niewiele miejsca, gdyż jego grubość wyznacza pojedynczy atom. Wytwarza się go niewiele, gdyż produkcja pociąga za sobą duży koszt. Grafen stosuje się do wytwarzania lżejszych, lecz wytrzymalszych materiałów, w tym właśnie elementów nart HEAD Worldcup Rebels i.SL (nazwano to konstrukcją Graphene Worldcup Sandwich).

Head Worldcup Rebels i.SL przykuwają uwagę…

Worldcup Rebels

Narty przyciągnęły uwagę osób w kolejce do wyciągu. W żywych i pełnych entuzjazmu dyskusjach miałam okazję podzielić się pozytywnymi wrażeniami oraz uzyskać cenne informacje od właścicieli nieco starszego “rodzeństwa” Head WC Rebels z roczników 2019 i 2018.

Narty Fischer RC ONE 73 do kupienia na SnowSport.pl!

Worldcup Rebels i.SL

Te jedne z najlepszych nart slalomowych dostępnych na rynku znakomite do kupienia na snowsport.pl. Zachęcamy również do lektury naszego poprzedniego artykułu o bardzo przyzwoitych nartach jakimi są “Narty Fischer RC ONE 73 – Testowali Ze SnowSport!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty Skiturowe – Na Czym To Polega?

Narty skiturowe – na czym to polega?

Narty skiturowe to sprzęt, który podczas zimowych wypadów pozwoli Tobie wykorzystać każą minutę podczas wypadu w góry. Dzięki nim już nie zmarnujesz ani minuty na stanie w zatłoczonych kolejkach do wyciągu. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza teraz… Podejdziesz o własnych siłach, z góry z której kolejno zjedziesz. Taki zestaw przystosowany jest bowiem do podchodzenia i zjazdów. Można powiedzieć, że jest to skuteczne połączenie nart zjazdowych i biegowych. W rezultacie można na nich zjeżdżać poza utartymi szlakami i wykluczyć tym samym konieczność korzystania z wyciągów. Ten sprzęt do Tobie niepowtarzalne poczucie wolności przy możliwości zobaczenia pięknych, unikatowych zimowych krajobrazów…

Skitury – co to za narty?

Narty Majesty Werewolf + wiązania Majesty RAIDER 12 2.0 - 350 GR + Foki Majesty Hybrid Skins Beta 2019
Narty skiturowe Majesty

Ten rodzaj desek różni się dość wyraźnie od nart zjazdowych jak i biegowych. Od zjazdówek są zdecydowanie lżejsze, natomiast od nart biegowych odznaczają się większą szerokością. Znajdziemy w nich również na dziobie specjalny otwór, który służy do przymocowania fok.

To rewelacyjny sprzęt na rozmaite warunki terenowe. Sprawdzą się one bowiem do szybkiego przemieszczania się po płaskich odcinkach, nawet po takich gdzie nie są wyznaczone trasy. Wkroczysz z nimi wszędzie tam, gdzie nie dadzą rady narciarze biegowi. Strome podejście nie stanowią również dla nich problemu. Jeżeli już zdobędziesz szczyt, nacieszysz oko spokojną, zimową aurą to możesz na nich dokonać zjazdu w dziewiczych okolicznościach przyrody. Skitury oznaczają wolność i nie da się z tym niezaprzeczalnym faktem polemizować.

Narciarzu, uwolnij się!

Skiturowcy w odróżnieniu do narciarzy zjazdowych nie koncentrują się wyłącznie na pokonywaniu jednego stoku i to można rzecz w obiegu zamkniętym. Sformułowania wyciąg, zjazd, wyciąg ich nie dotyczy. Skituring to tak naprawdę turystyka i możliwość podróżowania będąc wpiętym do nart. Dzięki nartom skiturowym jesteś w stanie więcej zobaczyć i w pełni samodzielnie decydować o swoich narcairskich poczynaniach…

Narty skiturowe – dla kogo?

