SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

885
post-template-default,single,single-post,postid-885,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Na majówkę na narty!

Na majówkę na narty!

Majówka na nartach? Zapraszamy do Morzine!

Morzine leży w Alpach Francuskich, w samym centrum rozległego regionu Portes du Soleil. Jest to największy region  narciarski w Europie. Obszar ten szczyci się 650 km tras narciarskich o ogromnej różnorodności. Nawet po dwóch tygodniach szusowania znajdziesz nowe stoki!

Mnogość tras sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno ci szukający wymagających i stromych stoków, ale też narciarze z rodzinami preferujący rekreacyjną jazdę. Początkujący mogą przebierać w ofercie szkół narciarskich i doskonałych stoków do nauki.

Morzine zyskało popularność przede dzięki wszystkim swojemu atrakcyjnemu położeniu. W godzinę można dojechać tam z lotniska w Genewie. Morzine doskonale nadaje się na krótkie weekendowe wypady narciarskie.

Morzine ma również inne czynniki wyróżniające ją spośród innych kurortów alpejskich. Wyjątkowa drewniana zabudowa nadaję klimatu i tworzy przytulną atmosferą, często zagubioną w bardziej nowoczesnych ośrodkach narciarskich.

Morzine oferuje szereg rozmaitych atrakcji poza narciarstwem. Mieszkańcy tego regionu już dawno doszli do wniosku, że sezon zimowy to za mało. Dlatego rozwinęli infrastrukturę turystyczną w kierunku całorocznym. Kiedy w maju wiele innych ośrodków narciarskich zasypia, Morzine czeka na nową falę entuzjastów alpejskich wycieczek i poszukiwaczy aktywnego wypoczynku. Położone po północnej stronie Morzine zimą posiada jedne z najlepszych warunków śniegowych. Latem natomiast kusi piękną, soczystą i bujną fauną i florą.

Restauracje i wyciągi po krótkiej przerwie znowu się otwierają, gotowe służyć hordom miłośników rowerów MTB i spacerowiczów, które nadejdą w czerwcu, lipcu i sierpniu.

tripadvisor.com

Niektórzy wskazują na niskie położenie Morzine w stosunku do innych kurortów alpejskich.Jednak trzeba dodać, że jest najbardziej wysuniętym na północ ośrodkiem narciarskim w Alpach francuskich. Dodatkowo leży po północnej stronie gór, dzięki czemu nie trzeba martwić się o warunki śniegowe.

Wysokie wskaźniki opadów zapewniają śnieg nawet w maju. Morzine często może się pochwalić lepszymi warunkami niż inne miejscowości położone na południu, takie jak Meribel, La Plagne, a nawet Tignes i Val D’isere.

Morzine współpracuje z pobliskim Avoriazem. Bezpłatnym autobusem w kilkanaście minut możemy przedostać się do tego ośrodka i odkrywać nowe trasy.

Latem Morzine gości wiele eventów. Nierzadko przebiega tędy trasa wyścigu kolarskiego Tour de France. Odbywają się Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim, Rajd Mont Blanc i inne tworząc ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę.

przejdz-do-sklepu

 

No Comments

Post a Comment