SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

11388
post-template-default,single,single-post,postid-11388,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Dobra deska snowboardowa – jaką kupić?

Dobra deska snowboardowa - jaką kupić

Dobra deska snowboardowa – jaką kupić?

Dobra deska snowboardowa to właściwy wybór dla osób uwielbiających te zimową dyscyplinę, która jak mało inna daje niezrównane poczucie wolności i dobrej zabawy. Jeżeli znasz już większość tricków na desce i liczysz na jeszcze lepsze rezultaty to nie ma co żałować kasy i wybrać platformę, która zostanie z Tobą na długie lata…

Snowboard - jaki wybrać dla zaawansowanych

Właściwie dobrana deska z wyższej półki nigdy Ciebie nie zawiedzie. Będzie trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Skrupulatnie dobrane technologie pozwolą na osiągnięcie szczytu Twoich dotychczasowych możliwości, a Ty wciąż będziesz mógł się rozwijać i wspinać na wyżyny snowboardowego światka zapaleńców. Co zatem wybrać by cieszyć się zakupu i mieć poczucie, że rzeczywiście nabyliśmy wyjątkową dechę? Oto kilka naszych propozycji!

Deska Burton Custom Flying V 2021 – dobra deska snowboardowa

 Deska Burton Custom Flying V 2021 - Dobra deska snowboardowa
Deska Burton Custom Flying V 2021 – Dobra deska snowboardowa

Custom Flying V to jedna z najpopularniejszych na rynku dobrych desek snowboardowych. Jest to najbardziej uniwersalna deska All-Mountain jaką do tej pory wyprodukował Burton. Odpowiednia dla średnio jak i dla zaawansowanych riderów.

To niesamowicie innowacyjna platforma. Wyprzedza o krok swoją konkurencję. Nie ma co się zatem dziwić, że ten doskonały produkt jest tak rozchwytywany w sklepach. Stanowi połączenie najlepszych cech elastycznego profilu camber z profilem typu rocker do bardziej rekreacyjnej jazdy.

Sprawdzona geometria deski opiera się na innowacyjnej budowie shape’u, który przekłada się na wzorowe czucie tego co mamy pod wiązaniami bezpośrednio pod deską.

Profil tej deski to FLYING V™. Rocker pomiędzy oraz na zewnątrz stóp wymusza mniejszy kontakt z podłożem. W rezultacie śmiganie na tym blacie jest gładkie i dające ogrom radości. Ponadto pod wiązaniami ulokowano strefę Camber, która to zwiększa kontrolę nad prowadzeniem blatu. W wyniku tego zyskano również większą elastyczność deski, a to pozwala na błyskawiczne przechodzenie z krawędzi na krawędź, a także wydajne pokonywanie nawet tych najbardziej wymagających wiraży.

Flex jest symetrycznie elastyczny, od ogona po dziób. Jest to tzw. TWIN FLEX. Przekłada się on przede wszystkim na zrównoważoną jazdę. To dlatego ta deska jest tak uniwersalna i łatwa w manewrowaniu.

Rdzeń oczywiście, że drewniany…

Rdzeń zbudowany w jest w ściśle określonych obszarach z silniejszego, a jednocześnie lżejszego drewna. To rozwiązanie nosi nazwę SUPER FLY II™ 700G COR. W rezultacie przekłada się na mocniejszy pop-up, wyższą odporność deski jak i zniwelowanie jeszcze bardziej jej wagi.

Taliwoanie: 162 cm – 30.05/25.60/30.05 cm. Efektywna krawędź – 125.5 mm. Promień skrętu – 8.2 m.

Więcej desek snowboardowych od Burton w niezwykle atrakcyjnych cenach jak zawsze u nas w sklepie https://snowsport.pl/tag/deska_burton-109.html.

Deska Capita SUPERDOA 2021 – dobra deska snowboardowa

 Deska Capita SUPERDOA 2021 -  Dobra deska snowboardowa
Deska Capita SUPERDOA 2021 – Dobra deska snowboardowa

Ta niezwykle udana dobra deska snowboardowa posiada technologię niemalże z kosmosu. Jedna z najlepszych platform All-Mountain. Zrobisz z furorę na każdym ze stoków, na którym się z nią pojawisz. Super D.O.A. czerpie na tym co najlepsze z niezwykle udanej deski jaką jest D.O.A. z tym, że jeszcze bardziej udoskonalił jej cechy.

