SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Buty narciarskie Atomic Hawx - komfort i wygoda - Blog SnowSport.pl
730
post-template-default,single,single-post,postid-730,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Buty narciarskie Atomic Hawx – komfort i wygoda

nowsport buty atomic hawx 10 70w 2017 01

Buty narciarskie Atomic Hawx – komfort i wygoda

W tym roku Atomic, jeden z najbardziej uznanych producentów sprzętu narciarskiego i snowboardowego na świecie, obchodzi swoje 60 urodziny. Niektóre produkty firmy zyskały miano kultowych – co zdecydowanie można powiedzieć o butach narciarskich Atomic Hawx. Wprowadzone na rynek w 2007 roku, od razu zyskały sympatię użytkowników i od tamtej pory są ulubionym modelem buta średniej szerokości narciarzy z całego świata.

Dostępna jest wersja damska i męska, w różnej twardości, wszystko po to, by zadowolić szerokie grono amatorów zimowych sportów. Rewolucyjna technologia I-Flex, czyli skrzela w środkowej części cholewki, pozwoliła uzyskać większą elastyczność i miękkość niż w produktach konkurencji, a także ułatwić sterowanie nartą. Świeże pomysły inżynierów sprawiły, że Hawx podbił serca użytkowników, stanowiąc złoty środek pomiędzy twardymi modelami dla profesjonalistów, a zupełnie miękkimi rekreacyjnymi.

Nowoczesne technologie w Hawx

Firma obrała za cel jak najlepsze dopasowanie buta do stopy użytkownika. Hawx przeszedł więc szereg modyfikacji, czego efektem było zaprezentowanie w sezonie 2014/15 modelu Hawx 2.0. Nowa wersja została nieco poszerzona w stosunku do poprzedniej, a także wyposażona w technologię Memory Fit.
Atomic zaprezentował but wygrzewany z możliwością regulacji wewnętrznych wymiarów, by dostosować je do indywidualnego kształtu stopy użytkownika, choć proces ten wymagał wizyty w autoryzowanym punkcie. Jednak dzięki wprowadzeniu Memory Fit, narciarze o szerszych stopach także mogli sięgać po popularny model butów. Nową wersję wyposażono również w Power Shift, by łatwo regulować flex i kąt pochylenia buta dla lepszego dopasowania go do stopy.

zobacz całą ofertę butów Atomic Hawx

Przełom w dopasowywaniu butów narciarskich, czyli Hawx Magna

Sezon zimowy 2016-2017 to kolejne zmiany dla modelu Hawx w zakresie dostosowania obuwia dla narciarzy o szerokiej stopie. Odpowiedzią na ich potrzeby stała się technologia Magna, opierająca się na szerokiej na 102 mm wkładce. Ponadto szersza cholewka nowego modelu daje więcej miejsca na palce, ułatwia wkładanie butów i zapewnia większą swobodę użytkownikom o bardziej rozbudowanych łydkach. Mniej zaokrąglony i szerszy język natomiast lepiej pokrywa stopę.

Udoskonalony Hawx zachował system Memory Fit, umożliwiający poszerzenie buta o 3 mm z każdej strony aż do 108 mm, co powinno zaspokoić potrzeby właścicieli nawet najszerszych stóp. W niektórych wariantach zastosowano system Power Shift, pozwalający regulować twardość (+/- 10) oraz kąt pochylenia butów (13-15017 stopni). Materiał Tinsulate, znany z odzieży narciarskiej, zapewni odpowiednią ciepłotę, nie ma więc potrzeby stosowania grubych, niekomfortowych skarpet. Dodatkowo wkładka Size Adjuster pozwala na zmianę rozmiaru buta o pół numeru.

Hawx Magna charakteryzuje się także zmniejszoną masą. Dzięki odchudzeniu skorupy i redukcji grubości ścianek, waga butów spadła poniżej 2 kg, co jest najniższą wagą wśród butów narciarskich na 4 klamry.

Odświeżone buty narciarskie Atomic Hawx Magna mają dużą szansę podtrzymać renomę marki budowaną przez lata, a jednocześnie zachęcić do sięgnięcia po produkty firmy nowych użytkowników. Udoskonalenia sprawiły, że model ten stał się bardziej dostępny, pozostając jednocześnie produktem wysokiej jakości. To jedna z najciekawszych propozycji wśród butów narciarskich w tym sezonie, który polecają specjaliści z SnowSport.pl.

Brak komentarzy

Skomentuj