Ten rodzaj aktywności narciarskiej będzie najlepszym przede wszystkim dla osób ciekawych świata i stawiających na niezależność. Jeżeli przepadasz za zimowymi, naturalnymi pejzażami to powinieneś wybrać właśnie ten sprzęt. Warto zaznaczyć, że jako że to dyscyplina łącząca narciarstwo zjazdowe z biegowym, to naturalnie powinno się mieć już oponowe podstawy przynajmniej jednej z tych dziedzin. Jeżeli masz już opanowane przynajmniej podstawowe umiejętności powyższych, to znacznie łatwiej przyswoisz sobie tajniki skituringu.

Sprzęt – od czego zacząć?

Zanim wybierzesz się na pierwszą niezależną wyprawę w góry, musisz skompletować sprzęt. Co zatem będzie Tobie niezbędne na starcie?

Narty

Narty Atomic Backland 85 + Foki / Skin 85 2020
Narty skiturowe Atomic Backland 85 + Foki / Skin 85 2020

Potrzebujesz przede wszystkim nart, które pozwalają na podchodzenie nieratrakowanym zboczem. Na szczycie zdejmujesz foki i możesz już teraz cieszyć się dziewiczym zjazdem z dala od tłoku i rozjeżdżonych tras. Trudne podejście wynagrodzi zjazd pośród pięknych okoliczności przyrody… Te narty oczywiście do kupienia w naszym sklepie https://snowsport.pl/index.php?a=lista-produktow&fraza=Backland.

Wiązania

wiązania Majesty RAIDER 12 2.0
Majesty RAIDER 12 2.0

Tego typu wiązania mają możliwość pracy w dwóch trybach, czyli zjazdowym i podejściowym. Jeżeli podchodzisz pod górę to Twoje pięta jest uwolniona. Kiedy będziesz zjeżdżać to będzie ona przyblokowana, czyli ten sam typ wpięcia co w typowych wiązaniach zjazdowych. Odkryjesz z nimi narciarstwo poza trasą. Zobaczysz jak wygląda zima z dala od zatłoczonych kurortów. Zestaw narty, wiązania foki do kupienia u nas https://snowsport.pl/narty_majesty_werewolf_plus_wiazania_majesty_raider_12_20___350_gr_plus_foki_majesty_hybrid_skins_beta__2019-p23866.html.

Buty skiturowe

Backlad Ultimate

Ten rodzaj obuwia narciarskiego musi być przede wszystkim wygodny. Muszą sprawdzić się w trakcie stromych podejść, czyli muszą posiadać pewną dozę elastyczności. Ponadto w trakcie zjazdów muszą dać odpowiednie podparcie narciarzowi. Dobre buty skiturowe muszą charakteryzować się niską wagą, sporą ruchomością samej cholewki, a także łatwością wpinania się w wiązania.

Kije skiturowe

Kijki narciarskie Majesty Touring 100-140 cm Ski poles Lumberjack 2020
Kijki narciarskie Majesty Touring 100-140 cm Ski poles Lumberjack 2020

To niezbędny element sprzętku skiturowego. Bez nich zdobycia szczytu i kontrolowany zjazd. Kijki te kupisz oczywiśćie u nas https://snowsport.pl/index.php?a=lista-produktow&fraza=kijki%20majesty.

Narty skiturowe do kupienia na SnowSport.pl!

Narty skiturowe

Sprzęt skiturowy do kupienia na snowsport.pl. Zapraszamy także do lektury naszego poprzedniego artykułu o testach “Narty Fischer RC ONE 73 – Testowali Ze SnowSport!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narciarstwo-nauka jazdy

Narciarstwo nauka jazdy – rozpocznij przygodę.

