SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Jakie wybrać narty – porady dla początkujących - Blog SnowSport.pl
4903
post-template-default,single,single-post,postid-4903,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Jakie wybrać narty – porady dla początkujących

jakie wybrać narty?

Jakie wybrać narty – porady dla początkujących

Jakie wybrać narty? To pytanie może stać się przyczyną poważnych dylematów. Niestety, mniej doświadczeni lub zupełnie początkujący narciarze zazwyczaj mają problem z wyborem właściwego sprzętu. Dlatego bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite wypożyczalnie, które udostępniają narty, buty oraz inne niezbędne akcesoria. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie jest to zbyt opłacalne rozwiązanie. Co więcej, zakup nart wcale nie musi być trudny i kosztowny. Wystarczy tylko zastosować się do kilku podstawowych zasad, aby szybko znaleźć odpowiedni sprzęt.

All-mountain, piste, race, cross – jakie wybrać narty?

Na rynku można bez problemu znaleźć wiele rodzajów nart, które różnią się nie tylko wyglądem, ale również parametrami. Jednak nazewnictwo poszczególnych modeli często okazuje się niezrozumiałe dla niektórych osób. Z tego względu warto pokrótce omówić najważniejsze rodzaje nart.

jakie wybrać narty?

Początkujący narciarze powinni skoncentrować uwagę na modelach oznaczonych jako allround (piste)lub all-mountain. Obydwie przedstawione kategorie obejmują bowiem sprzęt o dość uniwersalnych parametrach. Narty typu allround (piste) są zdecydowanie najczęstszym wyborem dokonywanym przez większość osób. Jak sama nazwa wskazuje, takie deski nadają się praktycznie na każdą trasę i warunki. W związku z tym będzie to dobry wybór dla ludzi, którzy dopiero rozpoczną naukę jazdy na nartach. Ciekawą alternatywą są również modele typu all-mountain. Ich ogólne właściwości są dość podobne do nart allround, jednak deski z tym oznaczeniem sprawdzą się również podczas jazdy poza wyznaczonymi trasami. Dzięki temu mogą z nich korzystać osoby, które na co dzień nie mają dostępu do odpowiednio przygotowanych stoków. Spis polecanych modeli dla początkujących można znaleźć w tym artykule.

jakie wybrać narty?

Tymczasem bardziej doświadczeni narciarze mogą zainteresować się deskami z oznaczeniem race. Są to modele zaprojektowane z myślą o bardziej agresywnej i znacznie szybszej jeździe. Podobną specyfikę mają narty cross, które dodatkowo można wykorzystać do freeride’u.

Wszystkie opisane rodzaje nart można oczywiście znaleźć w naszym sklepie internetowym – ZOBACZ

jakie wybrać narty?

Długość oraz inne istotne parametry przy wyborze nart

Przedstawiona charakterystyka daje ogólny pogląd na to, jakie wybrać narty. Niemniej równie dużą rolę odgrywają parametry poszczególnych modeli. Długość nart ma szczególne znaczenie w przypadku początkujących, którzy dopiero szlifują swoje umiejętności. Najczęstszym kryterium wyboru jest pod tym względem wzrost narciarza. Początkujące osoby powinny wybierać deski o długości mniejszej o około 10-15 centymetrów od swojego wzrostu. Jeśli chodzi o różnice między płciami, narty dla kobiet z reguły są nieco krótsze.

Ostatnią kwestią jest określenie sposobu wyprofilowania nart. Najbardziej popularnym rozwiązaniem wśród osób początkujących są profile Camber oraz Tip Rocker. Dobrym wyborem może okazać się także profil mieszany, który łączy w sobie obydwie przedstawione technologie.

Na zakończenie warto podkreślić, aby przy wyborze nart kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami i umiejętnościami. Naturalnie deski racingowe lub crossowe mogą zapewnić dużą większą satysfakcję i adrenalinę podczas jazdy. Jednakże nie są one dobrym wyborem w przypadku osób początkujących.

Brak komentarzy

Skomentuj