SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Buty narciarskie na szeroką stopę - polecane modele - Blog SnowSport.pl
5091
post-template-default,single,single-post,postid-5091,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Buty narciarskie na szeroką stopę – polecane modele

buty narciarskie na szeroką stopę

Buty narciarskie na szeroką stopę – polecane modele

Buty narciarskie są projektowane w taki sposób, aby maksymalnie poprawić osiągi i doznania płynące z jazdy. Praktycznie każdy producent używa sprawdzonych i skutecznych rozwiązań, które już od lat są stosowane w sprzęcie narciarskim. Wykorzystanie uniwersalnego schematu w trakcie produkcji obuwia ma więc liczne zalety. Niestety, pojawia się także pewien problem, który dotyczy osób mających nieco inną budowę ciała niż większość sportowców. W przypadku narciarzy takim kłopotem może okazać się np. wyjątkowo szeroka stopa. Jednakże niektórzy producenci sprzętu sportowego postanowili przygotować alternatywę dla narciarzy borykających się z opisaną sytuacją. Jakie buty narciarskie na szeroką stopę można obecnie znaleźć na rynku?

Atomic HAWX Magna – postaw na najwyższą jakość!

Firma Atomic to niewątpliwie jeden z przodujących producentów sprzętu narciarskiego na świecie. Austriackie przedsiębiorstwo cieszy się dużą renomą między innymi ze względu na stosowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w swoich produktach. Nic więc dziwnego, że Atomic ma w ofercie również wyjątkowe buty narciarskie na szeroką stopę. Atomic HAWX Magna to specjalny model, który został zaprojektowany przy wykorzystaniu innowacyjnej anatomicznej dolnej skorupy buta. Jej szerokość w śródstopiu wynosi aż 102 milimetry. Dzięki temu model HAWX Magna będzie wygodną alternatywą dla narciarzy mających szerokie stopy. Ponadto ogromnym atutem prezentowanych butów jest nowa technologia termoformowania – Memory Fit. Umożliwia ona indywidualne dopasowanie buta do kształtu stopy narciarza. Regulacja wielkości odbywa się przy wykorzystaniu wysokiej temperatury.
buty narciarskie na szeroką stopę

Fischer Cruzar X 8.5 – znakomite buty narciarskie na szeroką stopę dla osób z mniejszym budżetem

Nieco tańszą alternatywą dla narciarzy z wyjątkowo szerokimi stopami będą buty Fischer Cruzar X 8.5. Projektanci firmy Fischer również skorzystali z technologii termoformowania, która w tym przypadku została określona jako Thermoshape. Co więcej, obuwie zostało stworzone przy uwzględnieniu wielu dodatkowych udogodnień. Przykładem może być choćby system Rapid Slide. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie szybszego i łatwiejszego zakładania oraz ściągania butów. Cały projekt został dopełniony poprzez wyprofilowane wstawki w okolicy pięt – Profiled Heel Plates. Fischer Cruzar X 8.5 niewątpliwie łączy w sobie znakomitą jakość wykonania i przystępną cenę. Wiele osób uważa, że są to najlepsze buty narciarskie na szeroką stopę w tym przedziale cenowym.
buty narciarskie na szeroką stopę

Jak widać, narciarze z szerszymi stopami nie muszą martwić się o to, że nie będą mogli znaleźć odpowiedniego sprzętu. Oczywiście dwa opisane modele stanowią jedynie przykładowe propozycje, gdyż butów o podobnych właściwościach jest dużo więcej. Należy jednak zauważyć, że wewnętrzną szerokość to bardzo istotna, ale nie jedyna ważna cecha w przypadku butów narciarskich. Jakie są zatem inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed dokonaniem wyboru butów? Szczegółowy poradnik poświęcony tej tematyce został opublikowany na naszym blogu – ZOBACZ!

Brak komentarzy

Skomentuj