SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

5137
post-template-default,single,single-post,postid-5137,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Jakie buty narciarskie – przegląd oferty wg stopnia zaawansowania

Jakie buty narciarskie - przegląd oferty wg stopnia zaawansowania

Jakie buty narciarskie – przegląd oferty wg stopnia zaawansowania

Eksperci jazdy na nartach radzą, aby zakup sprzętu rozpocząć od dobrania butów. Zalecają również, żeby dostosować buty narciarskie do wieku, płci i stopnia zaawansowania narciarza. Innych butów powinni szukać początkujący, innych – bardziej obyci narciarze, a jeszcze innych zawodnicy. Jakie buty narciarskie są najlepsze dla początkujących i średnio zaawansowanych?

Twardość butów narciarskich – jakie w zależności od stopnia zaawansowania?

Określenie stopnia zaawansowania jest kluczowe dla dobrania właściwych parametrów butów narciarskich. Warto powiedzieć sprzedawcy butów, że jeszcze nigdy się nie jeździło lub że buty narciarskie potrzebne są do nauki. Dlaczego? Buty mają swoją twardość. Wpływa ona na to, ile wysiłku trzeba włożyć w manewrowanie nartami. Dlatego w twardych butach narciarskich stopa i mięśnie nóg będą się bardziej męczyć. Nie ma sensu kupować do szkółki narciarskiej najdroższych butów dla ekspertów. Nie spełnią dobrze swojego zadania.

Jakie buty narciarskie kupić na początek? Przyjmuje się, że twardość butów narciarskich dla początkujących i jeżdżących nieco dłużej powinna wynosić od 40 do 70, dla średniozaawansowanych od 80 do 100, dla zaawansowanych od 90 do 120, a dla zawodników nawet 140.

Początkujący narciarze to często dzieci. Przeznaczone dla nich buty nie tylko mają mniejszą twardość, ale pozwalają również dopasować but do rosnącej stopy dziecka. Buty z serii Atomic Hawx mają modele przeznaczone dla dziewcząt  i dla chłopców. Zostały wyposażone we wkładkę, którą można wyjąć, aby zyskać pół rozmiaru, gdy stopa dziecka urośnie. Inne miękkie buty to na przykład buty narciarskie damskie Fischer SOMA VISION 65. Są dopasowane do kobiecej anatomii i sprawiają, że podczas jazdy stopy i kolana nie skręcają się do środka.

jakie buty narciarskie

Rozmiar butów narciarskich – jakie dla początkujących, jakie dla średniozaawansowanych?

Buty narciarskie przed zakupem warto przymierzyć. Nieważne, czy to buty dla początkujących czy dla średnio zaawansowanych, mierzone w pozycji stojącej powinny być “w sam raz”, lub nawet lekko uciskać. Dopiero przy ugięciu kolan, w pozycji jazdy na nartach, stopa powinna przesunąć się do tyłu. Buty Fischer Soma Viron X 7.5 2014 dobrze trzymają stopę dzięki systemowi zapięć i miękkiej wkładce. W butach Fischer Cruzar X 8.5 termowkładka pozwala na idealne dopasowanie do stopy, a projekt skorupy ułatwia zakładanie.

jakie buty narciarskie

Nowe czy używane – na jakie buty narciarskie się zdecydować? 

Zakup butów narciarskich to wydatek zaczynający się od kilkuset złotych. Czy warto w nie inwestować, skoro na rynku można znaleźć wiele wypożyczalni? Decydując się na wypożyczenie trzeba jednak pamiętać o kwestiach higieny i o wkładkach dopasowujących się do kształtu stopy. Z kolei sklepy z butami narciarskim oferują wiele atrakcyjnych promocji i wyprzedaży. Buty Roxa Chameleon o obniżonej cenie rosną razem z dzieckiem. System śrub pozwoli zmieniać rozmiar buta do powiększającej się stopy.

jakie buty narciarskie

Zobacz również jak dobrać narty dla początkujących i jakie modele butów są w najnowszej kolekcji.

No Comments

Post a Comment