SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

11266
post-template-default,single,single-post,postid-11266,single-format-standard,stockholm-core-2.2.4,select-theme-ver-8.3,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Title Image

Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Buty narciarskie damskie jak wybrać

Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Buty narciarskie damskie jak wybrać? Chcąc kupić najlepsze buty na narty dla pań w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na kobiecej anatomii stopy. Narciarki posiadają zdecydowanie mniejszą oraz węższą stopę, niż panowie. Nie mają też problemów z wysokim podbiciem. Buty narciarskie damskie są też bardziej miękkie i posiadają niższą cholewkę. Konstrukcja takiego obuwie zwęża się z reguły ku przodowi.

Zapiętki są usadowione wyżej w odróżnieniu od tych męskich modeli. W wyniku tych zabiegów w budowie butów narciarskich dla kobiet – będzie im się bardziej komfortowo jeździć po stoku z tak dobranym sprzętem. Kobiety pod żadnym pozorem nie powinny wybierać męskiego obuwie i to nawet wówczas, kiedy pod względem rozmiaru będą zgodne z ich osobistą numeracją.

Charakterystyka damskich butów narciarskich

Buty narciarskie damskie jak wybrać
Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Kobieca anatomia ściśle łączy się z konstrukcją damskich butów narciarskich. Zazwyczaj są one mniejsze niż męskie rozmiary. Do tego panie posiadają również węższe stopy i są lżejsze. Znaczenie ma tutaj również odległość stopy od kolana, która przekłada się bezpośrednio na pozycję narciarską.

Dość często panie mają problem z właściwym doborem butów narciarskich, gdyż odczuwają ucisk w śródstopiu bądź na podbiciu. Aktualnie na rynku znajdziemy modele dla kobiet z szerszą stopą, tak jak np. w kolekcji Atomic. Stopa w takim obuwiu będzie miała zwyczajnie więcej miejsca w swoim najszerszym punkcie, a także podbicie będzie swobodnie mieścić się wewnątrz skorupy buta.

Zwróć uwagę na styl jazdy

Kiedy będziesz kupować swoje obuwie na narty przekaż doradcy informację o swoim stylu jazdy, jeżeli sam o to nie zapyta. Do bardziej dynamicznej jazdy lepsze będą buty nieco niższe.

Damskie buty narciarskie już na wyprzedaży w naszym sklepie https://snowsport.pl/buty_narciarskie-k393.html.

Buty narciarskie damskie jak wybrać je do naszej stopy?

Buty narciarskie damskie jak wybrać
Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Nie odkryjemy tutaj niczego nowego. Zwróć uwagę przede wszystkim na właściwy rozmiar, który powinien być co najmniej zbliżony do tego z butów, które nosisz na co dzień. Jeżeli kupujesz buty przez Internet to zmierz długość swojej stopy, np. na kartce papieru mierząc odległość od końca pięty do dużego palca. W tabelce rozmiaru będziesz podany rozmiar Euro odpowiadający długości Twojej stopy, która jednocześnie powinna być mniej więcej tożsama z długością wkładki. Pamiętaj również o tym, aby do wyniku pomiaru dodać około 0,5 do 1 cm. Luzu nie powinno być jednaj zbyt dużo! W rezultacie takiego doboru, Twoim stopą powinno już być komfortowo podczas jazdy. Stopa nie może przede wszystkim w bucie narciarskim “pływać”.

Jeżeli będziesz kupować buty do jazdy sportowej, czy też freestyle wówczas powinnaś wybrać buty ściśle dopasowane do długości Twojej stopy. W wyniku tego będziesz mogła cieszyć się dużą precyzją sterowania nartami.

Dobierz but do szerokości swojej stopy

Czynnik ten jest niezwykle istotny. Jak zmierzyć szerokość swojej stop? To nic prostszego! Musimy zmierzyć szerokość naszej stopy w jej najszerszym punkcie. Będzie to z reguły rejon śródstopia.

Równie istotny jest także flex. Jest to poziom sztywności butów. Jeżeli masz mniejsze umiejętności, to dobierz buty miększe. Posiadają lepsze umiejętności, szukaj butów sztywniejszych.

Buty narciarskie znajdziesz na SnowSport.pl?

Buty narciarskie damskie jak wybrać
Buty narciarskie damskie jak wybrać?

Najlepsze buty narciarskie damskie znajdziesz na snowsport.pl. Zapraszamy również do lektury naszego poprzedniego tekstu Jakie Gogle Narciarskie Wybrać?” do przeczytania na blog.snowsport.pl.

No Comments

Post a Comment