SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Deski dla kobiet 2019 - jaki snowboard wybrać? - Blog SnowSport.pl
4937
post-template-default,single,single-post,postid-4937,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Deski dla kobiet 2019 – jaki snowboard wybrać?

Deski dla kobiet 2019 – jaki snowboard wybrać?

Długość, twardość, ciężar, kształt i przeznaczenie – deski snowboardowe potrafią się różnić od siebie pod wieloma względami. Istnieje także rozróżnienie z uwagi na płeć. W tym wpisie sprawdzamy najnowsze deski dla kobiet 2019 roku.

Deski dla kobiet 2019 – co wybrać?

Zaawansowanym riderom nie trzeba tego mówić, ale większość początkujących snowboardzistów również wie, że każdy sprzęt do zabawy na białym puchu powinien być dobierany w oparciu o odpowiednie parametry.

Deski dla kobiet mają szereg wspólnych cech. Jedną z nich jest długość. Damskie snowboardy z reguły są krótsze od tych przeznaczonych dla mężczyzn. Deski dla kobiet zazwyczaj są także miększe, ponieważ twarde deski służą przede wszystkim użytkownikom o dużej wadze. Dzięki temu, że są miękkie, często nadają się do użytkowania dla początkujących snowboardzistów. Damskie deski zazwyczaj mają też węższą talię.

Producenci potrafią wyraźnie oddzielać męskie deski snowboardowe od damskich, ale nie zawsze to robią. Na rynku istnieje sporo desek, które można określić mianem unisex, a więc pasują dla obu płci.

Poniżej skompletowaliśmy najnowsze deski dla kobiet 2019 roku od Heada, Capity i DC. Jeśli natomiast preferujecie narty, zobaczcie nasz artykuł na temat tego, jak dobierać narty dla początkujących.

Head 331608 TRUE

deski dla kobiet 2019

Bezpieczne i wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób rozpoczynających przygodę ze snowboardem. Deska firmy Head ma klasyczny kształt twin tip, w którym środek ciężkości znajduje się na środku. Konstrukcja camber zapewnia stabilność przy dużych prędkościach i w zakrętach.

Head 333508 RUSH

deski dla kobiet 2019

Kolejny model Head, który jest polecany w szczególności osobom początkującym. To miękka, ale jednocześnie bardzo wytrzymała deska, która sprawdzi się na różnego rodzaju nawierzchni. Model ten posiada progresywny promień skrętu, dzięki czemu deska sprawdzi się także wśród bardziej doświadczonych użytkowników.

Capita Horrorscope

deski dla kobiet 2019

Model Horrorscope będzie służył zarówno w nauce jazdy na desce, jak i podczas bardziej zaawansowanej zabawy w parku. Sprawdzi się zarówno jako deska dla mężczyzn, jak i kobiet. Flex deski jest wyśrodkowany, przez co snowboard sprawdza się podczas jazdy w bardzo zróżnicowanych warunkach. No i wystarczy nią spojrzeć – wygląda jak dzieło sztuki.

Capita Space Metal Fantasy

deski dla kobiet 2019

Kolejna nietuzinkowa deska firmy Capita z przeznaczeniem all mountain. Model ten, zaprojektowany wyłącznie z myślą o kobietach, przeznaczony jest dla jeźdźców średniozaawansowanych. Deska posiada miękki flex, dlatego świetnie nadaje się do freeride’u.

DC ADYSB03031-MUL Focus M SNBD MUL

deski dla kobiet 2019

Model DC Focus sprawdzi się wśród riderów początkujących i średniozaawansowanych. Flex w tej desce oceniono na 5 w skali 10-stopniowej. Oznacza to, że proporcje pod względem twardości zostały tutaj maksymalnie wypośrodkowane. Dlatego Focus sprawdzi się w swobodnej jeździe, ale także podczas dynamicznych zjazdów ze stoku.

DC ADYSB03027-MUL Ply M SNBD MUL

deski dla kobiet 2019

Lekka i miękka deska, przeznaczona dla kobiet i mężczyzn, której cechą charakterystyczną jest różnorodność. Model Ply nadaje się do jazdy w warunkach all mountain i freestyle. Deska jest lekka i elastyczna, co w szczególności powinno przypaść do gustu osobom początkującym.

Jak widać na powyższych przykładach, opisane deski będą służyć również tym kobietom, które planują w tym sezonie dopiero rozpocząć przygodę z jazdą na snowboardzie. Przypominamy, że deski dla amatorów i profesjonalistów znajdziecie w naszym sklepie.

Brak komentarzy

Skomentuj