SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Wyjazd na narty do Dubaju
737
post-template-default,single,single-post,postid-737,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Lecimy na narty do… Dubaju?!

Lecimy na narty do... Dubaju?!

Lecimy na narty do… Dubaju?!

Wybudowany w 2005 roku stok narciarski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stwarza warunki do wyjazdu na narty do Dubaju przez cały rok.

Co ma wspólnego upalny, słoneczny i otoczony zewsząd pustynią Dubaj ze sportami zimowymi? Jeszcze do niedawna nie miał nic. Zmieniło się to w 2005 roku, kiedy oddano do użytku całkowicie zabudowany i przykryty dachem 400 metrowy stok narciarski. Jest on częścią niesamowitego kompleksu Emirates Mall, w którym oprócz stoku narciarskiego mieści się jedno z największych na świecie centrów handlowych. Oprócz tego hotele i centra rozrywki. Inwestycja kosztowała 272 mln dolarów. Pomysł budowy stoku narciarskiego w centrum handlowym zrodził się w głowie właściciela Emirates Mall po wizycie w Japonii, gdzie zobaczył halę ze stokiem narciarskim. Kompleks narciarski posiada 5 tras o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, z których najdłuższa ma 400 metrów. Poza tym znajduję się jeszcze park do zabaw na śniegu.

narty dubaj

tripadvisor.com

narty dubaj

Przyszłość…

W niedalekiej przyszłości ma powstać kolejny taki obiekt, z tym, że plany są jeszcze ambitniejsze. Wybudowany kompleks ma posiadać  najdłuższą trasę długości 1200 metrów i będzie to najdłuższy kryty stok narciarski na świecie. Dla porównania nartostrada Puchatek w Szklarskiej Porębie ma 1470 m. Inwestycja ma pochłonąć ok 7 miliardów dolarów. Obok stoku powstać ma również wieżowiec mieszkalno-biurowy wysokości 711 metrów, hotel z 350 pokojami, ogromne centrum handlowe i marina jachtowa. Budowa ma się zakończyć ok 2020 roku.

www.thenational.ae

Brak komentarzy

Skomentuj