SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

3014
post-template-default,single,single-post,postid-3014,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Narty Atomic 2018 – najlepsze modele w sezonie 2017/2018

narty Atomic 2018 Redster 4_jpg

Narty Atomic 2018 – najlepsze modele w sezonie 2017/2018

Chociaż sezon narciarski 17/18 jest jeszcze w pełni, czas na krótkie podsumowanie. Kolekcja: narty Atomic 2018 przyjęła się w tym sezonie na rynku doskonale. Ta kolekcja to wiele nowości oraz kilka klasków jeśli chodzi o modele marki z Altenmark. Tak jak w poprzednich już wielu sezonach utrzymała się linia Atomic Rester i Cloud ale akurat w tych 2 liniach pojawiły się całkiem nowe modele (jak narty Atomic 2018 Cloud 12) i modele które dzięki nowym rozwiązaniom zyskały też nową nazwę (jak narty Atomic 2018 Redster S9, Atomic Redster  G9 czy Atomic Redster X9). Nie zmieniona natomiast pozostała, w porównaniu do kolekcji 2017 linia All-mountain – Atomic Vantage X 2018.

SERVOTEC – nowość w kolekcji: narty Atomic 2018

Największym i najbardziej znaczącym wydarzeniem w tym sezonie jeśli chodzi o kolekcje Atomic 2018 było pojawienie się całkiem nowej technologii SERVOTEC. Technologia ta wywodzi się z nart, które odniosły wiele sukcesów w Pucharze Świata w sezonie 2016/2017 tak więc do kolekcji sklepowej trafiły już sprawdzone rozwiązania. Jak działa Servotec?

Hirscher_Redster_S9_G9 narty atomic 2018

Hirscher_Redster_S9_G9_2018

Największy wkład jeśli chodzi o zawodników z teamu Atomic w rozwój i sukcesy tej technologii miał Marcer Hirscher który na nartach Atomic z technologią Servotec zdobył praktycznie wszystko co było do zdobycia. Po raz szósty otrzymał Kryształową Kulę w generalnej klasyfikacji zdobywając 1-sze miejsce zarówno w Slalomie jak i Gigancie. W tym sezonie – 2018 (stan na dzień 28.01.2018) jeżdżąc wciąż na nartach z technologią Servotec jest ponownie niekwestionowanym liderem i kandydatem do zdobycia po raz siódmy Kryształowej Kuli. W tym sezonie już 13 razy stał na podium w tym 10 razy na jego najwyższym stopniu. Poza Marcelem, generalnie cały team Atomic, odkąd pojawiła się technologia Servotec odnosi coraz więcej zwycięstw więc jest to chyba najlepsza rekomendacja i uzasadnienie jeśli chodzi o wprowadzone w kolekcji 2018 zmiany.

W tym momencie wiemy również że wszystkie narty sklepowe z technologią Servotec pojawią się ponownie w kolekcji Atomic 2019 praktycznie w niezmienionej formie.

Jedynie model Redster X9 z kolekcji redster X 2019 otrzymał inny kolor. Kolor będzie nadal bardzo wyrazisty i na pewno bardzo zauważalny na stoku ale narta która była przez 2 ostatnie sezony jaskrawo pomarańczowa, w sezonie 2019 będzie jaskrawo zielona. Dlaczego narty Atomic z technologią Servotec z sezonu 2018 technicznie praktycznie nie zostały zmienione na sezon 2019? Jak to mówią hodowcy drobiu z austriackiego Tyrolu: “nie zarzyna się przecież kury znoszącej złote jajka”. 🙂 Więcej na temat kolekcji Atomic 2019 – przeczytasz TUTAJ.

Narty ATOMIC 2018 – najlepsze i najbardziej popularne modele nart w tym sezonie

Jak wszyscy wiemy rynek narciarski w Polsce kieruje się swoimi zasadami i nie zawsze modele nart które brylują na alpejskich stokach i we włoskich kurortach są tak samo popularne sprzedażowo w Polsce. Poniżej postaramy się na podstawie naszych handlowych doświadczeń wskazać modele nart z kolekcji Atomic 2018 które były absolutnymi hitami w polskich sklepach. Odpowiemy też na kilka poniższych pytań:

Jakie były najlepsze modele nart Atomic w sezonie 2018?
Które modele Atomic 2018 sprzedawały i sprzedają się jeszcze, najlepiej?
Które narty Atomic 2018 cieszą się największą popularnością?
Jakie były hity w sezonie 2018 jeśli chodzi o narty Atomic?