Narciarstwo nauka jazdy – Narciarstwo to niesamowity sport. Poczuj dreszczyk prędkości, zabawę z równowagą, nieważkość podczas skoków i swobodę jazdy w głębokim śniegu. Na naukę jazdy na nartach nigdy nie jest za późno. Najlepszym sposobem na to jest kurs narciarski pod okiem ekspertów w szkole narciarskiej. Aby zapoznać się z tematem i przekonać samouków, przygotowaliśmy szybki kurs pt. “Narciarstwo-nauka jazdy”. Dowiedz się, jak korzystać ze sprzętu, przeżyj pierwsze doświadczenia na nartach i naucz się skręcać. Gotowy, aby ruszyć na stok ???

Narciarstwo-nauka jazdy: 5 wskazówek i ćwiczeń do nauki jazdy na nartach

Narciarstwo nauka jazdy
Narciarstwo-nauka jazdy z nartami Atomic Redster X5 Green

Jazda na nartach wygląda na prostą , ale wymaga dużo praktyki. Dlatego zanim będziesz mógł cieszyć się stromymi stokami, zakrętami i głębokim śniegiem, zalecamy, abyś nauczył się podstawowych elementów, takich jak utrzymanie prawidłowej pozycji podczas jazdy, hamowanie oraz skręcanie.

1. Poznaj sprzęt

Aby nauczyć się jeździć na nartach, potrzebujesz najpierw pary nart, buty narciarskie i kijków narciarskich. Początkujący powinni wybrać krótsze narty, ponieważ będą one łatwiej skręcać (nasi specjaliści doradzą jeśli sam nie będziesz wiedział jakie narty wybrać). Aby wybrać odpowiednią długość kijka, przytrzymaj kijki do góry nogami nad talerzem i podeprzyj się. Jeśli kąt ramienia jest nieco większy niż 90 stopni, długość kijków jest idealna. Buty narciarskie dla początkujących powinny być miękkie i wygodne.

Narciarstwo nauka jazdy
Narciarstwo-nauka jazdy

2. Prawidłowo załóż narty

Aby założyć narty, dwa stopery z boku wiązania muszą być skierowane w dół. Zapobiegają one ślizganiu się narty. Jeśli zbocze jest lekko nachylone, narty są umieszczane równolegle do siebie i w poprzek stoku. Więc leżą stabilnie. Następnie, po prostu wpinaj buty w wiązanie. Kijki można oczywiście wykorzystać do stabilizacji. Następnie możesz zacząć poruszać się na nartach. Spróbuj na płaskiej powierzchni ustawić narty równolegle I za pomocą kijków odpychaj się się starając przesuwać się do przodu. Pierwsze kroki już za Tobą:-)

3.Narciarstwo nauka jazdy na nartach, a pierwsze kroki

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni stok z dużą ilością miejsca do ćwiczeń. Narty powinny być rozstawione na szerokość barków i leżeć równolegle do siebie.. Hamowanie to tak zwany pług śnieżny. Aby to zrobić, wewnętrzne krawędzie obu nart muszą być wciśnięte w śnieg, a czubki nart muszą być skierowane do wewnątrz. Z góry wygląda jak kawałek pizzy:-)

4. Narciarstwo nauka jazdy na lekkim zboczu

Pierwsze zmiany kierunku wykonuje się również pługiem śnieżnym, najlepiej bez kijów. Przy skręcie zawsze mocniej dociążona ma być wewnętrzna noga. Zewnętrzna noga utrzymuje kontakt ze śniegiem I to z jej pomocą możemy wykonać manewr skrętu. Przy jeździe na nartach musimy nauczyć się balansować naszym ciałem. Jest to bardzo ważna umiejętność podczas nauki jazdy na nartach.

Narciarstwo-nauka jazdy

5. Narciarstwo nauka jazdy, a zmiana kierunku

Pierwsze zmiany kierunku wykonuje się również pługiem śnieżnym, najlepiej bez kijów. Przy skręcie zawsze mocniej dociążona ma być wewnętrzna noga. Zewnętrzna noga utrzymuje kontakt ze śniegiem I to z jej pomocą możemy wykonać manewr skrętu. Przy jeździe na nartach musimy nauczyć się balansować naszym ciałem. Jest to bardzo ważna umiejętność.

