SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Jakie narty dla początkujących. Na przykładach Volkl, Atomic, Head
1388
post-template-default,single,single-post,postid-1388,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Jakie narty dla początkujących?

Narty Atomic Nomad Smoke

Jakie narty dla początkujących?

Jakie narty dla początkujących?
4.1 (82.86%) 7 ocen

Jakie narty będą odpowiednie dla początkujących ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie nart oraz jakie będą odpowiednie dla dzieci ? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jazda na nartach może być dla każdego, wystarczy je tylko odpowiednio dobrać pod swój ciężar ciała, wiek oraz umiejętności, ponieważ narciarstwo jest sportem technicznym wiele czynników ma tutaj znaczenie. Wtedy takie spędzanie czasu może stać się dla nas bardzo przyjemne a każdego roku będziesz mógł doszkalać swoje umiejętności i zmienić narty na np. typu race, czyli narty dla osób, które lubią szybką jazdę po stromych trasach.

Kilka modeli nart, które będą dobre dla początkujących

Na dobry początek polecić można narty zjazdowe, które mają długie i płaskie płozy, co ma wpływ na jakość ślizgu po powierzchni śniegu. Jest kilka modeli, które należałoby sprawdzić np. narty Atomic Nomad Smoke, Volki, Head, czy Salomon. Narty Atomic dzięki technologii ARC Nomad Smoke połączyły w sobie naturalność i płynność w jeździe. Dostosowują się one do ukształtowania terenu, narta stabilnie trzyma się podłoża a my mamy nad nimi kontrolę.

Narta Atomic ma umieszczony na dziobie tak zwany All Mountain Rocker i to właśnie on poprawia ich skrętność, manewrowanie po głębokim lub miękkim śniegu. Ponieważ początkujący narciarz nie posiada takich umiejętności technicznych jak jego nauczyciel idealne będą narty Volki RTM. Technologia Progressive, która została tutaj wykorzystana adoptuje się wraz ze wzrostem umiejętności narciarza, narta ma podniesiony dziób dobraną specjalnie sztywność piętki.

Teraz kilka modeli nart dla początkujących juniorów

Narty Head Supershape Team to doskonały wybór dla najmłodszych. Model Supershape Team SLR II nadają się idealnie na początek drogi małego narciarza. W sposób łagodny uczą i doskonalą postępy dziecka, mają chropowatą powłokę zewnętrzną i dużo miejsca na progres.

Kolejne to Juvy czy K2 Indy Jr 16/17. Juvy są lekkie ale bardzo stabilne, podstawa All-terrain Rocker i zwężenie 75 mm sprawia, że świetnie sprawują się na różnym terenie. Indy Jr są proste w użyciu i zoptymalizowane w sam raz do nauki. Oba modele nart są bardzo dobrym wyborem dla najmłodszych.

Brak komentarzy

Skomentuj