SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5040
post-template-default,single,single-post,postid-5040,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Kijki regulowane – kiedy warto je kupić?

kijki regulowane

Kijki regulowane – kiedy warto je kupić?

Technologia stosowana w sprzęcie sportowym jest nieustannie udoskonalana. Dzięki temu producentom udaje się stworzyć akcesoria, które zachwycają nie tylko swoją jakością, ale również wszechstronnym działaniem. Doskonałym przykładem takiego sprzętu będą narciarskie kijki regulowane. Zastosowanie specjalnego mechanizmu powoduje, że narciarz może szybko zmniejszyć lub zwiększyć długość kijków. Kiedy taka możliwość okazuje się szczególnie przydatna?

W jaki sposób działają kijki regulowane?

System regulacji w kijkach narciarskich został zaprojektowany przy użyciu specjalnego zamka. Narciarz może w każdej chwili otworzyć mechanizm, co pozwoli mu na wysunięcie lub schowanie części kijka. Wydłużenie albo skrócenie kijków zajmuje zaledwie kilka sekund i jest naprawdę łatwe. Oczywiście zastosowany zamek powinien charakteryzować się wysoką jakością, aby uniknąć sytuacji, gdy mechanizm samoczynnie otwiera się podczas jazdy.

Przed zakupem kijków należy zwrócić uwagę na to, jaki jest ich zakres regulacji. Poszczególne modele mogą bowiem cechować się dużą rozbieżnością pod tym względem. Przykładowo, niektóre kijki regulowane mają zakres obejmujący około dwudziestu centymetrów. Z kolei inne modele mogą być wydłużane lub skracane w zakresie nawet czterdziestu centymetrów. Warto zatem zwrócić uwagę na ten bardzo istotny aspekt.

Kiedy zakup regulowanych kijków narciarskich jest najbardziej wskazany?

Narciarskie kijki regulowane mogą budzić mieszane odczucia wśród miłośników desek. Dla jednych będą one niezwykle przydatnymi akcesoriami, choć inni mogą uznać je za zupełnie niepotrzebną nowinkę technologiczną. Rzeczywiście część narciarzy zapewne nie będzie potrzebować regulacji w kijkach. Istnieje jednak kilka przypadków, w których ta możliwość okaże się naprawdę istotna.

Pierwszym z nich jest zakup sprzętu dla dzieci. Młodzi adepci narciarstwa chętnie korzystają z kijków, gdyż pomagają one utrzymać stabilność i ułatwiają podniesienie się po ewentualnym upadku. Dzięki temu nauka jazdy przebiega znacznie sprawniej. Niemniej dużym problemem dla wielu rodziców jest fakt, że ich pociechy zaskakująco szybko rosną. Przez to zakupiony sprzęt może w perspektywie kilku sezonów okazać się zdecydowanie za mały. Z tej przyczyny narciarskie kijki regulowane będą doskonałym wyborem w przypadku juniorów.

Drugim przypadkiem są akcesoria dla narciarzy preferujących mieszany styl jazdy. Dlaczego jest to istotne? Otóż kijki stworzone z myślą o poszczególnych odmianach narciarstwa znacząco różnią się długością. Taką zależność można opisać na konkretnym przykładzie. Kijki przeznaczone dla narciarzy biegowych mają zupełnie inne wymiary niż tradycyjne kijki zjazdowe. Dlatego możliwość regulacji będzie bardzo przydatna dla osób, które nie ograniczają się tylko do narciarstwa zjazdowego.

kijki regulowane

Podsumowując, narciarskie kijki regulowane stanowią wyjątkowo ciekawą alternatywę dla tradycyjnego sprzętu. Ich specyfika będzie szczególnie istotna w przypadku dzieci, a także narciarzy o zróżnicowanych preferencjach dotyczących stylu jazdy. Oczywiście kijki regulowane są dostępne w sklepie SnowSport!

No Comments

Post a Comment