SnowSport.pl

Narty i akcesoria, deski snowboardowe, buty narckarskie i kaski oraz zestawy na każde warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Jesteśmy najstarszym sklepem narciarskim online w kraju!

Tylko u nas profesjonalna pomoc w doborze sprzętu dla Ciebie i Twoich dzieci.

Liczne konkursy z nagrodami od naszych największych partnerów jak marki K2 Ski, K2 Snowboarding, Head, Salomon, Atomic, Fischer czy Volkl lub Burton oraz Dakine. przejdź do sklepu

Konserwacja nart po sezonie - Blog SnowSport.pl
920
post-template-default,single,single-post,postid-920,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Konserwacja nart po sezonie

Konserwacja nart po sezonie

Konserwacja nart po sezonie

Konserwacja nart po sezonie
Oceń ten artykuł

Czy konserwacja nart po sezonie jest potrzebna? Może wystarczy postawić je na strychu czy w piwnicy i odkurzyć je przed sezonem?

Każdy sprzęt przed dłuższą przerwą od użytkowania powinien być zabezpieczony. Niezależnie czy jest to rower, sprzęt windsurfingowy, snowboard czy narty. Warto to zrobić chociażby z tego względu żeby bezproblemowo i bez falstartu wejść w nowy sezon. Poniżej przedstawiamy wskazówki jak przygotować narty do letniej przerwy, aby uchronić go przed rdzą i wilgocią.

  1. Pierwszym krokiem powinno być pozbycie się smaru i oczyszczenie nart ciepłą wodą z detergentem aby usunąć brud, sól (po zjeździe na parking 😉 ) i inne zanieczyszczenia. Aby łatwo i szybko usunąć smar można użyć środka do czyszczenia ślizgu.
  2. Po osuszeniu nart dobrze jest zabezpieczyć ślizgi miękkim smarem, który możemy aplikować na zimno. To uchroni narty przed zabrudzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Na naszej stronie znajdziesz szeroką gamę produktów szybkich i łatwych w użyciu (akcesoria do konserwacji).
  3. O wierzchnią stronę nart również warto zadbać. W tym celu można użyć np. środek stosowany do pielęgnacji desek rozdzielczych w samochodach. Nie zaszkodzi również spryskanie ruchomych części wiązań środkiem smarującym np.WD 40. Siłę wypięcia wiązań ustawiamy na najniższą wartość.
  4. Narty należy przechowywać w suchych i nienagrzewających się pomieszczeniach najlepiej w pokrowcu. Warto też pamiętać żeby zabezpieczyć narty przed różnego rodzaju przeciążeniami, które mogłyby je odkształcić.

 

Tak przygotowane narty mogą sobie spokojnie czekać do następnego sezonu, a my zamieniamy je na ten czas na rower, windsurfing czy rolki. Jeśli będziemy dbać o nie regularnie, a konserwacja nart będzie czymś naturalnym posłużą nam przez wiele lat.

 

przejdz-do-sklepu

Brak komentarzy

Skomentuj