SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Kask narciarski z szybą - czy to dobry pomysł? - Blog SnowSport.pl
5254
post-template-default,single,single-post,postid-5254,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Kask narciarski z szybą – czy to dobry pomysł?

kask_narciarski_z_szyba

Kask narciarski z szybą – czy to dobry pomysł?

Kask narciarski z szybą – czy to dobry pomysł?
5 (100%) 1 ocen

Jeden z priorytetów na stoku to ochrona głowy i oczu. Narażamy je na uderzenie przez odpryski lodu lub kijki innych narciarzy, a także na refleksy słoneczne. Tradycyjne rozwiązanie to założenie kasku i gogli. Przez kilka ostatnich lat popularność zyskało połączenie tych elementów, czyli kask narciarski z szybą. Dostępne na rynku modele mają modne wzornictwo, nie zaparowują, mogą być noszone razem ze szkłami korekcyjnymi. Kompletując sprzęt, warto rozważyć ten zakup. 

Kask narciarski z szybą dla noszących okulary

Narciarze z wadą wzroku mogą stosować gogle. Powinni jednak wybrać te oznaczone symbolem OTG. Mają kształt pozwalający na zmieszczenie pod nimi okularów. Chociaż zdarzają się użytkownicy niezadowoleni z tej metody. Pod niektórymi goglami nie ma dość miejsca na okulary w niestandardowych oprawkach. Poza tym mimo zapewnień producentów szyby gogli pokrywają się parą (zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy) – niekiedy zaparowują wtedy również okulary. Ponadto oprawki mogą uwierać nawet pod najlepiej dobranymi goglami, co zwiększa dyskomfort i tak już towarzyszący zakrywaniu oczu i nosa. Wybierając kask narciarski z szybą, unikamy problemu z wentylacją i naciskaniem gogli i okularów na twarz.

Kask z przyłbicą szybą HEAD Queen Black 2017 jest wyposażony w opuszczaną szybę. Jej dopasowanie chroni głowę przed utratą ciepła, a oczy przed silnym wiatrem. Odstęp między twarzą a przyłbicą pozwala na komfort noszenia okularów podczas jazdy. Chcąc poprawić widoczność lub schłodzić wnętrze kasku, możemy unieść szybę. Okulary zmieszczą się także pod kaskiem z przyłbicą szybą Uvex Hlmt 400 Visor Style Titanium Mat 2019 OTG. Podwójna szyba: zewnętrzna — litemirror rainbow, wewnętrzna — lasergold lite (S3) jednocześnie chroni przed promieniowaniem UV i zapewnia dobrą widoczność.

Modne wzornictwo

Kask narciarski z szybą można polecić każdemu, kto chce podążać za modą i lubi futurystyczne wzornictwo. Wiele modeli nawiązuje wyglądem do kostiumów z filmów science fiction. Seria Uvex Junior Visor Pro powinna przypaść do gustu młodszym i starszym dzieciom. Kaski z szybą produkowane w kolorach różowym, niebieskim i zielonym spodobają się i dziewczynom, i chłopcom. Są dostępne w dwóch rozmiarach, a każdy z nich można dodatkowo dopasować do kształtu głowy dzieci w różnym wieku. Również wyjmowane nauszniki pozwalają w razie potrzeby zyskać dodatkowe centymetry w obwodzie. Uniwersalna szyba wykonana w technologii lasergold lite (S2) gwarantuje dobrą widoczność zarówno przy dobrej pogodzie, jak i nawet przy dużym zachmurzeniu. System wentylacji wpuszcza pod kask zimne powietrze, a odprowadza ciepłe, zapobiegając parowaniu szyby i przepoceniu głowy.

Rozwiązanie dla zapominalskich

Kask narciarski z szybą jest optymalny dla osób, którym pamięć czasem płata figle. Na przykład dzieci mogą się pogubić, gdy dostaną naraz zbyt wiele zadań. Połączenie kasku i gogli ułatwi im pakowanie się do szkółki narciarskiej. Będą dumne, że zabrały z domu lub ze stoku kompletny ekwipunek. Dorośli docenią zapięcie Monomatic, które pozwala regulować pasek pod brodą nawet jedną ręką i już po założeniu rękawicy. Takie rozwiązanie posiada większość modeli, na przykład kask z przyłbicą szybą Uvex Hlmt 300 Visor White Mat 2019 czy wyróżniający się kolorem kask z przyłbicą szybą Uvex Hlmt 200 WL Chocolate 2017.

Na zakup oddzielnego kasku i gogli czy też kasku narciarskiego z szybą musimy przeznaczyć podobną kwotę. W tym przypadku o wyborze jednej z opcji decydują inne względy, przede wszystkim wygoda użytkowania, praktyczność i potrzeba podążania za trendami.

Brak komentarzy

Skomentuj