Odpowiednie tereny narciarskie dla początkujących

Tereny narciarskie odpowiednie dla początkujących w Polsce znajdują się zarówno na dolnym śląsku jak I w małopolsce. Bardzo fajnym miejscem do stawiania pierwszych kroków na stoku jest Ski Arena w Szklarskiej Porębie, ale również ośrodek Winterpol w Karpaczu, który znajduje się przy stacji Biały Jar, tam też dla bardziej zaawansowanych narciarzy znajduje się Kopa, z różnymi trasami. Osobiście uważam jednak, że chcąc jeździć na tych trasach nasze umiejętności narciarskie muszą być bardzo dobrze rozwinięte. W małopolsce polecam Szczyrk-tutaj znajdziemy trasy o różnych poziomach trudności-dla każdego coś odpowiedniego oraz Małe Ciche gdzie znajduje się 7 tras niebieskich o długości od 90-1300 m. Jednak uważam, że każdy w miarę rozwoju swoich umiejętności musi wybrać taki stok na którym będzie czuł się najlepiej.

Narciarstwo-nauka jazdy na nartach pod okiem profesjonalnego instruktora jest bardzo ważna, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie uczyć się jednocześnie wykształcając odpowiednie nawyki.

Narciarstwo-nauka jazdy

Narty do nauki jazdy w atrakcyjnych cenach znajdziesz pod tym linkiem https://snowsport.pl/tag/narty_do_nauki-129.html.

Narciarstwo nauka jazdy – narty dla początkujących kupisz na SnowSport.pl

Doskonałe narty do nauki jazdy do kupienia na snowsport.pl. Przeczytaj także nasz artykuł o nartach Salomon “Narty Salomon S/Force 2021 – dla koneserów!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty Fischer RC ONE 73

Narty Fischer RC ONE 73 – testowali ze SnowSport!

Narty Fischer RC One 73 Allride + wiązania RS 11 GW PR to znakomicie zbalansowane narty. Należą do grupy high-performace. Będą odpowiednie dla dość już zaawansowanych narciarzy, którzy czerpią radość z szybkiego i pewnego szusowania po przygotowanych trasach. Na pokładzie wiele technologii, które w końcowym rezultacie mają przede wszystkim maksymalnie uprzyjemnić jazdę. Gwarantują w trakcie szusowania niezbędną stabilność, a także idealną inicjację skrętu nawet w trakcie najbardziej dynamicznej jazdy na krawęziach. Budowa Turn Zone oraz Triple Radius dostarczy płynną jazdę z każdą prędkością. Na dziobach i w tylnej części są charakterystycznie wyprofilowane. W połączeniu z nowym i dopiero co opatentowanym laminatem BAFATEX® sprawia ona, że narta jest wyraźnie lżejsza i sztywniejsza poprzecznie. W wyniku tego pozwala to na bardziej płynną jazdę i błyskawiczne wejście na krawędzie. Efektem tego jest prowadzenia narty niczym jak po szynie, a Twoja pasja do narciarstwa będzie jeszcze większa.

Narty Fischer RC ONE 73

Nasz sklep zorganizował konkurs, w którym można było wygrać sprzęt i móc go przetestować! Przedstawiamy autentyczne, bezpośrednie opinie prosto ze stoków!

Narty Fischer RC ONE 73 – tak się na nich jeździło!