Nasz ranking opieramy nie tylko na wynikach sprzedażowych naszego sklepu ale również na danych jakie dostaliśmy od firmy Amer, która jest dystrybutorem marki Atomic na terenie Polski oraz danych jakie otrzymaliśmy z zaprzyjaźnionych sklepów z terenu całej Polski.

narty Atomic 2018 – Redster S9

Jeśli chodzi o kategorie nart dla zaawansowanych narciarzy z kolekcji Atomic 2018 – najlepiej sprzedającym się modelem jest: Atomic Redster S9 2018.
Nowa konstrukcja z systemem Servotec, która zastąpiła w tym sezonie powielany już od wielu sezonów produkt marki Atomic – czyli Redster 3.0 SL z systemem Doubledeck. Nowe slalomki Atomic stały się w sezonie 2018 nie tylko lżejsze prawie o  1kg ale również jak podkreśla wielu użytkowników bardziej przyjazne, stabilne i szybsze w jeździe krótkim skrętem. POniżej prezentujemy wyniki testu jaki przeprowadzony został przez czasopismo NTN z udziałem tych nart, jak widać do ideału brakuje niewiele

narty_Atomic_2018_Redster_S9_test_NTN

narty Atomic Redster S9 2018 – ocena pochodzi z testu NTN

narty Atomic Redster S9 2018 – opinie, recenzje, testy:

„Dla mnie to pierwsze miejsce wśród sklepowych slalomówek, świetnie przyśpieszają i dają się bardzo pewnie prowadzić w skręcie”

„Rasowe narty SL , tylko w niewielkim stopniu różnią się od FIS-owych slalomek”

„Zadziwiająco dobrze jak na narty sklepowe radzą sobie na tyczkach, jadą bardzo pewnie i stabilnie”

„Bezkonkurencyjne w krótkich łukach, szybka inicjacja skrętu i spora dawka energii do przejścia w kolejny łuk”

„Same szukają skrętu, przy dłuższej jeździe na wprost stają się nerwowe i mocno tęsknią za skrętem😊”

„ Redster S9 bardzo dobrze  przechodzą ze skrętu w skręt, krawędź trzymają tak mocno że ma się wrażenie że jedzie się na żyletkach”

 

narty Atomic 2018 – Redster X7

Hitem wśród średnio zaawansowanych narciarzy okazał się model Atomic Redster X7 2018. Narty te jak przystało na przedstawiciela z grupy Redster X cechuje przede wszystkim duża uniwersalność. Narty te dzięki progresywnej konstrukcji typu “multiradius” sprawdzają się doskonale praktycznie przy każdym typie jazdy po trasie. Zarówno krótkie skręty jak i dłuższe gigantowe łuki wycina sie na tych nartach w sposób naturalny i jak podkreślają ich użytkownicy – bezwysiłkowo. Sprawdzona przy okazji kilku innych modeli nart Atomic 2018 geometria tych nart sprawia że są one przyjazne zarówno wśród doszkalających się średniaków jak i narciarskich wymiataczy wśród średnio zaawansowanych narciarzy.

narty_atomic_2018_redster_x7

 

narty Atomic Redster X7 2018 – opinie, recenzje, testy:

„Progresywne taliowanie to właśnie to czego potrzebuje narciarz aby stale osiągać progres umiejętności i wszechstronność zarówno w jeździe krótszym jak i dłuższym łukiem”

„Jedne narty do wszystkiego – takie właśnie są Redster X7”

„Bardzo przyjemne narty do całodziennej narty, nie musisz aż tak bardzo uważać po czym jeździsz jak przy nartach reace, te  radzą sobie doskonale również w gorszych warunkach.”

„Świetne , narty, lekkie i łatwe w prowadzeniu, wystarczająco stabilne i pewne by pojechać na nich nawet bardzo agresywnie.”

„Kolejne po Redster XTI tak uniwersalne narty w kolekcji Atomic. Jazda na nich to czysta przyjemność i cała masa pozytywnych wrażeń”

narty Atomic 2018 – Redster S7

Kolejna propozycja a jednocześnie baardzo popularna narta śród średnio zaawansowanych narciarzy to narty Atomic Redster S7 2018. To druga w kolejności “od góry” slalomka w kolekcji Atomic 2018. W opinii wielu narciarzy bardzo przyjemna narta, którą można pojeździć nie tylko slalomowo, czyli krótkim i ciętym skrętem ale również dłuższym łukiem. Jeśli chodzi o porównanie do Redster S9 narty te nie sa tak wymagające nie tylko jeśli chodzi o umiejętności i technikę jazdy narciarza ale również pod kątem przygotowania trasy – są szersze i dzięki temu nie wymagają idealnych warunków na stoku.

narty_atomic_2018_redster_s7

narty Atomic Redster S7 2018 – opinie, recenzje, testy:

„Narty ze slalomowych charakterem, bardzo pewne i stabilne przy jeździe krótszym łukiem a dużo łatwiejsze niż Redster S9”

„Slalomki dla mas !!! Nawet jeśli Twoja technika nie jest jeszcze perfekcyjna a lubisz pojeździć krótkim, ciętym skrętem to są właśnie narty dla Ciebie”

„Zaskakująco uniwersalne narty jak na swoje parametry, dają się prowadzić zarówno krótkim jak i dłuższym łukiem i są przy tym dość stabilne i płynne”

„ Szczególnie w długościach 149 i 156 nadają się bdb dla kobiet lżejszych mężczyzn lub juniorów, którzy chcieliby popróbować jazdy slalomowej a nie są jeszcze gotowi na prawdziwe slalomki.”

