SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Jaki kask do sportów zimowych wybrać? Do czego przywiązać wagę?
1748
post-template-default,single,single-post,postid-1748,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Jaki kask do sportów zimowych wybrać? Do czego przywiązać wagę?

kask

Jaki kask do sportów zimowych wybrać? Do czego przywiązać wagę?

Udając się w góry musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. W czasie  szusowania na stoku może nam się przydarzyć dużo groźnych wypadków, jak np. przewrotki czy wpadnięcie na jakąś przeszkodę lub innego użytkownika stoku. Jeżeli nawet czujemy się świetnie jeżdżąc na desce snowboardowej czy na nartach, musimy pamiętać, że inni mogą być dla nas zagrożeniem. Zaopatrując się we właściwy kask – zabezpieczenie twarzy i głowy poczujemy się w stu procentach komfortowo i bezpiecznie.

Kask – właściwe dopasowanie

Wszyscy szanujący zdrowie użytkownicy stoku, powinni zaopatrzyć się w dobrze dopasowany kask. Musi on dobrze leżeć. Zdarzają się osoby, które w obawie przed dużym zimnem w pierwszej kolejności zakładają kominiarkę uszytą z cienkiego materiału. Ważne jest więc, aby nie musieli na siłę wciskać kasku, tylko jego wkładanie powinno być swobodne. Wygoda użytkownika jest kluczowa. Wśród kasków jest wiele modeli, które możemy dowolnie wyregulować. Taki kask świetnie będzie nadawać się dla najmłodszych miłośników jazdy na śniegu, ponieważ kask z taką regulacją będzie mógł posłużyć im nawet kilka lat. Zaletą kasku z regulacją jest również to, że może być on wykorzystywany również przez innych użytkowników. Regulację stanowi pasek umieszczony pod brodą, pozwalający na idealne dopasowanie kasku do naszej brody i kształtu głowy zapewniając dużą stabilność. Decydując się na kupno należy patrzeć na to, jak jest zaprojektowany. Zewnętrzna warstwa musi charakteryzować się solidnym wykonaniem i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także na uderzenia, zaś wewnętrzna musi amortyzować uderzenia. Dobry kask powinien być wyposażony w system wentylacji, która sprawi, że wilgoć będzie miała właściwe ujście, dzięki czemu głowa nie będzie spocona, a dobra przepuszczalność powietrza zagwarantuje użytkownikowi komfort, Nie będzie wymagał ściągania, żeby otrzeć pot z czoła.

 

Hlmt Kask Cyan 5 Pro Pink 2016 UVEX

 

Specyfikacja kasków

Pamiętajmy o zagwarantowaniu oczom odpowiedniej ochrony. Padający śnieg czy wzbijający się do góry po tym, jak ktoś szusował blisko nas, może sprawić, że pole widzenia może ulec zmniejszeniu. Z tego właśnie powodu niezbędne na stoku będą gogle. Rzecz jasna musimy zdecydować się na takie, które będą odpowiednie do posiadanego przez nas kasku. W wyborze kasku pomoże nam podział na rodzaje,np. specjalny dla kobiet, przypominający czapkę dżokejską. Ma bogatą paletę barw i zdobienia, wpadające w oko. Są również kaski dla mężczyzn, zazwyczaj różniące się od damskich, w jednym kolorze, o skromnej stylistyce. Spory wybór jest także w asortymencie produktów dla dzieci, cieszących wzrok najmłodszych rysunkami w każdej z barw. Należy pamiętać aby kask charakteryzował się lekkością. Jeżeli w czasie jazdy obciąża nas i krępuje, będzie to dla nas udręka. Zamiast przejmować się niewygodą kasku, powinniśmy się cieszyć szusowaniem. Są rodzaje kasków wyposażone w odblaski, co może mieć duży wpływ, jeżeli będziemy jeździć po zachodzie słońca. Mimo oświetlenia na przystosowanych stokach warto również na własną rękę zadbać o bezpieczną jazdę.

 

Przyłbicą Quiksilver Kask Szybą z 2017 KVJ0 Black Foenix

Ergonomia i bezpieczeństwo

W czasie uprawiania różnych  dyscyplin sportu, w których konieczne jest zakładanie kasku, warto zwrócić uwagę na higienę. Bardzo istotny jest wyjmowany wkład antyalergiczny, który mamy możliwość wyprać, dzięki czemu na wszystkie kolejne zimowe szaleństwa na stoku będzie on gotów do użytku. Zwróćmy uwagę na to, czy kask posiada otwory wentylacyjne. Mają one duży wpływ na odparowanie potu, przez co skóra lepiej oddycha i nie  jest narażona  na otarcia i swędzenie. Interesującym rozwiązaniem w kaskach jest wyprofilowany daszek gwarantujący ochronę przed promieniami słonecznymi. Pasek znajdujący się przy brodzie nie tylko powinien spełniać funkcję regulatora, ale także ochraniać podbródek w razie kolizji na stoku. Pomoże nam to powrócić z aktywnego wypoczynku bogatymi w cudowne wrażenia, w dobrej formie i  pełnym zdrowiu. Zagwarantujemy je sobie dzięki temu, że zawsze będziemy mieli na sobie kask dopasowany do naszych potrzeb. Pamiętając o urokach zimy cieszmy się więc pełnią bezpieczeństwa.

Brak komentarzy

Skomentuj