Narty Fischer RC ONE 73
Narty Fischer RC ONE 73

Witam! Narty Fischer RC ONE 73 wygrałem w konkursie Fisher Ski Polska i otrzymałem je do testowania. Pierwsza jazda odbyła się w Wiśle na Soszowie. Słońce i około -1. Sztuczny śnieg i bardzo zbita trasa,sporo dziur i nierówności. Ciężko było mi się przerzucić z RC4 WC RC  175 cm na ONE 73 160 cm. Powiem szczerze walczyłem trochę z trasą i co za tym idzie z nartami. Gdy było równo bez pozsuwanego  śniegu
narty fajnie trzymały, są bardzo szybkie to trzeba przyznać. Należy też uważać bo potrafią wystrzelić do przodu, katapultować w powietrze narciarza. Następny będzie Kasprowy a co za tym idzie szerzej i równiej „mam nadzieję”dziękuje Fisher Ski Polska i SnowSport.

Dzień drugi testów…

Narty Fischer RC ONE 73
Narty Fischer RC ONE 73

Witam po raz drugi z testowania nart Fisher RC ONE 73. Miał być Kasprowy, ale niestety nie zdążyli przygotować trasy po opadach śniegu. Z samego rana wybrałem się na Szymoszkową. Ok -2 stopnie świeży śnieg i przygotowana trasa. Narty troszkę wolniejsze na naturalnym śniegu ( nie były jeszcze smarowane) ale mogą dać sporo radości osobie średnio zaawansowanej. Poradzą  sobie z omijaniem muld, powycina się ostre skręty które sprawią dużo radości. Zbyt agresywna jazda i trochę za krótka narta spowodowała że narty wyślizgnęły  się spod mnie. Pozdrawiam  wszystkich narciarzy SnowSport i Fisher Polska.

Dzień trzeci testów…

Narty Fischer RC ONE 73
Fischer RC ONE 73

Witam wszystkich po raz trzeci. Narty Fischer RC ONE 73, które otrzymałem do testowania miały jechać do Włoch. Ale niestety. Virus wszystko pokrzyżował. Powtórzę zatem to co już pisałem wcześniej. Bardzo fajna i przede wszystkim bardzo szybka narta, można naprawdę poszaleć. W rezultacie daje naprawdę dużo przyjemności z jazdy i pozwala na wycinanie ostrych skrętów. Fischer RC ONE to zupełnie nowa linia nart, przeznaczonych do jazdy po przygotowanych trasach. Cechuje je niespotykana łatwość prowadzenia, skrętność i zredukowana waga.

Sprawdzą się w każdym terenie…

Pozwolą stawić czoła wyzwaniom każdego terenu, niezależnie od warunków trasy i stopnia jej nachylenia. Narta zwrotna, zwinna w każdych warunkach. Taka jest nowa RC PRO. Zastosowany w niej zupełnie nowy system Tour Zone sprawia że narta jest czuła na każdy ruch natomiast dzięki zastosowaniu nowego, lekkiego kompozytu BAFATEX z którego wykonane są dzioby i piętki nart, narta jest mniej obciążona na najbardziej skrajnych partiach, a to wszystko prowadzi do idealnego wyważenia narty. Fischer RC One reagują niezwykle szybko na inicjacje skrętu, są dynamiczne i moja w sobie to coś. RC One to Progressor ale turbo doładowany pod każdym względem.

narty testy
Narty Fischer RC ONE 73

Deski Fischer w atrakcyjnej cenie znajdziesz tutaj https://snowsport.pl/tag/narty_fischer_rc4-42.html.

Narty Fischer RC ONE 73 do kupienia na SnowSport.pl!

Fischer

Ta znakomite narty na trasy do kupienia na snowsport.pl. Zapraszamy także do lektury naszego poprzedniego artykułu o nartach Salomon “Narty Salomon S/FORCE W 2021 – Dla Kobiet!” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0
Narty Salomon S/FORCE W 2021 - dla kobiet!

Narty Salomon S/FORCE W 2021 – dla kobiet!