„Bardzo fajne narty do zabawy na stoku, idealnie trzymają krawędź nawet na oblodzonym stoku i bez problemu pokonują wszelkie nierówności przy gorszych warunkach śniegowych, jak muldy czy kasza.”

narty Atomic 2018 – Cloud 9

Narty Atomic Cloud 9 2018 czyli Nine to od kilku już sezonów ulubione narty w damskiej linii Atomic Cloud. Są one niekwestionowanym numerem 1 w sprzedaży damskich nart marki Atomic. Narty które bardzo chętnie wybierają wszystkie Panie nie tylko ze względu na ich techniczne zalety ale również ze względu na ich stylowy, oryginalny wygląd. Klasyczna czerń tych nart uzupełniona jest srebrnym, punktowym ornamentem, który mieni się na słońcu i nadaje tym nartom niepowtarzalny urok. Wszystkie narciarki zwracają również uwagę na lekkość tych nart, bardzołatwą inicjację skretu oraz uniwersalność jeśli chodzi o warunki śniegowe.

narty atomic 2018 cloud_9

narty Atomic Cloud 9 2018 – opinie, recenzje, testy:

„Moje ulubione narty: zawsze pewne, zawsze lekkie, zawsze łatwo wchodzące w skręt no i zawsze takie śliczne…”

„Bardzo uniwersalne narty, które radzą sobie również w gorszych warunkach jakie są na stokach pod koniec dnia”

„Stabilne i łatwe w prowadzeniu narty praktycznie dla większości narciarek. Można na nich podszkolić technikę jazdy ale również pojechać bardziej agresywnie i mocno na krawędziach.”

„Narty te są stabilne nawet przy szybszej jeździe, lubią harmonijną i płynna jazdę, bardzo dynamicznie przechodzą ze skrętu w skręt.”

„Od razu się w nich zakochałam, jeżdżą tak samo perfekcyjnie jak wyglądają.”

narty Atomic 2018 – Cloud 8

Narty Atomic Cloud 8 2018 czyli Eight to narty oparte w 100% na geometrii nart Atomic Cloud 9. Te same długości, te same szerokości (pod butem oba modele mają 73mm), ten sam promień skrętu (13,4m w przypadku nart o długości 157cm). Jedyna różnica jaka jest w przypadku obu tych modeli to to że Atomic Cloud 8 nie posiadają usztywnienia w postaci Tytanium Stabilizer, który jest zastosowany w nartach Atomic Cloud 9. Dzięki temu narty te są jeszcze bardziej przyjazne i jak to nazywają nasze klientki: “potrafią wybaczać błędy” oraz nieznacznie lżejsze w porównaniu swoich czarnych sióstr – Cloud 9.  W praktyce sprzedażowej narty te wybierane są praktycznie prawie tak samo często jak Cloud 9, najczęściej przez Panie które wolą jasne kolory i preferują klasyczną i typową dla nart damskich biel.

narty_atomic_2018_cloud_8

narty Atomic Cloud 9 2018 – opinie, recenzje, testy:

„Super narty do całodziennej zabawy na stoku, zarówno na twardym śniegu jak i pod koniec dnia na zamuldzonej trasie radzą sobie doskonale.”

„Klasyczny wygląd i elegancka biel nadaje tym nartom tylko dodatkowego smaczku. Jeździ się na nich doskonale, są bardzo karne i precyzyjne a jednocześnie zachowują podczas jazdy płynność i lekkość.”

„Niesamowicie lekkie i przyjemne podczas wolniejszej jazdy, bardzo precyzyjne i stabilne na większych prędkościach. Uniwersalność to chyba największa ich zaleta, chociaż nie jedyna.”

„Nie są aż takie niewinne jak wyglądają, jak się dociśnie te narty można pojechać na nich naprawdę mocno i pokazują wtedy swój pazur.”

„Piękne narty, prawdziwie kobiecy design powoduje że każda kobieta jeżdżąc na nich poczuje się doskonale. 100% radości i zabawy.”

Powyższe narty Atomic 2018 to prawdziwe hity tego sezonu – warto jednak poszukać ich również w kolekcji nart Atomic 2019 gdzie praktycznie wszystkie opisane powyżej modele zostały powielone na nowy sezon lub uległy  jedynie drobnym, kosmetycznym zmianom. Jesteśmy przekonani, że tak dobrze przyjęte na rynku narciarski konstrukcje nart będą również w sezonie 2019 prawdziwymi hitami a kolekcja nart Atomic 2019 ponownie okaże się jedną z najlepiej przyjętych i ocenianych na rynku.

 

No Comments

Post a Comment