SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

4987
post-template-default,single,single-post,postid-4987,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Jaka deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych?

deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych

Jaka deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych?

Średnio zaawansowani entuzjaści snowboardu potrzebują sprzętu, który umożliwi im doskonalenie nabytych już umiejętności. Powoli mogą pomyśleć o bardziej wyspecjalizowanych deskach, w zależności od preferencji. Jednak pamiętajmy, że poza umiejętnościami, uwagę należy zwrócić także na swoje gabaryty. Zobacz jakie parametry powinna mieć deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych.

Jaka deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych – cechy

Zwykle deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych:

  • jest twardsza od tych dla początkujących: twardość najczęściej podawana jest w skali od 1 (bardzo miękka) do 10 (bardzo twarda). Miękkie deski są stabilne, lecz nie pozwalają na dynamiczne skręty. Twarde deski dają dużą precyzję prowadzenia.
  • ma budowę typu sandwich: przy takiej konstrukcji poszczególne warstwy są poprzekładane jedna na drugiej, co czyni ją wytrzymałą. Zapewnia elastyczność, łatwo tłumi drgania podczas jazdy. Dzięki temu pozwala rozwinąć większą prędkość, jednocześnie dając większą kontrolę.
  • jest dłuższa: od podbródka do czoła ridera, pozwala na szybszą jazdę.
  • ma spiekany ślizg: ślizg decyduje o prędkości jazdy, którą da się uzyskać. Ten spiekany jest twardy oraz wytrzymały, ale i w miarę cienki.
  • rodzaj typu camber: uniwersalna konstrukcja; pozwala utrzymać stabilność przy dużych prędkościach. Daje kontrolę i zapewnia dobre trzymanie krawędzi, niemniej wymaga od użytkownika większych umiejętności.

Oto klika przykładowych modeli, które odpowiednie będą dla średnio zaawansowanych riderów:

DC PLY 2018

deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych

To deska all mountain, która dobrze sprawdzi się zarówno w puchu, jak i w snowparku. Jest to camber z poszerzonymi platformami, które zwiększają stabilność sprzętu i ułatwią wykonywanie tricków. Deska ma średnią twardość (6/10), co nadaje jej uniwersalnego charakteru. Użytkownicy docenią jej dużą wytrzymałość – gwarantuje ją drewniany rdzeń i laminat z włókna szklanego.

Burton Yeasayer FV 2019

deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych

Deska posiada wszechstronny profil łączący cechy cambera (najdłuższy odcinek) i rockera (krańce deski). Pozwoli zatem szlifować umiejętności w różnym terenie oraz wykonywać ewolucje w snowparku. Ten model daje poczucie stabilności i płynnej jazdy. Ma dobrą przyczepność i bezpiecznie wchodzi w zakręty, dzięki czemu nadaje się do doskonalenia techniki jazdy.

Head Hi-Five DCT i. M 2016

deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych

Męska deska typu all mountain dedykowana dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników. Umożliwia ona rozwinięcie dużych prędkości i dobrej zwrotności, przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej jazdy. Jej ponadprzeciętną wytrzymałość zapewnia zastosowanie między innymi włókien bazaltowych, drewnianego rdzenia i spiekanego ślizgu.

Capita Jess Kimura Pro 2018

deska snowboardowa dla średnio zaawansowanych

 

Jest to typowo kobiecy model zaprojektowany dla zawodniczki Jess Kimury. Deska o średniej twardości (5/10) przeznaczona została do jazdy w stylu all mountain i freestyle. Spiekany ślizg i zaawansowany technologicznie hybrydowy profil, pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości deski. To bardzo wytrzymały sprzęt dla tych, którzy zaczynają przygotowywać się do bardziej profesjonalnej jazdy.

 

Przy kupowaniu nowej deski pamiętaj również o uniwersalnych zasadach – więcej dowiesz się tutaj.

No Comments

Post a Comment