Narty Salomon S/Force W 2021 to całkiem nowa linie tego producenta rodem z Francji. Prognozujemy, że będzie to jedna z najatrakcyjniejszych dla pań propozycji tego producenta na sezon 20/21. Jest to oryginalna linia All Mountain. W tej serie narciarki odnajdą deski dostosowane do różnego stopnia zaawansowania. Wszystkie narty pod tym szyldem wyróżniają się łatwością prowadzenia i manewrowania. Ponadto panie jeżdżące na S/Force W doświadczą płynności przechodzenia z krawędzi na krawędź, a także niemałą dawką stabilności, która przyda się zwłaszcza przy dynamicznych przejazdach. Na tych deskach panie mogą jeździć spokojnie, wytwornie, ale także pokusić się na dynamiczny, a przy tym w pełnie wygodny przejazd. Pochłaniają niewiele energii. Doskonała opcja dla narciarek, które potrzebują przede wszystkim wszechstronnych nart. Przedstawiamy dwie według nas najciekawsze propozycje sezonu 2020/21.

Narty Salomon S/FORCE W 2021 - dla kobiet!

Narty Salomon S/FORCE W 7 + wiązania M10 GW L80 2021

Narty Salomon S/FORCE W 7 + wiązania M10 GW L80 2021
Narty Salomon S/FORCE W 7 + wiązania M10 GW L80 2021

Te damskie narty to prawdziwa gratka dla kobiet ceniących styl. To doskonały kompromis pomiędzy komfortowym poruszaniem się po stoku, a dobrymi rezultatami. Stabilność, którą obdarzają narciarkę sprawia, że poczuje się niebywale komfortowo przemierzając zaśnieżone, dobrze przygotowane trasy. Warto jednak zaznaczyć, że to dość uniwersalne deski. Sprawdzą się tym samym w naprawdę różnych warunkach śniegowych.

Obdarzone łatwością prowadzenia. Bez wysiłkowa jazda tym się charakteryzują. W rezultacie nawet po całodziennej jeździe będziesz mieć jeszcze energię na resztę dnia. Odpowiedni wybór dla średnio zaawansowanych kobiet.

Drewniany rdzeń wnosi odpowiednią stabilność. To także możliwość dynamicznej jazdy, a przy tym potrafią wybaczyć niedoskonałości w technice. Taki rdzeń gwarantuje również właściwy kontakt nart z nawierzchnią.

Narty Salomon S/FORCE W 5 + wiązania M10 GW L80 2021

Narty Salomon S/FORCE W 5 + wiązania M10 GW L80 2021
Narty Salomon S/FORCE W 5 + wiązania M10 GW L80 2021

S/Force 5 to odpowiedni sprzęt do dalszego kształcenia swoich umiejętności. Tutaj także znajdziemy właściwą równowagę pomiędzy swobodą jazdy, a dobrymi osiągami. To jak dobrze się na nich jeździ panie poczują przede wszystkim na zakrętach. Sterowanie nimi to pestka. Nie musisz również się martwić o warunki śniegowe. Te deski poradzą sobie w każdych warunkach śniegowych zastanych na przygotowanych trasach.

Te deski dadzą pewność siebie zwłaszcza tym mniej zaawansowanym technicznie paniom przy jeździe z większymi prędkościami. Ową stabilność wspiera także i w tym modelu drewniany rdzeń, ale oblany materiałem kompozytowym. Rocker na dziobie płynnie wybiera nierówności terenu. Ścianki ABS w konstrukcji cap przekładają się na niską masę, co ma również wpływ na banalne sterowanie.

Atrakcyjne cenowo narty zjazdowe znajdziesz również tutaj https://snowsport.pl/tag/narty_wyprzedaz-64.html.

Narty Salomon S/Force W 2021 do kupienia na SnowSport.pl

Salomon

Damskie narty Salomon S/MAX W 2021 są już dostępne na snowsport.pl. Zapraszamy także do lektury naszego poprzedniego artykułu o kijkach narciarskich “Kijki narciarskie Komperdell Schnapsstock 2021 – na rozgrzewkę…” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

0
0