Sekretem nizwykle wydajnej jazdy i genialnego prowadzenia jest rzecz jasna budowa wewnętrzna. Capita w tym modelu nie oszczędzała na drogocennych technologiach. Ulokowano w niej bowiem zaawansowany rdzeń hybrydowy. Paski drewna Paulownia są cienkie i wykazują się dość niską gęstością.

Usztywnia ją kevlar…

Sidewall został wzmocniony specjalnymi, kevlarowymi wstawkami wzdłuż całej długości efektywnej krawędzi. Owa lekka technologia spaja ścianę boczną z rdzeniem niezwykle skutecznie i trwale. FORTRESS™ KEVLAR BOUND SIDEWALLS – właśnie tak nazwała to rozwiązanie Capita.

Ponadto w bogatej budowie wewnętrznej tejże deski odnajdziemy technologię SUPER CARBON. Jest to niezwykle szeroka taśma carbonowa, która dostarcza dwukrotnie większą moc i żwawszą reakcję.

Taliowanie – 160 cm – Nose / Tail [cm]: 30.4 / 30.4. Talia: 25.7. Efektowna Krawędź: 120.6 cm. Sidecut: 8.20.

Deska Lib Tech Box Scratcher BTX 2020 – dobra deska snowboardowa

Deska Lib Tech Box Scratcher BTX 2020  -  Dobra deska snowboardowa
Deska Lib Tech Box Scratcher BTX 2020 – Dobra deska snowboardowa

Box Scratcher BTX to stale rozwijany i dążący do doskonałości model deski snowboardowej od Lib Tech. Można na niej jeździć w wyniku tego praktycznie wszędzie.

Na jej tak wszechstronną charakterystykę wpłynęły przede wszystkim nietuzinkowe technologia zaimplementowane w tej blacie. Pierwszym rozwiązaniem, na który należy zwrócić bacznie uwagę jest BTX. To rocker pomiędzy wiązaniami, a także delikatny camber poza nimi. Taka hybryda będzie optymalnym wyborem. Rocker będzie ułatwiać skręcanie i wykonywanie tricków, natomiast camber korzystnie wpływa na trzymanie krawędzi.

Pomarszczona krawędź?!

Zwróćmy teraz uwagę właśnie na jej krawędź, którą Lib Tech nazwał Magne-Traction. Jest specjalnie pofalowana. Posiada, aż 7 punktów kontaktowych. Zwykła deska posiada takie tylko 2. W wyniku tego platforma jeździ niezwykle stabilnie na krawędziach. Zauważymy to przede wszystkim na twardym i zmrożonym podłożu. Takowej krawędzi nie trzeba ponadto ostrzyć tak często jak tradycyjnej.

Rdzeń tej niezwykle udanej deski to Aspen/Paulowni. Oznacza to, że jest złożony z dwóch rodzajów drewna. Aspen wzmacnia ją, natomiast Paulowania zdecydowanie redukuje jej wagę. Ponadto taki rdzeń niezwykle doładowuje jej popa.

Każda z desek Libtech jest wykonana ręcznie w USA tuż przy granicy z Kanadą przez ich snowboardersko-surfersko-skateboadrerską ekipę oraz gładko wykończona przed wysyłką woskiem One Ball Jay.

Taliowanie: 157 cm – Dziób / Ogon [mm]: 296 / 296 mm. Promień skrętu [m]: 8.3. Szerokość talii [mm]: 255.

Dobrą deskę snowboardową, ścisły top – znajdziesz na SnowSport.pl

Lib Tech - snowboarding

Deski snowboardowe tylko najlepszych producentów w promocyjnych cenach znajdziesz w największym internetowym sklepie snowboardowym w Polsce na snowsport.pl. Zapraszamy również do lektury naszej poprzedniej publikacji „Buty Snowboardowe Burton Damskie” do przeczytania tutaj blog.snowsport.pl.

No Comments

Post a Comment