SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Jak dobrać długość nart do wzrostu i na co zwracać uwagę?
1960
post-template-default,single,single-post,postid-1960,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Jak dobrać długość nart do wzrostu i na co zwracać uwagę?

długość nart

Jak dobrać długość nart do wzrostu i na co zwracać uwagę?

Jak dobrać długość nart do wzrostu i na co zwracać uwagę?
4.3 (86.67%) 3 ocen

Niestety, nie istnieje coś takiego jak matematyczny wzór na dopasowanie idealnej długości narty indywidualnie dla każdego narciarza. Czynniki takie jak wzrost, czy waga mogą być dobrym punktem odniesienia. Ale warto zwrócić uwagę również na inne parametry, z którymi trzeba się liczyć przy zakupie nart. Poziom zaawansowania, typ nart czy własne preferencje użytkownika to to co powinno zostać wzięte pod uwagę. Jak dobrać długość nart do wzrostu?

 

Narty dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Głównie narty allround i allmountain – dobiera się nawet do 20 – 15 cm krótsze od wzrostu użytkownika. Dla niektórych może to być sporym zaskoczeniem. Zwłaszcza dla tych, którzy są przyzwyczajeni do tzw. „starej szkoły” i dobierania jak najdłuższych desek. Wpływ ma na to mocne taliowanie nart oraz fakt, że na krótszych nartach jazda jest po prostu łatwiejsza.

długość nart

Damskie i męskie narty

Kobiety powinny wybierać narty o długości do brody (ok 20 cm krótsze od wysokości użytkowniczki). Natomiast mężczyźni powinni wybierać takie o długości do nosa (średnio 15 cm krótsze od wysokości).

 

Długość nart dla zaawansowanych

Odstępstwo od podręcznikowego doboru nart powinno nastąpić w przypadku narciarza wykazującego się zaawansowanymi umiejętnościami, posiadającego większą masę lub preferującego szybką jazdę. Wówczas, do powyżej wspomnianych długości należałoby dodać jeszcze 5 cm.

 

Narty dla opornych

W przypadku, w którym narciarz nie wykazuje się za wielkimi umiejętnościami, posiada niską wagę, lub jeździ tylko i wyłącznie po krótkich stokach – zamiast dodawać, należy odjąć 5 cm.

 

Długość nart profesjonalistów

W nartach wyścigowych dobiera się długość w inny sposób. Inaczej do nart slalomowych, a inaczej do gigantek. Slalomki powinny sięgać narciarzowi do brody. Chyba że ten posiada wysoką masę ciała – wówczas warto by wybrać nieco dłuższy model. Narty gigantowe natomiast dobiera się równo do wzrostu, albo o 5 cm dłuższe (przy zwiększonej wadze). Należy pamiętać, że gigantki są przeznaczone do dużych prędkości, więc większa długość zapewnia im znacznie lepszą stabilność.

 

PONIŻEJ PREZENTUJEMY TABELĘ, KTÓRA DODATKOWO PODPOWIADA JAK DOBRAĆ DŁUGOŚĆ NART DO WZROSTU:

długość nart


Jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości jak dobrać długość nart do wzrostu, nie wiesz czy twoje buty narciarskie będą kompatybilne, albo nie czujesz się komfortowo w wybranym przez siebie modelu – nie bój się zapytać. Personel naszego sklepu posiadają wiedzę, dzięki której z chęcią pomoże Ci w doborze właściwego sprzętu.

 

 

Brak komentarzy

Skomentuj