SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Na jakich nartach jeździli Mistrzowie Świata? - Blog SnowSport.pl
654
post-template-default,single,single-post,postid-654,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Na jakich nartach jeździli Mistrzowie Świata?

Na jakich nartach jeździli Mistrzowie Świata?

Na dzisiejszym rynku nie brakuje firm oferujących szeroki wybór nart, zarówno dla początkujących, jak i dla tych bardzo zaawansowanych narciarzy. Warto jednak wiedzieć, że tylko kilka marek jest naprawdę godnych polecenia. Doskonale wiedzą o tym znakomici sportowcy, decydując się na zakup sprzęt prosto od najlepszych producentów. Poniżej przedstawiamy listę mistrzów świata w różnych konkurencjach, wraz z ich ulubionymi markami nart.

Na jakich nartach jeżdżą zawodnicy?

Poniższe zestawienie przedstawia dziesięciu Mistrzów Świata w różnych dyscyplinach narciarskich.

Johan Olsson

Złoty medalista w biegach narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2015 r.
Pochodzący ze Szwecji sportowiec jest jednym z najbardziej utytułowanych biegaczy narciarskich w tym kraju. Tylko ostatnio zdobył złoty medal w Falun, wygrywając bieg na 15 m techniką dowolną. Zawodnik ma jednak dużo więcej sukcesów na swoim koncie: jest aż siedmiokrotnym medalistą mistrzostw świata oraz sześciokrotnym medalistą olimpijskim. Od wielu lat jest wierny swoim nartom firmy Fischer.

Zobacz ofertę marki Fischer

Petter Northug

Złoty medalista w biegach narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2015 r.
Zawodnik okazał się prawdziwym królem na mistrzostwach w Falun, gdzie w zeszłym roku zdobył aż cztery złote medale! Petter Northug nie bez powodu uznawany jest za gwiazdę norweskich biegów narciarskich – w jego dorobku znajduje się szesnaści medali z samych mistrzostw świata. Ten wybitny sportowiec, podobnie jak poprzednik, na co dzień korzysta z nart marki Fischer.

Zobacz ofertę marki Fischer

Marcel Hirscher

złoty medalista w superkombinacji na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2015 r.
Znany narciarz alpejski ostatni swój złoty medal na mistrzostwach wywalczył w superkombinacji. Co ciekawe, austriacki zawodnik zdobywał aż sześć medali na różnych tego typu zawodach praz drugie tyle na mistrzostwach świata juniorów. Warto dodać, że swoje największe sukcesy odniósł na nartach firmy Atomic.

Zobacz ofertę marki Atomic

Patrick Küng

złoty medalista w zjeździe na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2015 r.
W tych samych zawodach, świetny okazał się Patrick Küng, który pokonał wszystkich przeciwników, wywalczając swoje zwycięstwo w zjeździe. Zawody te okazały się dotychczas największym jego sukcesem sportowym. Zawodnik specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych, zdecydował się na wybór nart Salomon.

Zobacz ofertę marki Salomon

Dario Cologna

złoty medalista w biegach narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2013 r.
Szwajcarski biegacz pokonał swoich konkurentów na mistrzostwach we Włoszech w biegu łączonym 30 km. W tym samym miejscu zdobył również srebrny medal w biegu na 50 m techniką klasyczną. Wszystkie zwycięstwa odniósł wykorzystując możliwości nart firmy Fischer.

Zobacz ofertę marki Fischer

Aksel Lund Svindal

złoty medalista w zjedzie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2013 r.
Utalentowany Norweg ma w swoim dorobku, oprócz złotego medalu, również cztery inne o tym samym kolorze, zdobyte na mistrzostwach w innych latach. Dwukrotnie był on także zdobywcą Kryształowej Kuli. Svindal od wielu lat współpracuje z producentem sprzętem sportowego Head.

Zobacz ofertę marki Head

Thomas Morgenstern

złoty medalista w skokach narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2011 r.
Kilka lat temu los sprzyjał Thomasowi Morgensternowi na zawodach w Oslo – udało mu się wygrać nawet z Adamem Małyszem. Łącznie z konkursami drużynowymi, skoczek narciarski zdobył na różnych mistrzostwach świata aż osiem medali! Thomas Morgenstern jeździł na nartach wyprodukowanych przez austriacką firmę Atomic.

Zobacz ofertę marki Atomic

Justyna Kowalczyk

złota medalistka w biegach narciarskich kobiet na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2009 r.
Naszej rodaczki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Oprócz wielkiego sukcesu w Liberec, podczas którego Justyna zdobyła aż trzy medale w kategorii biegów narciarskich, Justyna „zgarnęła” – między innymi – aż cztery Puchary Świata pod rząd. Polska zawodniczka od wielu lat jeździ na nartach firmy Fischer.

Zobacz ofertę marki Fischer

Didier Cuche

złoty medalista w supergigancie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2009 r.
Ten doświadczony zawodnik, który zakończył karierę już kilka lat temu, okazał się najszybszy podczas zawodów we francuskiej miejscowości Val d’Isère. Sześciokrotnie stanął też na podium w zawodach Pucharu Świata. Szwajcarski król supergigantu najchętniej wybierał narty firmy Head.

Zobacz ofertę marki Head

Manfred Pranger

złoty medalista w slalomie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2009 r.
W slalomie najlepszym okazał się z kolei na tych samych zawodach Manfred Pranger, który jednocześnie zdobył tytuł dwukrotnego olimpijczyka. Austriak zdobył także puchar świata w tej dziedzinie. Ulubionym jego sprzętem były zawsze narty firmy Völkl.

Zobacz ofertę marki Völkl

 

Brak komentarzy

Skomentuj