SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

2196
post-template-default,single,single-post,postid-2196,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

K2 Sports – Historia marki

K2 Sports – Historia marki

Nazwana w odniesieniu do jednej z największych szczytów na ziemi, K2 powstała jako firma produkująca narty. W 2003 roku nazwa została zmieniona na K2 Sports. Do firmy należą takie marki jak Ride Snowboards, Line Skis, Full Tilt ski boots, Tubbs snowshoes i wiele innych.

 

Początki i słynny “Gyrator”

K2 Snowboards należy do K2 Sports. W 1962 założyciel Billy Kirschner zaczął produkować i wypuszczać pierwsze narty z włókna szklanego. Ponad 20 lat później firma postanowiła spróbować swych sił w zaskakująco rozwijającym się rynku snowboardów. W 1988 roki postanowili stworzyć pierwszą jasną, neonową deskę nazwaną “Gyrator”. Stała się ona bardzo ważną częścią historii snowboardingu i do tej pory jest jest jedną z ulubionych desek największych kolekcjonerów.

Mimo, że firm ma zaczynała jako producent nart, szybko nabrała tytuł jednej z najbardziej rozpoznawalnej i szanowanej marki snowboardowej.

Uznawana za bardzo innowacyjną markę zawsze szukała różnego rodzaju nowości i ulepszeń do swojego sprzętu.

 

Wiązania K2 CHARM 2011

k2

Akcesoria

Prócz produkowania sprzętów takich jak snowboardy i narty, K2 zajmuje się jeszcze produkowaniem akcesoriów takich jak gogle, kaski, ochraniacze i inne. Akcesoria te mają podobną sławę co słynne deski, gdyż ich wysoka jakoś jest warta ceny. Ponadto K2 ma swoje sprzęty dostępne dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci oraz do każdego stylu jazdy.

Kask K2 Rant Black 2012

k2

Współprace

K2 współpracuje z dużą ilością profesjonalnych sportowców. Pobudza to oczywiście większe zaufanie ludzi, ale i pokazuje, że marka jest warta szacunku. Sportowcy pomagają w testowaniu sprzętu oraz biorą udział w jego tworzeniu. Pomysły dawane przez nich na pewno są brane pod uwagę przy wydawaniu nowego sprzętu.

Do tego wspólne działania z Dannym Larsenem, profesjonalnym sportowcem, który ma również zapały artystyczne, powstało wiele niesamowitych grafik umieszczonych na deskach.

Torba K2 Computer Roller 2010

k2

Produkty

Zaprezentowane produkty są jedynie garstką zasobów jakie posiada marka. Są one w pełni dostępne w naszym internetowym sklepie. Warto często do niego zaglądać w poszukiwaniu korzystnych przecen. Do tego zapraszamy do naszego nowego artykułu o konserwacji desek snowboardowych.

No Comments

Post a Comment